zabiegi na zmarszczki SonoQueen Beautyskin

Procesy starzenia się to naturalne zjawisko, które nieuchronnie zachodzi i przyspiesza wraz z upływem lat. To właśnie ono przyczynia się do utraty jędrności oraz elastyczności skóry, oraz jej wiotczenia. Naturalnym efektem tych procesów jest powstawanie bruzd oraz zmarszczek głównie w okolicach oczu, oraz ust, które są utrapieniem niejednej kobiety.

Zmarszczki – naturalny efekt starzenia się skóry

Zazwyczaj pierwsze widoczne zmiany w postaci bruzd oraz zmarszczek pojawiają się na twarzy wraz z ukończeniem 40. roku życia. Mogą one wystąpić jednak znacznie wcześniej. Warto zaznaczyć, że na powstawanie zmarszczek ma wpływ wiele czynników, nie tylko wiek. Rodzaje zmarszczek, z jakimi możemy mieć do czynienia to między innymi zmarszczki mimiczne –  pojawiają się one najwcześniej i są związane z naturalną ekspresją/mimiką twarzy. Innym rodzajem zmarszczek są tzw. zmarszczki grawitacyjne, powstające na skutek utraty elastyczności skóry. Poza tym specjaliści wyróżniają zmarszczki głębokie oraz powierzchowne.

Jak widzimy, zmarszczki powstają w wyniku naturalnych procesów, którym nie możemy całkowicie zapobiec. Na szczęście z pomocą przychodzą technologie wykorzystywane przez kliniki medycyny estetycznej, które pomagają je wygładzić. Poniżej przedstawiamy, jakie czynniki etiologiczne wywołują zmarszczki oraz jak skutecznie możemy się ich pozbyć.

Dlaczego skóra się starzeje?

Procesy starzenia się skóry dotykają każdego z nas. Objawiają się one wysuszoną, obwisłą skórą, występowaniem zmarszczek na twarzy, a także plamami pigmentacyjnymi. Procesy te są wywołane przede wszystkim coraz mniejszą produkcją kolagenu odpowiedzialnego za kondycję  tkanki łącznej. Niedobory kolagenu w organizmie powodują tym samym utratę jędrności skóry oraz jest elastyczności. W wyniku starzenia się, dochodzi także do wielu zmian hormonalnych tkanki skóry, przez co produkuje ona mniej kwasu hialuronowego (odpowiedzialnego za prawidłowy poziom nawilżenia) oraz elastyny. To właśnie te procesy przyczyniają się do pojawiania się zmarszczek, ale także cellulitu czy rozstępów.

Poza naturalnymi zmianami zachodzącymi w tkance skóry możemy wymienić także inne czynniki, które przyspieszają procesy starzenia się i powstawania zmarszczek. Są to między innymi:

  • uwarunkowania genetyczne
  • niezdrowy tryb życia (w tym palenie papierosów)
  • nadmierne promieniowanie UV
  • niewłaściwa pielęgnacja skóry

Jak widzimy, poza czynnikami wewnętrznymi na procesy starzenia wpływ ma również wiele czynników zewnętrznych. Dlatego, aby spowolnić procesy starzenia się skóry, warto jak najszybciej rozpocząć odpowiednią jej pielęgnację oraz stosować odpowiednią dietę. W zapobieganiu powstawaniu zmarszczek doskonale sprawdzi się wykonywanie regularnych peelingów oraz korzystanie z zabiegów, które gwarantują kompleksowe odżywienie skóry.

Jak walczyć ze zmarszczkami? Metoda HIFU

Obecnie medycyna estetyczna dysponuje wieloma technikami pozwalającymi na niwelowanie i zmniejszanie widoczności zarówno płytkich, jak i głębokich zmarszczek. Bardzo popularnym sposobem na wygładzenie zmarszczek są nieinwazyjne zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej, nici liftingujących oraz lasera. Jedną z najnowszych technologii w walce ze zmarszczkami jest metoda HIFU (High Intensity Focused Ultrasound). Metoda HIFU polega na wykorzystaniu fal ultradźwiękowych o wysokim natężeniu. Zabiegi metodą hifu powodują wielowymiarowe ujędrnienie oraz napięcie skóry.

Zabieg SonoQueen HIFU

Jednym z zabiegów wykorzystujących tę nowoczesną technologię HIFU jest SonoQueen. Zabieg polega na wywoływaniu procesów kolagenogenezy oraz regeneracji zwiotczałych włókien kolagenowych i obkurczenia tkanek za pomocą wiązki fali ultradźwiękowej. Wykorzystywany jest on nie tylko do liftingu twarzy i szyi oraz wygładzania zmarszczek, ale także do wyszczuplania ciała, ujędrniania oraz rozświetlania skóry. Stosowany może być także w walce z podwójnym podbródkiem.

Zabieg SonoQueen jest bezbolesny i komfortowy, nie wymaga on żadnej rekonwalescencji.  Pierwsze efekty widoczne są już bezpośrednio po zabiegu, a najbardziej widoczne stają się one wraz z powtarzaniem zabiegów po około trzech miesiącach. Efekty utrzymywać się mogą do roku lub dłużej.

Już dziś skorzystaj z zabiegu SonoQueen z zobacz inne zabiegi metodą HIFU i ciesz się piękną i gładką skórą bez zmarszczek, sprawdź zabiegi na starzenie się skóry.