zabiegi metodą hifu beautyskin

Utrata jędrności i wiotka skóra to problem, który dotyczy wielu kobiet, w szczególności tych w dojrzałym wieku, jednak zdarza się również wcześniej. Najczęstszą przyczyną tego stanu jest naturalny proces starzenia się organizmu, w wyniku którego słabną włókna kolagenowe. Na szczęście wobec tego problemu nie trzeba pozostawać biernym. Dzięki wykorzystaniu ultradźwięków w kosmetyce, a dokładniej  metodzie HiFu można z powodzeniem przywrócić skórze gładki, zdrowy i młody wygląd.

Utrata jędrności, dlaczego tak się dzieje?

Przyczyn osłabienia elastyczności skóry może być wiele. Nie na wszystkie można mieć wpływ, jak chociażby na niekorzystne uwarunkowania genetyczne czy starzenie się, które jest nieuniknione. Istnieją jednak czynniki, które ten proces przyspieszają, gdyż wpływają niekorzystnie na kondycję włókien kolagenowych, odpowiedzialnych za elastyczność i jędrność skóry. Do najczęstszych przyczyn należy:

  • Brak składników mineralnych i witamin w diecie. Witaminy znane są z tego, że skutecznie zwalczają wolne rodniki. Działają zatem jako przeciwutleniacze, wspomagające kondycję skóry i opóźniając proces jej starzenia się. Brak witamin w diecie może być powodem wiotkiej skóry.
  • Brak optymalnego nawilżenia. Przesuszenie skóry to pierwszy stopień do jej starzenia i utraty jędrności. Bez odpowiedniego nawilżania skóry i nawadniania organizmu nie uda się proces ujędrniania skóry i utrzymania odpowiedniego poziomu jej napięcia i elastyczności.
  • Oparzenia słoneczne, brak ochrony przed UV. Kosmetolodzy i dermatolodzy jak mantrę powtarzają, że ochrona przed słońcem to podstawa nie tylko zdrowej, ale również gładkiej skóry. Oparzenia słoneczne przyczyniają się do przyspieszenia procesu starzenia oraz powstawania zmarszczek.

Ultradźwięki w kosmetyce nadzieją na skuteczne ujędrnianie skóry?

Wykorzystanie ultradźwięków, czyli fal dźwiękowych o bardzo wysokiej częstotliwości okazało się skuteczną bronią w walce ze skórą, która utraciła napięcie oraz jędrność. Dość powszechnie znana metoda HiFu opiera się właśnie na ich działaniu. Zabieg Ultraskin II Absolute to nic innego jak lifting ultradźwiękami, który można wykonać na różnych obszarach ciała. Ma to zbawienny wpływ na stan skóry, znacznie poprawiając jej kondycję. Metoda HiFu jednak od niedawna gra pierwsze skrzypce w zabiegach na ujędrnianie skóry, ultradźwięki bowiem już wcześniej okazały się skuteczną metodą leczenia wielu schorzeń i wykorzystywane były bardzo często w medycynie.

Metoda HiFu w najmocniejszym wydaniu, czyli UltraSkin II Absolute

Lifting ultradźwiękami stosowany jest nie tylko w kosmetyce ciała. Metoda HiFu doskonale sprawdza się także w zabiegu Ultraskin II na twarz czy na tkankę tłuszczową. W tych dwóch przypadkach są to jednak fale o zdecydowanie mniejszym natężeniu. Zabieg UltraSkin II Absolute przeznaczony jest do obszarów ciała, na których luźna i wiotka skóra jest najbardziej widoczna i dokuczliwa, a zatem:

  • na pośladkach
  • na udach
  • na tak zwanych “pelikanach”
  • na brzuchu
  • na biuście

Zastosowanie metody HiFu o odpowiednio mocnym natężeniu pozwala na skuteczne stymulowanie skóry właściwej, efektem czego jest jej ujędrnienie, wygładzenie, napięcie i poprawa elastyczności.

Ultraskin II Absolute – dlaczego warto wykonać zabieg?

Zabieg ujędrniania skóry oparty na metodzie HiFu z wykorzystaniem największego możliwego natężenia fal posiada kilka atutów. Pierwszym z nich są oczywiście zadowalające i pożądane  efekty, jednak w przeciwieństwie do innych zabiegów, będą widoczne już po pierwszym zastosowaniu. Dodatkowo efekt po zabiegu utrzymuje się przez długi czas, a rezultaty mają charakter postępujący. Po wykluczeniu jakichkolwiek przeciwwskazań pacjentka nie wymaga również żadnych szczególnych przygotowań do wykonania zabiegu.