zamrażanie tkanki tłuszczowej Beauty Skin

Nadmiar tkanki tłuszczowej to jedna z najczęstszych przyczyn kompleksów oraz złego samopoczucia. Dodatkowe kilogramy sprawiają, że czujemy się mniej atrakcyjni i tracimy poczucie własnej wartości. Wymodelowanie sylwetki za pomocą samych ćwiczeń oraz diety często wymaga wiele poświęcenia, oraz czasu. Dzięki zabiegom medycyny estetycznej możemy jednak pozbyć się zbędnych kilogramów w stosunkowo szybki i bezinwazyjny sposób. Jednym z zabiegów, który cieszy się dużą popularnością w redukcji tkanki tłuszczowej, jest kriolipoliza – zabieg polegający na zamrażaniu tkanki tłuszczowej i jej redukcji.

Zamrażanie tkanki tłuszczowej – zabieg wyszczuplający

Kriolipoliza jest zabiegiem wyszczuplającym, odchudzającym ciało. Pozwala ona pozbyć się zbędnych kilogramów z pomocą specjalnego urządzenia, które wykorzystuje minusową temperaturę do zamrażania złogów tłuszczu w kontrolowanym i bezpiecznym czasie zabiegowym. Umożliwia to redukcję niechcianej  tkanki tłuszczowej. Co istotne, kriolipoliza pozwala na działanie zarówno na powierzchni skóry, jak i we wszystkich warstwach tkanki podskórnej, aż do powięzi mięśniowych, co daje w konsekwencji bardzo dużą skuteczność zabiegu. Zamrażanie tkanki tłuszczowej pozwala na skuteczną redukcję zbędnych kilogramów.

Działanie kriolipolizy – odchudzanie bez diety

Zabieg kriolipolizy rozpoczyna się od wykonania pomiaru grubości tkanki tłuszczowej za pomocą urządzenia USG. Dzięki pobraniu wymiarów specjaliści mogą dostosować wykorzystywane do zabiegu parametry idealnie do potrzeb pacjenta. Zwiększa to tym samym skuteczność oddziaływania kriolipolizy.

Kriolipoliza polega na zasysaniu tkanki tłuszczowej za pomocą specjalnego urządzenia i schłodzeniu komórek tłuszczowych do odpowiednio niskiej temperatury, tak aby zostały one zamrożone i potem w trakcie naturalnych procesów wydalone z organizmu. Tzw. zamrażanie tkanki tłuszczowej powoduje bowiem trwałe uszkodzenie adipocytów, czyli komórek tłuszczowych, na skutek czego zaczynają one obumierać. W trakcie wykonywania zabiegu kriolipolizy skóra stymulowana jest także do produkcji włókien kolagenowych i wiązań elastynowych, które odpowiedzialne są za jędrność i elastyczność. Przed wykonaniem zabiegu na skórę obszaru zabiegowego nakłada się także specjalny podkład, który uniemożliwia odmrożenie. Cały zabieg trwa 60 minut. Pierwsze efekty widoczne są zazwyczaj już po zabiegu, jednak ostateczny rezultat uwidacznia się w trakcie 1-2 miesięcy. Zazwyczaj wykonuje się 2-3 zabiegi, aby osiągnąć zamierzony efekt, jednak zależy to od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Kriolipoliza ZLipo z falą akustyczną

Nasi specjaliści  wykonują Kriolipolizę ZLipo z fala akustyczną. Fala akustyczna pozwala na stymulowanie procesów regeneracyjnych tkanek, a także umożliwia szybkie pozbycie się uwolnionego tłuszczu w trakcie zabiegu kriolipolizy. Takie połączenie daje jeszcze większe efekty niż klasyczne zabiegi zamrażania tkanki tłuszczowej. Z-lipo w połączeniu z zabiegami fali akustycznej posiada najwyższy wskaźnik redukcji tkanki tłuszczowej. Zabieg z wykorzystaniem fali akustycznej wykonuje się tuż po zabiegu kriolipolizy i trwa on około 15 minut.

Dla kogo zamrażanie tkanki tłuszczowej będzie odpowiednie?

Mimo że na początku wykonywania kriolipolizy pacjenci mogą odczuwać dyskomfort, to zabieg ten nie jest bolesny. Mogą się na niego zdecydować również osoby z niskim progiem bólu. Kriolipoliza jest dobrą alternatywą dla inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Jest to zabieg dostosowany do pacjentów, którzy mają trudności z pozbyciem się nadmiaru tkanki tłuszczowej szczególnie w tzw. newralgicznych miejscach.

Dowiedz się więcej na temat zamrażania tkanki tłuszczowej i pozostałych zabiegów wyszczuplających !