zabiegi ultradźwiękami Beauty Skin

Zabiegi ultradźwiękami wykorzystuje się w kosmetyce, medycynie estetycznej, a także w fizjoterapii. Do popularnych zastosowań fal ultradźwiękowych należy bezinwazyjny lifting twarzy i ciała oraz zabiegi intensywnie ujędrniające i wygładzające skórę. Zobacz, na czym polega zabieg ultradźwiękami HIFU, który zyskał opinie jednego z najskuteczniejszych sposobów na poprawę wyglądu bez jakiejkolwiek ingerencji chirurgicznej!

Zabiegi ultradźwiękami – czym są fale ultradźwiękowe?

Fale ultradźwiękowe, czyli fale akustyczne, to drgania niesłyszalne dla ludzkiego ucha. W młodości jesteśmy w stanie usłyszeć dźwięki o częstotliwości do 20 kHz. Już po 30. roku próg ten obniża się do ok. 16 kHz, a w wieku senioralnym spada nawet do 5-6 kHz.

Ultradźwięki wykorzystywane w zabiegach medycyny estetycznej znacznie przekraczają słyszalne dźwięki. Są to fale mechaniczne podłużne, czyli drgają w kierunku, w którym emitujemy je przez odpowiednie urządzenie, docierając na wybraną głębokość skóry, w zależności od defektu, jaki chcemy poprawić.

Jak działają zabiegi ultradźwiękami na twarz i ciało?

Fale ultradźwiękowe w zależności od zastosowanej częstotliwości wykazują inne działanie. Z pozoru proste dźwięki mają jednak ogromną moc, która potrafi diametralnie poprawić wygląd twarzy i ciała. W medycynie estetycznej wykorzystuje się ultradźwięki o wysokiej, skoncentrowanej częstotliwości, co określa się jako HIFU (High Intensity Focused Ultrasound).

Skóra poddana działaniu fal ultradźwiękowych zostaje rozgrzana na odpowiedniej głębokości. Jak to się dzieje, że fale akustyczne wytwarzają ciepło? Otóż drgania fali ultradźwiękowej wprowadzają w ruch komórki, te z kolei pod wpływem ruchów ocierają się o siebie. W wyniku tarcia dochodzi do podniesienia temperatury nawet do 75°C. Jednym z urządzeń działających z wykorzystaniem technologii wysokich fal ultradźwiękowych jest Ultraskin II Absolute.

Ultraskin II Absolute – jakie są efekty bezinwazyjnego zabiegu?

Ultraskin II Absolute to zabieg ultradźwiękami stosowany do bezinwazyjnej poprawy kondycji skóry twarzy, a także innych partii ciała. Za pomocą skoncentrowanej energii HIFU możemy wykonać także punktowy zabieg, co umożliwia dowolne modelowanie konturów twarzy oraz sylwetki.

Co ważne, fale ultradźwiękowe zastosowane w Ultraskin II Absolute docierają do głębokich warstw skóry z pominięciem naskórka, dzięki czemu zabieg odznacza się wysokim bezpieczeństwem. W zależności od potrzeby fale akustyczne docierają do głębokości od 1,5 do 4,5 mm w przypadku zastosowania na twarz oraz nawet 13 mm przy zabiegach na ciało. Tak głęboka penetracja skóry oznacza, że działanie termiczne dotyczy skóry we wszystkich jej warstwach, włączając tkanki podskórne odpowiedzialne za zachowanie jędrności i napięcia.

Pod wpływem energii cieplnej dochodzi do rozgrzania komórek, co obkurcza włókna kolagenowe w wyniku koagulacji białek. Kontrolowane mikrooparzenia inicjują szereg zmian regeneracyjnych, pod których wpływem dochodzi do naturalnej przebudowy skóry. Tworzą się kolagen i elastyna, dzięki czemu poza naturalnym liftingiem dochodzi również do spłycenia zmarszczek i wyrównania kolorytu.

Zabieg ultradźwiękami Ultraskin II Absolute daje szybko widoczne efekty, ponieważ dzięki miejscowej koagulacji włókien kolagenowych skóra zyskuje wyraźne napięcie. Skrócone włókna sprawiają, że struktura tkanek jest zwarta, gęsta i młodsza.

Wskazania do zabiegu ultradźwiękami

Ultraskin II Absolute stosuje się w przypadku utraty jędrności i napięcia skóry. Na zabieg często decydują się osoby z widocznymi oznakami starzenia, ale HIFU stosuje się również do modelowania i konturowania sylwetki oraz twarzy. Wysoka moc urządzenia sprawia, że spektakularne efekty uzyskujemy już po pierwszym zabiegu ultradźwiękami.

Połączenie intensywnego działania z pominięciem warstwy naskórka pozwala na zastosowanie Ultraskin II Absolute do poprawy napięcia także na delikatnych partiach ciała, takich jak np.:

  • piersi,
  • kolana,
  • brzuch,
  • uda,
  • ramiona,
  • pośladki.

Jeśli interesuje Cię zabieg ujędrniający dający wyraźną poprawę przy jednoczesnym braku ingerencji chirurgicznej – umów się na konsultację w naszej Klinice!