jakie zabiegi wykonać jesienią beautyskin

Jesień to bardzo dobry czas, słońce nie grzeje już tak mocno, nie ma ekstremalnych temperatur. To idealny moment na intensywne zadbanie o urodę i świetne warunki do regeneracji skóry – trudniej wówczas o podrażnienia, a skóra lepiej się regeneruje. Jakie zabiegi najlepiej wykonać jesienią?

Czas na depilację laserową

Jeśli do tej pory nie skusiłaś się na depilację laserową, a teraz masz ochotę to zrobić, to właśnie wybrałaś najlepszy czas. Depilacja laserowa to najskuteczniejsza metoda trwałego usuwania owłosienia. Wiązka laserowa powoduje termiczne bezpowrotne zniszczenie mieszków włosowych, a jednocześnie nie uszkadza skóry.

Zabieg depilacji, a dokładniej epilacji laserowej pozwalający na trwałe usunięcie owłosienia, ma jedno istotne przeciwwskazanie – skóra nie może nosić śladów opalenizny. W związku z tym, aby zmniejszyć ryzyko poparzeń w wyniku działania lasera, na zabieg najlepiej zdecydować się w okresie jesienno-zimowym, gdy opalenizna nieco zblednie, a skóra się zregeneruje. W szczególności przeprowadzanie epilacji laserem aleksandrytowym GentleLase PRO, który jest hitem w dziedzinie laserowego usuwania owłosienia, zalecane jest na jesień. Zdaniem pacjentów zabieg z użyciem tego lasera jest mniej bolesny w porównaniu do zabiegów wykorzystujących inne urządzenia i daje najlepsze efekty, ponieważ niszczy włosy wraz z cebulkami.

Warto o laserowym usuwaniu owłosienia przypomnieć sobie wcześniej niż przed sezonem urlopowym. Skuteczna i trwała epilacja wymaga czasu, nawet kilku miesięcy. Żeby pozbyć się owłosienia na stałe potrzeba 4-10 zabiegów, co 4-8 tygodni.

Peeling kwasami – jesienne złuszczanie naskórka

Peeling chemiczny to zabieg złuszczający skórę za pomocą odpowiednio dobranej mieszaniny związków chemicznych w określonym stężeniu. Dlaczego warto zdecydować się na ten zabieg? Po pierwsze, rewelacyjnie pomaga skórze powrócić do dobrej formy po lecie i wakacyjnych zabawach – złuszcza pogrubiony przez słońce naskórek, odświeża ją i rozjaśnia przebarwienia, zwłaszcza te powstałe przez ekspozycję na słońce. Po drugie pomaga walczyć z zaskórnikami i trądzikiem, które lubią nasilić się jesienią. Po trzecie odmładza skórę twarzy, spłycając zmarszczki i pobudzając skórę do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Peeling medyczny Jessnera DermaQuest, składający się z rezorcyny, kwasu mlekowego i kwasu salicylowego, pozwala skutecznie zniwelować najpopularniejsze niedoskonałości skóry. Idealnym okresem na poddanie się zabiegowi złuszczania skóry jest wczesna wiosna lub właśnie jesień, kiedy to promieniowanie słoneczne jest umiarkowane.

HIFU Ultraskin II Absolute – odmłodź swoją twarz i wyszczupl ciało!

Zadbanie o ujędrnienie skóry i wygładzanie zmarszczek to świetny pomysł na jesień. Niekoniecznie musisz sięgać po tradycyjny lifting operacyjny, aby odmłodzić swoją twarz i olśnić wszystkich np. na imprezie sylwestrowej, do której można już rozpocząć przygotowania! Podobne efekty osiągniesz dzięki innowacyjnej metodzie HIFU Ultraskin II Absolute. Jest to najsilniejsza, bezinwazyjna forma terapii zwiększająca jędrność i napięcie skóry. HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) to skoncentrowane fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości, które dzięki silnemu zogniskowaniu pozwalają indukować powstanie drobnych punktów koagulacji na wybranych głębokościach, bez naruszania ciągłości naskórka.Dzięki zastosowaniu aplikatorów o różnej głębokości koncentracji fali, HIFU oddziałuje m.in. w warstwie SMAS, warstwie skóry właściwej, a teraz także w tkance podskórnej.

Pierwsze rezultaty widoczne są bezpośrednio po zabiegu, natomiast ostateczny efekt osiągany jest po upływie około 2-3 miesięcy, czyli na święta i na Sylwestra będziesz mogła już pochwalić się młodszą i bardziej promienną twarzą oraz szczuplejszym ciałem! Jesień to najlepszy okres na taki zabieg, ponieważ przez kilka dni po zabiegu, należy chronić skórę przed promieniami słonecznymi – jesienią jest to o wiele prostsze.

Wykorzystaj nadchodzącą nieprzyjemną aurę jesienną – zrób sobie przyjemność i zadbaj o siebie! Jeszcze dziś umów się na wizytę w naszych Klinikach BeautySkin w Warszawie i Radomiu!