Wyszczuplanie łydek Beauty Skin

Za duże, masywne łydki przysparzają więcej kompleksów, niż nadmiar tkanki tłuszczowej na udach. Nie sposób ich zasłonić sukienką, dlatego wyszczuplanie łydek planujemy zwykle tuż przed nadejściem wiosny. Ćwiczenia i domowe sposoby na modelowanie nóg wymagają jednak czasu. Jeśli zależy Ci na wysmukleniu łydek i redukcji opuchniętych kostek – sprawdź zabieg Endermologia Alliance!

Masywne łydki – kiedy warto je wyszczuplić?

Kobiety przykładają sporo uwagi do wyglądu swojego ciała. Smukłe i jędrne nogi są jedną z partii, które odsłania się nie tylko na plaży, dlatego warto zadbać przede wszystkim o ich kondycję. Zdarza się jednak, że Panie mają kompleksy związane z masywnymi łydkami, co dla innych może być niezauważalne. Pamiętajmy, że podstawą są prawidłowe proporcje ciała.

Niejednokrotnie zbyt duże łydki wynikają z ogólnej nadwagi. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest kompleksowa redukcja masy ciała. Część kobiet obserwuje jednak pewne dysproporcje, które mogą wynikać z miejscowego gromadzenia się tkanki tłuszczowej. Co więcej, łydki i kostki stóp są najbardziej narażone na gromadzenie się płynów. W konsekwencji poza nadmiarem tłuszczu często dokuczają nam obrzęki, zaburzenia krążenia, a nawet cellulit na łydkach i na tylnej części kolan.

Pomocne zarówno w redukcji tłuszczu z łydek, jak i w niwelowaniu obrzęków i poprawie napięcia skóry okazują się zabiegi estetyczne, do których należy m.in. Endermologia Alliance.

Endermologia Alliance – sposób na obrzęki i tkankę tłuszczową

Sposobem na szybką i jednocześnie naturalną poprawę kondycji łydek jest Endermologia Alliance. Zabieg określa się jako bezbolesny i całkowicie nieinwazyjny sposób na redukcję miejscowej tkanki tłuszczowej, cellulitu i poprawę jędrności skóry.

Działanie endermologii polega na mechanicznej stymulacji tkanek, dzięki czemu komórki tłuszczowe zostają rozbite na mniejsze frakcje. Przyspieszenie metabolizmu komórkowego sprawia, że łydki stają się szczuplejsze nawet o kilka centymetrów w obwodzie. Możliwość wybiórczego zastosowania głowicy urządzenia pozwala na modelowanie nóg. Oznacza to, że w razie potrzeby możemy wyszczuplić tylko łydki, natomiast uda pozostawić bez ingerencji. Endermologia może być zastosowana także na całe nogi, w tym na tkankę tłuszczową gromadzącą się nad kolanami.

Poza redukcją tłuszczu i cellulitu endermologia polecana jest osobom, które mają problem z obrzękami łydek. Stymulacja tkanek usprawnia krążenie limfy, dzięki czemu zastoje płynów i toksyn są znacznie sprawniej eliminowane przez nasz własny układ limfatyczny. Zabieg jest więc wskazany nie tylko ze względów estetycznych, ale wspomaga także krążenie w kończynach i zmniejsza dolegliwości bólowe związane z obrzękami. Warto jednak pamiętać, że w przypadku przewlekłych problemów z obrzękami konieczne jest ustalenie ich przyczyny.

Istotną zaletą zastosowania endermologii na wyszczuplanie łydek jest także poprawa kondycji skóry. Właściwości takie wiążą się z poprawą krążenia, dzięki czemu komórki skóry są lepiej dotlenione i odżywione. Z kolei mechaniczna stymulacja tkanek intensyfikuje produkcję włókien kolagenowych i elastyny. Łydki po serii zabiegów są więc nie tylko szczuplejsze, ale także gładkie i jędrne.

Jak przebiega wyszczuplanie łydek za pomocą endermologii?

Endermologia Alliance wykonywana jest przy pomocy specjalnej głowicy, która intensywnie masuje skórę wraz z tkanką tłuszczową. Przed zabiegiem zakłada się specjalny strój, który oddziela głowicę urządzenia od skóry. Masaż wykonywany jest w różnych kierunkach, dzięki czemu dochodzi do pobudzenia układu limfatycznego i przyspieszenia metabolizmu. Wyszczuplanie łydek przy pomocy endermologii trwa ok. 20 minut. Już po tym czasie organizm rozpoczyna eliminację komórek tłuszczowych, jednak pierwsze efekty zwykle pojawiają się po trzecim powtórzeniu.

Jeśli chcesz wyszczuplić i wymodelować łydki lub zależy Ci na eliminacji zastojów wodnych – umów się na Endermologię Alliance lub sprawdź inne zabiegi wyszczuplające łydki i nogi na naszej stronie!