usuwanie włosów laserowo Beauty Skin

Laserowe usuwanie owłosienia cieszy się w ostatnich czasach dużą popularnością. Jest ono jedyną metodą, która pozwala w stały sposób pozbyć się niechcianych włosków. Laser redukuje też ryzyko podrażnień skóry, które powodują klasyczne metody depilacji, jak chociażby regularne golenie. Dodatkowo pozwala nam zaoszczędzić wiele czasu i pieniędzy na kupowanie specjalnych preparatów do depilacji czy maszynek do golenia. Z epilacji laserowej coraz chętniej korzystają zarówno panie, jak i panowie. Dowiedz się, na czym polega działanie lasera i poznaj lasery wykorzystywane w naszej klinice do epilacji!

Jak wygląda usuwanie włosów laserowo?

Laserowa epilacja to stosunkowo nowa metoda usuwania owłosienia. Gwarantuje ona pozbycie się problemu z odrastającymi włoskami, ponieważ pozwala usunąć struktury włosa, które są odpowiedzialne za jego wzrost.  Laser emituje wiązki światła o różnej długości, które wnikają do włosa i niszczą go. Destrukcyjny wpływ na mieszki włosowe pozwala nie tylko usunąć włoski, ale również zapewnić, że nie będą one ponownie odrastały. W trakcie zabiegu nie zostaje naruszona ciągłość naskórka,  a wiązki światła przenikają w głąb skóry. Zabieg jest praktycznie bezinwazyjny.

Czy usuwanie włosków laserem jest bolesne?

Golenie czy usuwanie włosków woskiem często kojarzy nam się z podrażnieniami oraz bólem. Jak jest w przypadku epilacji laserowej? Dzięki połączeniu lasera ze specjalnymi systemami chłodzącymi Skin Cooling System może ona być wykonywana w bardzo komfortowy osób, również dla osób z bardzo niskim progiem bólu. W naszej klinice specjaliści korzystają aż z trzech profesjonalnych chłodziarek, które redukują odczuwalność dyskomfortu do minimum. Ponadto, w przypadku niektórych laserów, ich głowice zaopatrzone są w specjalne szkło szafirowe, które działa chłodząco i dodatkowo gwarantuje bezpieczeństwo zabiegu.

Kto nie powinien poddawać się epilacji laserowej?

Usuwanie włosów laserowo jest bardzo bezpiecznym zabiegiem, jednak istnieją pewne przeciwwskazania uniemożliwiające jej wykonanie. Wśród nich są przede wszystkim świeża opalenizna. Dobrym momentem na wykonanie epilacji laserowej jest więc jesień lub zima. Wówczas nie będziemy także narażeni na ekspozycję skóry na słońce, która jest niewskazana po zabiegach epilacji laserowej. Innymi przeciwwskazaniami są ciąża, okres laktacji, a także aktywne infekcje skórne czy przyjmowanie leków fotouczulających. W trakcie konsultacji wstępnej specjaliści wykluczają takie przeciwwskazania i podejmują decyzję o wykonaniu zabiegu.

Epilacja laserowa Vectus

Przykładem lasera wykorzystywanego do wykonywania epilacji laserowej w Beauty Skin jest laser Vectus. Wyróżnia się on wbudowanym  czujnikiem poziomu melaniny w skórze. Czujnik taki pozwala dobrać idealne parametry zabiegowe indywidualnie dla każdego pacjenta. Dzięki temu zabieg nie tylko jest bezpieczniejszy, ale także odznacza się wyższą skutecznością. Zazwyczaj, aby pozbyć się problemu z niechcianymi włoskami na danej partii ciała na stałe, potrzebnych jest od 4 do 6 zabiegów. Dokładna ilość zależy jednak od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Dowiedz się więcej na temat usuwania włosów laserowo w naszej klinice, sprawdź laser Motus, Thunder MT i GentleLase Pro. Umów się na konsultację ze specjalistą!