Wyraźny owal twarzy to niewątpliwy atrybut urody i młodości. Dlatego jeśli jakikolwiek mankament go zaburza, pragniemy jak najszybciej się go pozbyć. Nie inaczej jest z problemem podwójnego podbródka, który, choć kojarzony głównie z osobami z wyraźną nadwagą, nierzadko szpeci również osoby szczupłe. Doskonale wiesz, o czym mowa? Możesz pozbyć się tego problemu w szybki i prosty sposób dzięki kriolipolizie Z-Lipo!

Kriolipoliza – na czym polega ten zabieg?

Kriolipoliza to nowoczesny, bezinwazyjny zabieg polegający na zamrażaniu tkanki tłuszczowej w kontrolowanych warunkach. Zimno dociera wyjątkowo głęboko, bo aż do warstwy powięzi, co zapewnia wysoką skuteczność zabiegu. Zabieg ten nie wymaga naruszania ciągłości tkanki, co zdecydowanie ogranicza ewentualne nieprzyjemne doznania, a jednocześnie eliminuje konieczność rekonwalescencji i znacznie ogranicza skutki uboczne. Po rozbiciu zbędne komórki tłuszczowe usuwane są z organizmu w sposób naturalny. Co więcej, niska temperatura poprawia także elastyczność i jędrność tkanek dzięki zdolności do stymulowania produkcji kolagenu i elastyny.

Wykonywana w naszej klinice kriolipoliza Z-Lipo wykonywana jest w towarzystwie fali akustycznej Z Wave PRO, również bezpiecznej oraz bezinwazyjnej. Co więcej, przed przeprowadzeniem całej procedury nasi specjaliści dokonują precyzyjnego pomiaru tkanki tłuszczowej w miejscu zabiegowym, wykorzystując do tego ultradźwięki (USG).

Jak wygląda zabieg kriolipolizy Z-Lipo?

Aby odpowiednio przygotować się do zabiegu kriolipolizy, należy pomyślnie przejść kwalifikację do zabiegu, polegającą na wywiadzie z pacjentem, a także tuż przed wykonaniem procedury powstrzymać się przed podnoszeniem tempertury ciala (nie korzystać z sauny, nie opalać się, unikać niektórych zabiegów, jak endermologia). W dniu zabiegu mierzony jest też poziom tkanki przy pomocy specjalnego urządzenia emitującego ultradźwięki.

Tuż przed rozpoczęciem zabiegu kriolipolizy na skórę nakładany jest specjalny podkład, który pozwala zapobiec odmrożeniom. Po naniesieniu produktu specjalista przystępuje do właściwej części procedury. Polega ona na przyłożeniu specjalnie dobranej głowicy chłodzącej i powolnym wymrożeniu tłuszczu. Następnie, po zakończeniu tego procesu, miejsce zabiegowe traktowane jest falą uderzeniową, która wywołuje efekt drenażu limfatycznego. Pozwala to na jeszcze szybsze i skuteczniejsze usuwanie podwójnego podbródka. Całość procedury trwa około 60 minut. Po pierwszej sesji wykonujemy jeszcze kilka zabiegów, tym razem wyłącznie z użyciem fali – czterokrotnie w odstępach dwudniowych.

Zabieg kriolipolizy Z-Lipo nie jest bolesny, czasem jednak możliwe jest odczuwanie niewielkiego dyskomfortu. Niekiedy bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się efekty uboczne, jak zaczerwienienie, opuchlizna czy niewielka bolesność, znikają one jednak po maksymalnie 7 dniach i nie powinny przeszkadzać w codziennych aktywnościach. Zaraz po wykonaniu procedury widoczne są również jej pierwsze rezultaty, chociaż na ostateczny efekt zazwyczaj trzeba poczekać od 1 do 2 miesięcy.

Co odróżnia kriolipolizę od wielu innych zabiegów na podbródek?

Kriolipoliza Z-Lipo wyróżnia się przede wszystkim swoją bezinwazyjnością, w części innych zabiegów usuwających drugi podbródek konieczne jest bowiem naruszenie tkanki, choćby za pomocą zastrzyku. Ta łagodność nie jest jednak przeszkodą dla osiągnięcia doskonałych rezultatów, za sprawą tego zabiegu można bowiem pozbyć się aż do 30% tkanki tłuszczowej, a to wszystko podczas jednej sesji. Urządzenie Z-Lipo jest także wyposażone w kilka różnych głowic, co zapewnia jeszcze większą precyzję. Dzięki unikatowemu połączeniu tego procesu z falą akustyczną efekty są nie tylko lepsze, lecz także znacznie szybsze. Dodatkowa zdolność procedury do ujędrniania tkanek pozwala cieszyć się wyraźnie zarysowanym podbródkiem niezależnie od wieku.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia kriolipolizy Z-Lipo

Chociaż sam zabieg kriolipolizy Z-Lipo należy do bezpiecznych, w niektórych przypadkach lepiej będzie go przełożyć lub, niestety, w ogóle z niego zrezygnować. Należą do nich:

  • okres ciąży oraz karmienia piersią;
  • stosowanie leków przeciwzakrzepowych;
  • wszczepiony rozrusznik serca;
  • cukrzyca;
  • zaburzenia krążenia;
  • schorzenia wątroby;
  • nowotwory;
  • choroby skóry.

Należy również pamiętać o ewentualnych przeciwwskazaniach do zabiegu z użyciem fali akustycznej, do których należą żylaki, zapalenie dróg limfatycznych, a także niektóre choroby neurologiczne. Nie zapominaj również, że powyższa lista to jedynie najważniejsze przykłady, o ostateczny zakwalifikowaniu do zabiegu zawsze decyduje specjalista.

Pragniesz raz na zawsze pozbyć się drugiego podbródka i zapewnić sobie doskonały wygląd? Umów się na konsultację z naszym specjalistą i pokochaj swoje nowe odbicie w lustrze!