laseroterapia

Cera naczynkowa to najbardziej wrażliwy typ skóry. Problemy z pękającymi naczynkami, czy plamy pojawiające się na twarzy nawet przy niewielkiej zmianie temperatury mogą występować od młodości lub pojawić się u osób, których naczynia krwionośne uległy osłabieniu w dorosłym życiu. Jednak zamykanie naczynek możliwe jest dzięki zabiegom estetycznym przy użyciu odpowiedniego laser. Poznaj najskuteczniejsze zabiegi na cerę naczynkową!

Jak dbać o wrażliwą cerę naczynkową?

Cera naczynkowa wymaga sporego wysiłku podczas codziennej pielęgnacji. Poza stosowanymi kosmetykami konieczne jest unikanie czynników, które mogą nasilić dolegliwości takie jak rumień, wysypka, czy podrażnienia.

Kilka pękniętych naczynek, czyli tzw. pajączków, to zwykle nie jedyne problemy związane z tym typem cery. Osoby z cerą naczynkową zwykle mają skłonność do trądziku różowatego. Za powstawanie widocznych zmian na twarzy odpowiada przede wszystkim osłabienie naczyń krwionośnych. Te pękając są widoczne spod cienkiej i bladej skóry. Drobne zmiany mogą się kumulować tworząc rumień charakterystyczny dla cery naczynkowej.

W przypadku osłabionych naczyń krwionośnych przyczyną uwidaczniania się zmian skórnych są nie tylko drażniące kosmetyki. Cera naczynkowa intensywnie reaguje na każdą zmianę temperatury. Rumień może pojawiać się także po spożyciu pikantnej potrawy, wypiciu alkoholu, czy jako reakcja na suche powietrze.

Przy odpowiedniej pielęgnacji i prawidłowym postępowaniu zwykle udaje się zapanować nad problematyczną cerą. Mając świadomość potrzeb swojej skóry można minimalizować pojawianie się krostek i plam. Niestety już pęknięte naczynka i rozległy rumień ciężko jest usunąć stosując jedynie domowe sposoby. Pomocne okazują się zabiegi polegające na laserowym zamykaniu naczynek, dzięki którym nie dochodzi do ich rozgałęzienia.

Czy można całkowicie usunąć pajączki i rumień na twarzy?

Dzisiejsza medycyna estetyczna dysponuje nowoczesnymi urządzeniami, które doskonale radzą sobie z teleangiektazją. Do najpopularniejszych metod należy zamykanie naczynek laserem. Za pomocą specjalistycznych urządzeń, które wykazują duże powinowactwo do zmian naczyniowych, możemy skutecznie usunąć pajączki oraz rumień.

Co więcej, nowoczesne urządzenia poza eliminacją nieestetycznych zmian wpływają także korzystnie na kondycję skóry. Usuwając rumień zyskujemy więc naturalne efekty, takie jak poprawa gęstości skóry, napięcie, wyrównanie kolorytu, czy redukcja innych niedoskonałości.

Wiele zmian towarzyszących skórze wrażliwej można usunąć praktycznie natychmiastowo. Inne, bardziej rozległe zmiany mogą wymagać powtórzenia zabiegu lub na efekty będzie trzeba poczekać do kilku tygodni.

Jakie zabiegi laserowe poleca się dla cery naczynkowej?

W naszej Klinice dysponujemy wieloma urządzeniami o wszechstronnym zastosowaniu. Możliwość wybrania zabiegu odpowiedniego do rodzaju i rozległości zmian związanych z cerą naczynkową zwiększa ich skuteczność oraz bezpieczeństwo. Doskonałe rezultaty w postaci zamykania naczynek uzyskujemy dzięki zabiegom, takim jak:

  • Thunder MT – największą zaletą tego jest możliwość wyboru wiązki pomiędzy neodymowa-yagową i połączeniem z laserem aleksandrytowym. Dzięki temu z większą precyzją można dostosować parametry do fototypu cery oraz rodzaju zmiany, jaką chcemy usunąć. Wysoka moc urządzenia i jednocześnie bezpieczeństwo sprawia, że zamykanie naczynek możliwe jest zwykle już po jednym zabiegu. Jedynie w przypadku chęci usunięcia wielu zmian zabieg powtarza się po kilku tygodniach.
  • Harmony XL Dye-VL – za pomocą tego lasera możliwe jest skuteczne leczenie nie tylko pajączków, ale także rozległego rumienia. Laser wpływa korzystnie na skórę, m.in. eliminując przebarwienia i zmarszczki. Skóra po zabiegu
  • ThermaVein – jest to jeden z najbezpieczniejszych zabiegów, który może być wykonany także w przypadku cery bardzo wrażliwej. Efekty w postaci eliminacji rozszerzonych naczynek uzyskuje się zwykle od razu po jednym zabiegu.

Jeśli borykasz się z cerą wrażliwą, trądzikiem różowatym lub pękającymi naczynkami i chcesz skutecznie poprawić kondycję skóry – umów się na konsultację w naszej Klinice lub sprawdź na stronie zabiegi na cerę naczynkową!