hifu

Zabiegi wykorzystujące skoncentrowane ultradźwięki (HIFU), znajdują się aktualnie w czołówce metod wybieranych do poprawy różnych niedoskonałości twarzy i ciała. Za pomocą technologii HIFU możliwe jest przeprowadzenie naturalnego liftingu, a także redukcja zmarszczek, czy nawet modelowanie i wyszczuplanie sylwetki. Przekonaj się, na czym polega innowacyjność HIFU i na jakie zabiegi warto się zdecydować, by uzyskać spektakularne efekty!

Co to jest HIFU i jak wpływa na skórę?

HIFU (j.ang. high intensity focused ultrasound), to skoncentrowane fale dźwiękowe, które cechuje bardzo szeroki zasięg. Ultradźwięki stosowane w zabiegach medycyny estetycznej wykazują zdolność przenikania nawet do głębokich warstw skóry, a także do podskórnej tkanki tłuszczowej.

Fale HIFU penetrują skórę, jednocześnie pomijając jej wierzchnią warstwę, co minimalizuje ryzyko skutków ubocznych. Głębokość docierania HIFU może być regulowana w zależności od problemu, jaki chcemy usunąć lub zredukować. Dzięki temu zabiegi HIFU znajdują zastosowanie w przypadku utraty jędrności skóry, kiedy konieczne jest obkurczenie włókien kolagenowych oraz inicjacja produkcji nowych. Docierając głębiej, nawet do 4,5 mm, ultradźwięki mają wpływ na komórki tłuszczowe. Rozbijając tkankę tłuszczową uzyskujemy efekt wyszczuplający.

Energia urządzeń kumuluje się na poziomie tkanki podskórnej, gdzie wprowadza komórki w ruch. W wyniku tarcia pomiędzy komórkami dochodzi do podniesienia temperatury, co kolejno wywołuje minimalne, ale liczne oparzenia, niewidoczne spod skóry.

Zabiegi HIHU – Ultraskin II Absolute i SonoQueen

Do najskuteczniejszych urządzeń działających w oparciu o energię HIFU należą Ultraskin II Absolute i SonoQueen. Zabiegi te cechuje bardzo duża skuteczność, dlatego zwykle już jednorazowy kontakt skóry z ultradźwiękami pozwala na uzyskanie zadowalających rezultatów.

Indywidualne ustawienie parametrów w zależności od defektu ciała pozwala na zwiększenie skuteczności zabiegu. Po okresie intensywnej produkcji kolagenu i elastyny, co zwykle trwa 1-3 miesiące, możemy ocenić finalne efekty zabiegu HIFU. Ewentualne powtórzenie zabiegu wykonuje się po upływie ok. 6 miesięcy.

Kiedy warto wybrać zabieg HIFU na twarz?

Zabiegi HIFU wykonuje się m.in. dla uzyskania efektów naturalnego liftingu. Włókna kolagenu obkurczone pod wpływem koagulacji termicznej niemal natychmiast napinają skórę. Z kolei intensywne zmiany zachodzące w skórze i w tkance podskórnej pogłębiają efekty każdego dnia po zabiegu. Dzięki produkcji nowych komórek również zmarszczki mimiczne ulegają spłyceniu, a niektóre całkowicie zanikają.

Zabiegi HIFU na twarz wykonuje się więc do redukcji problemów z cerą, takich jak np. opadnięte policzki i brwi, worki i cienie pod oczami, zmarszczki, czy ogólna utrata jędrności. Pobudzenie skóry właściwej do przebudowy wpływa korzystnie także na koloryt cery, redukując przebarwienia. Zabiegi HIFU sprawdzają się więc doskonale w przypadku wszelkich oznak starzenia, a także niedoskonałości u osób młodych.

Wyszczuplanie i modelowanie sylwetki zabiegami HIFU

Destrukcyjne działanie temperatury na tkankę tłuszczową pozwala także na redukcję miejscowych złogów tłuszczu. Po zabiegu uszkodzone komórki tłuszczowe zostają wchłonięte przez układ odpornościowy, dzięki czemu efekty są widoczne, ale również naturalne.

Za pomocą zabiegów HIFU możemy więc zredukować drugi podbródek, czy poprawić owal twarzy. Zabiegi sprawdzają się także do poprawy wyglądu ciała, m.in. brzucha, dekoltu, pośladków i pleców. Możliwość miejscowej redukcji tłuszczu pozwala również na usunięcie nadmiaru tkanki z ramion, łydek, czy z kolan.

Szczegóły na temat zabiegów HIFU znajdziesz na stronie Kliniki – sprawdź lub umów się na wizytę, podczas której ocenimy stan Twojej skóry i pomożemy w opracowaniu najlepszej metody leczenia!