usuwanie cellulitu Beautyskin

Cellulit to jeden z najczęściej występujących defektów estetycznych. Powszechnie znany jest jako “pomarańczowa skórka” ze względu na swój charakterystyczny wygląd. Partie ciała, które są najbardziej narażone na występowanie cellulitu to: brzuch, pośladki, uda, a także kolana. Jednak może on pojawić się też w innych partiach ciała.

Cellulit – przypadłość każdej kobiety

Cellulit powstaje w wyniku wewnętrznego zwyrodnienia w budowie struktury skóry. Pojawiające się w tkance podskórnej komórki tłuszczowe przerywają struktury tkanki łącznej, które znajdują się w skórze właściwej. Na wystąpienie cellulitu szczególnie narażone są osoby mające problemy z nadwagą oraz pacjenci cierpiący na otyłość. Zazwyczaj pojawia się on w okresie intensywnych przemian hormonalnych – na przykład w czasie ciąży lub w okresie dojrzewania. Do powstawania cellulitu przyczynić mogą się też uwarunkowania genetyczne, nieprawidłowości w przepływie krwi w tkance podskórnej oraz zaburzenia metabolizmu tłuszczów. Jest to głównie przypadłość kobiet, jednak wystąpić może także u mężczyzn. Jak pozbyć się tego defektu estetycznego? Poniżej przedstawiamy skuteczne, profesjonalne metody na redukcję cellulitu.

Cellulit – jak się go pozbyć?

Walka z cellulitem i jego redukcja nie jest łatwa. Obecnie na rynku kosmetyków, dostępnych jest wiele kremów, peelingów,  balsamów oraz olejków, które mają pomóc w zapobieganiu powstawaniu “pomarańczowej skórki” oraz jej zlikwidowaniu. Aby pozbyć się cellulitu, niezbędna jest też odpowiednia dieta. Pomóc może także regularne wykonywanie ćwiczeń. Najskuteczniejszą metodą redukcji cellulitu jest jednak skorzystanie z zabiegów medycyny estetycznej. Skuteczność takiego zabiegu zapewnia przede wszystkim profesjonalne i indywidualne podejście do pacjenta. Przed zabiegiem specjaliści dobierają odpowiednią dla każdego przypadku metodę w zależności od rodzaju cellulitu oraz stopnia jego zaawansowania.

W redukcji cellulitu sprawdzą się między innymi zabiegi takie jak:

  • Ultraskin II Absolute z wykorzystaniem metody HIFU (skoncentrowanych ultradźwięków)
  • kriolipoliza ZLipo z falą akustyczną
  • VelaShape III (wykorzystujący promieniowanie podczerwone IR, bipolarną falę radiową oraz masaż próżniowy)
  • karboksyterapia

Redukcja cellulitu – nowa Endermologia Alliance

Jednym z najbardziej innowacyjnych i najskuteczniejszych zabiegów w redukcji cellulitu jest Endermologia Alliance. Zabieg ten jest całkowicie bezinwazyjny i dzięki wykorzystywanym technologiom pozwala na dobranie indywidualnego programu, dzięki czemu zwalcza przyczynę, źródło, które powoduje powstawanie cellulitu. Polega on na pobudzeniu krążenia oraz metabolizmu komórkowego, a także procesów regeneracyjnych (polegających między innymi na produkcji elastyny i kolagenu). Ilość zabiegów wymagana do osiągnięcia ostatecznego, spodziewanego efektu zależna jest od predyspozycji każdego pacjenta, jednak zazwyczaj pierwsze efekty widoczne są po 3 zabiegu, a optymalna liczba sesji waha się od 10 do 15 zabiegów (które wykonywane są 2-3 razy w tygodniu po około 40 minut).

Warto też wspomnieć, że Endermologia Alliance jest nie tylko stosowana w redukcji cellulitu. Ma ona wielowymiarowe działanie, dzięki czemu pomaga również w redukcji tkanki tłuszczowej oraz ujędrnianiu skóry, poprzez stymulację produkcji kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny. Swoje zastosowanie zabieg ten znajduje także w terapii przeciw obrzękom, poprawianiu krążenia limfy i krwi, a także eliminacji z organizmu szkodliwych toksyn.

Skorzystaj z zabiegów na cellulit i ciesz się piękną sylwetką i ciałem!