zabiegi na wyszczuplanie twarzy Beauty Skin

Kto z nas nie chciałby wyglądać pięknie i młodo przez długi czas? Niestety, upływ czasu jest nieubłagany, a na twarzy każdego z nas w końcu pojawiają się zmarszczki, a owal twarzy staje się zdecydowanie mniej wyraźny. Na szczęście dzięki rozwojowi medycyny możemy spowalniać te procesy, a nawet je odwracać w coraz mniej inwazyjny sposób. Pragniesz przywrócić sobie doskonały wygląd? Dowiedz się więcej na temat zabiegu metodą HIFU!

Czym jest zabieg HIFU?

Zabieg HIFU to nowoczesna metoda oparta na działaniu ultradźwięków. Sama nazwa to skrót od angielskiego high intensity focused ultrasound, co można przetłumaczyć jako skupioną wiązkę fal dźwiękowych o dużym natężeniu. Ultradźwięki emitowane są tu przez specjalne urządzenie i docierają na dużą głębokość tkanek, aż do warstwy SMAS, czyli mięśniowo-powięziowej, stymulując pewne zmiany, w tym skracanie włókien kolagenowych, a także stymulując fibroblasty do stymulacji białek – elastyny oraz wspomnianego już kolagenu. To wszystko pozwala na osiągnięcie nie tylko wyraźnie widocznych, lecz także, co niezwykle ważne, naturalnie wyglądających efektów odmładzania twarzy. HIFU to doskonały wybór dla osób, które nie chcą poddawać się inwazyjnym zabiegom, jednak pragną wyglądać świeżo i młodo, w dodatku bez zdradzania, że korzystały z pomocy specjalisty medycyny estetycznej.

Jak wygląda lifting twarzy metodą HIFU?

Sam zabieg HIFU z punktu widzenia pacjenta nie jest skomplikowaną procedurą. W jego trakcie specjalista przesuwa głowicę specjalnego urządzenia po obszarze twarzy, ewentualnie szyi i dekoltu. Zabieg nie jest bolesny, można jedynie odczuwać mniej lub bardziej intensywne ciepło – tkanki są bowiem rozgrzewane nawet do 65-70℃. Przeprowadzany w naszej klinice zabieg Ultraskin II Absolute może trwać od 15 do 60 minut, zależnie od wybranej okolicy. Zazwyczaj nie ma potrzeby jego powtarzania, chociaż w przypadku tkanek wyjątkowo wiotkich można zdecydować się na powtórzenie procedury po 6 miesiącach.

Jakie problemy rozwiązuje zabieg HIFU?

HIFU z całą pewnością pozwala na odzyskanie świeżego, młodego wyglądu w niezwykle krótkim czasie. Dzięki temu zabiegowi możesz cieszyć się naturalnym rezultatem w zakresie:

 • usuwania zmarszczek – pozbędziesz zarówno płytszych zmian, jak i głębszych bruzd, w tym zmarszczek na czole czy wokół ust, a także załamań biegnących od nosa do kącików ust. Ta bezpieczna metoda pozwala nawet wygładzić zmarszczki pod oczami, na szyi czy na dekolcie, gdzie skóra jest wyjątkowo cienka i delikatna;
 • poprawy jędrności skóry – na powrót stanie się on gładka i elastyczna;
 • zaznaczenia owalu twarzy – lepiej napięta skóra to również między innymi wyraźniejsza żuchwa czy policzki;
 • podniesienie powiek czy policzków – pomaga to uzyskać efekt otwartego, większego oka oraz wolumetrii twarzy.

Te wszystkie rezultaty sprawiają, że wyglądamy znacznie bardziej atrakcyjnie, co ma znaczenie również dla naszego samopoczucia. Dlatego na zabieg warto zdecydować się szczególnie wtedy, gdy defekty widocznie pogarszają nasz nastrój.

Jakie są zalety zabiegu Ultraskin II Absolute HIFU?

Wykonywany w naszej klinice zabieg Ultraskin II Absolute jest wyjątkowo chętnie wybierany przez pacjentów marzącym o pięknej twarzy. Wszystko ze względu na jego niepodważalne zalety:

 • bezinwazyjność – w trakcie procedury nie dochodzi do naruszenia tkanki, wszystkie efekty są zasługą działania przenikających przez warstwy tkanek ultradźwięków;
 • wysokie bezpieczeństwo i brak okresu rekonwalescencji – zabieg właściwie nie wywołuje skutków ubocznych, a do codziennych obowiązków można wrócić właściwie natychmiast po jego wykonaniu;
 • naturalne i trwałe rezultaty – nikt nie zgadnie, że Twoja skóra była poddawana zabiegowi medycyny estetycznej, zdradzić Cię może jedynie wyraźnie piękniejszy wygląd, który pozostanie z Tobą przez długi czas;
 • możliwość wykonywania przez cały rok – niektóre procedury medycyny estetycznej nie mogą być wykonywane na przykład latem, jednak HIFU do nich nie należy;
 • efekty widoczne są już po jednym zabiegu – nie musisz decydować się na całą serię, jedna procedura w zupełności wystarczy. To ogromna oszczędność czasu.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu HIFU Ultraskin II Absolute?

Chociaż zabieg Ultraskin II Absolute jest wyjątkowo bezpieczny, istnieją pewne, najczęściej tymczasowe, przeciwwskazania do jego przeprowadzenia:

 • okres ciąży i karmienia piersią;
 • choroby nowotworowe;
 • wszczepiony rozrusznik serca lub metalowy implant;
 • aktywn opryszczka;
 • stan zapalny w miejscu zabiegowym;
 • niektóre leki, na przykład antybiotyki, leki przeciwzapalne czy rozrzedzające krew.

Pragniesz odzyskać piękniejszy wygląd i czuć się doskonale w swojej skórze? Zapraszamy na konsultacje z naszymi specjalistami, którzy pomogą Ci spełnić to marzenie!