Próbowałaś już wszystkiego, by pozbyć się nieestetycznej skórki pomarańczowej? Masz dość peelingów, masażów, balsamów i innych nieskutecznych metod? To dobrze trafiłaś! Dziś opowiemy Ci o zabiegu, który przynosi niewiarygodne efekty w usuwaniu cellulitu. Nasi specjaliści nie mają wątpliwości, że karboksyterapia czyli zabieg dwutlenkiem węgla to jeden z najsilniejszych pogromców złogów cellulitu. Potwierdzają to opinie tysięcy zadowolonych kobiet. Na czym polega sekret karboksyterapii?

Cellulit – dlaczego tak trudno z nim wygrać?

Skórka pomarańczowa objawia się w postaci nieregularnych grudek tłuszczu zgromadzonych pod skórą. U niektórych kobiet (i mężczyzn) są one widoczne dopiero po ściśnięciu skóry, ale zwykle można je zauważyć już na pierwszy rzut oka. Cellulit nie jest chorobą, ale defektem kosmetycznym, który staje się źródłem kompleksów milionów kobiet. Trudno uwierzyć, że w dobie kosmetologii i nowoczesnych zabiegów medycyny estetycznej nadal nie do końca udało nam się wygrać z cellulitem. Nawet zarabiające miliony gwiazdy Hollywood mają skórkę pomarańczową, co dowodzi że drogie zabiegi wcale nie rozwiązują problemu. Głównym winowajcą są tutaj hormony, a zwłaszcza estrogeny. Jedną z ich właściwości jest zwiększanie przepuszczalności naczyń krwionośnych, co prowadzi do powstania mikroobrzęków przypominających małe grudki tłuszczu. Jednak nie tylko hormony wywołują cellulit. Za ten defekt odpowiadają także: siedzący tryb życia, przetworzone produkty spożywcze, nadwaga, brak ruchu… Jednak przekonanie, że tylko kobiety z nadmiarem kilogramów mają ten problem jest błędne. Cellulit, i to w zaawansowanym stadium, pojawia się nawet u pań z niedowagą! Dlatego dieta i aktywność fizyczna zwykle nie usuwają cellulitu, a jedynie zmniejszają jego widoczność.

Karboksyterapia na cellulit

Karboksyterapia to zabieg, który wykorzystuje moc dwutlenku węgla (CO2). Wprowadza się go pod skórę za pomocą cienkich igieł, co sprawia że dwutlenek węgla dociera bezpośrednio do komórek tłuszczowych. Jego ilość jest ściśle dostosowywana do potrzeb pacjenta i obszaru zabiegowego.  W BeautySkin przeprowadzamy zabieg karboksyterapii z użyciem inteligentnego systemu Julie. Jest to innowacyjna technologia, która samodzielnie dostosowuje parametry zabiegu oraz korzysta z trybu podwójnego podgrzewania gazu, dzięki czemu zwiększa się skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu. Karboksyterapia Julie zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia efektów ubocznych o prawie 85% w porównaniu do klasycznego zabiegu dwutlenkiem węgla. Skąd pomysł, że ten zabieg umożliwia usuwanie cellulitu? Wynika to z faktu, że dwutlenek węgla powoduje poprawę mikrokrążenia i intensywnie dotlenia komórki. W efekcie dochodzi do regeneracji tkanek i wygładzenia powierzchni tkanki tłuszczowej. Pełna terapia antycellulitowa z użyciem dwutlenku węgla to około 6 zabiegów. Po tym czasie, uzyskuje się pełny efekt redukcji cellulitu.

Karboksyterapia – zalety

Nasi eksperci obserwują zadowalające efekty karboksyterapii u Pacjentek z nawet bardzo zaawansowanym stopniem cellulitu. Wysoka skuteczność sprawia, że coraz więcej kobiet i mężczyzn decyduje się na zabieg dwutlenkiem węgla. Poza efektywnością, do podstawowych zalet tej terapii należą:

  • maksymalne bezpieczeństwo- indywidualne dopasowanie parametrów, kontrola przepływu dwutlenku węgla oraz system odpowietrzania systemu minimalizują ryzyko powikłań i dają gwarancję bezpieczeństwa,
  • niska bolesność – większość Pacjentek odczuwa jedynie uczucie rozpierania pod skórą,
  • wielofunkcyjne zastosowanie – karboksyterapia to nie tylko usuwanie cellulitu. Zabieg wykorzystuje się z powodzeniem w redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej, blizn, rozstępów, leczeniu łysienia oraz jako alternatywę liftingu. Jest to więc zabieg odmładzająco, odchudzający i leczniczy w jednym!
  • brak rekonwalescencji – bezpośrednio po karboksyterapii można wrócić do zwykłych, codziennych zajęć. Jedynie przez pierwsze 3 dni należy zrezygnować z basenu, masażu, sauny i solarium.

Jeśli chcesz usunąć cellulit i cieszyć się piękną, gładką skórą – karboksyterapia jest właśnie dla Ciebie! Już dziś umów się na zabieg w BeautySkin!