usuwanie blizn i rozstępów beautyskin

Kompleksy i obniżone poczucie własnej wartości to problem, który dotyczy wielu osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Bardzo często są one powodem wycofania społecznego i rezygnowania z wielu przyjemności czy fasonów ubrań. Walka z kompleksami nie jest łatwa, jest jednak niezwykle ważnym krokiem do tego, aby poczuć się ze sobą dobrze i być po prostu szczęśliwym. Laserowe usuwanie blizn czy redukcja rozstępów może zdecydowanie poprawić samopoczucie i pomóc w tej walce. Jak pokochać siebie i pozbyć się kompleksów?

Nie wszystko da się zmienić – ważny krok w walce z kompleksami

Walka z obniżonym poczuciem własnej wartości powinna zacząć się od uświadomienia sobie, że nie na wszystko mamy wpływ, nie wszystko też można zmienić. Są takie kwestie jak układ kostny, uwarunkowania genetyczne, niektóre schorzenia czy inne, które nie podlegają zmianie i trudno jest je wyeliminować. Może się wydawać, że takie defekty z góry skazują na przegraną w walce ze słabościami, jednak jest zupełnie odwrotnie.  Zaczynając pracę nad sobą najlepiej zacząć od określenia swoich wad w wyglądzie i jasnego rozdzielenia ich na te, z którymi można i warto coś zrobić oraz na te, które, mimo starań, nigdy nie ulegną zmianie.

Redukcja rozstępów i akceptacja siebie

Doskonale wiadomo, że redukcja rozstępów nie jest łatwa, lecz możliwa, podobnie jak laserowe usuwanie blizn, które może pomóc pozbyć się szpecących niedoskonałości. Gdy zrozumiemy, z czym możemy walczyć, a co nie zależy od nas możemy rozpocząć walkę z kompleksami. Wówczas można przejść do pierwszego, najtrudniejszego kroku w drodze do pokochania siebie – akceptacji. To głęboko zakorzenione w psychice przeświadczenie, że coś po prostu jest takie, a nie inne. Akceptacja swoich wad jest ważna, bo pozwoli przestać myśleć o tym, czego nie da się zmienić. Zamartwianie się takimi rzeczami nie tylko przysłania cele możliwe do zrealizowania, ale również demotywuje, zamiast zagrzewać do walki. Akceptacja wad to nie jest łatwy proces, zajmuje też odpowiednią ilość czasu, jednak kiedy już nastąpi, znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie. W procesie samoakceptacji warto skorzystać z pomocy psychologa.

Kompleksy można zmniejszyć – laserowe usuwanie blizn, redukcja rozstępów

Po akceptacji tych wad, na które nie mamy wpływu, przyjdzie czas na podjęcie stanowczych kroków w walce z kompleksami, którą mamy szansę wygrać. Jedną z metod na to, jak pokochać siebie, jest właśnie zaopiekowanie się swoim ciałem i zadbanie o to, aby było w możliwie jak najlepszej kondycji. Co można zrobić, aby poczuć się lepiej?

  • Zdrowe odżywianie – brzmi jak banał, ale czy przygotowując posiłek dla kogoś, kogo kochamy, dodalibyśmy do niego artykuły przetworzone, nadmiar soli, cukru i produkty z konserwantami? Dlaczego więc serwujemy je sobie? Karmić należy się tym, co najlepsze, a posiłki dla siebie przygotowywać starannie i z miłością. Poprawi to nie tylko kondycję fizyczną, ale również psychiczną.
  • Walka z bliznami i defektami – podjęcie stanowczych kroków w stronę usunięcia tego, czego nie da się ukryć, ale można to zredukować, to bardzo ważny krok w walce z kompleksami. Z pomocą przyjdzie laserowe usuwanie blizn. Za pomocą wiązki światła można w bezpieczny sposób dotrzeć do głębszych warstw skóry i skutecznie usunąć martwe komórki. Ważne jest również to, że nowoczesna metoda laserowego usuwania blizn skraca czas rekonwalescencji i jest bezinwazyjna.
  • Ćwiczenia, zdrowy tryb życia i małe przyjemności – jeśli kompleksem jest nieodpowiednia figura, zamiast płakać nad jej kształtem lepiej nad nim popracować. Warto zacząć uprawiać sport, który nie tylko wpłynie na sylwetkę, ale również pobudzi organizm do wydzielania endorfin – hormonów szczęścia.
  • Redukcja rozstępów i nadmiaru tłuszczu – ćwiczenia z pewnością są pomocne, jednak warto wzbogacić je również o profesjonalne zabiegi, które pozwolą szybciej rozbić i usunąć tkanką tłuszczową, a także pomogą w tym, co wydaje się niemożliwe – w redukcji rozstępów. Za pomocą specjalnych zabiegów można się ich pozbyć bezpiecznie i skutecznie.