modelowanie sylwetki metodą hifu Beauty Skin

Marzeniem każdej kobiety jest gładkie, nieskazitelne ciało. Naturalne procesy zachodzące w naszym organizmie powodują jednak powstawanie niedoskonałości, takich jak wiotczenie skóry czy rozstępy. Gromadzona zostaje tkanka tłuszczowa, która rozkładana nierównomiernie powoduje powstawanie cellulitu.

Drogerie oraz apteki oferują szeroki asortyment kosmetyków, które mają ujędrnić skórę oraz zredukować powstające niedoskonałości. Aby osiągnąć idealną sylwetkę, stosujemy restrykcyjne diety i poświęcamy kilka godzin tygodniowo na wysiłek fizyczny. Innowacyjną alternatywą dla tradycyjnych metod wyszczuplania i modelowania sylwetki oraz redukcji cellulitu są zabiegi medycyny estetycznej. Jedną z najbardziej popularnych metod w dziedzinie zabiegów liftingujących jest HIFU – technologia skoncentrowanych ultradźwięków.

Metoda HIFU – na czym polega?

Metoda HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) stała się niezwykle popularna w klinikach medycyny estetycznej w ciągu ostatnich lat. Wykorzystywana przez HIFU skoncentrowana fala ultradźwiękowa o wysokim natężeniu powoduje stymulację odnowy tkanek. Niezwykle wysoka temperatura, która waha się od około 65 do 70°C, wywołuje naturalne procesy naprawcze – koagulacji (niszczenia zbędnej tkanki) oraz nekrozy (zamierania) komórek tłuszczowych. Metoda oparta jest na przenikaniu fal ultradźwiękowych głęboko przez skórę właściwą i ich koncentrację wyłącznie w tkance tłuszczowej. Jednocześnie nie przerywa ciągłości naskórka, co w efekcie stanowi o bezinwazyjności tej metody liftingu. Ze względu na swoje działanie HIFU wykorzystuje się do przywracania jędrności skórze, konturowania sylwetki, liftingu wiotkiej skóry, a także redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej. HIFU charakteryzuje się również długotrwałym efektem, a zmiany widoczne są już po pierwszym zabiegu.

Ujędrnianie skóry metodą HIFU w zabiegu Ultraskin II Absolute

Metoda HIFU  to doskonały sposób na ujędrnianie skóry oraz redukcję cellulitu. Jednym z zabiegów wykorzystujących działanie fal ultradźwiękowych jest zabieg Ultraskin II Absolute. Łączy w sobie metodę Micro i Makro Focused Ultrasound. Dzięki technologii HIFU Ultraskin bezinwazyjnie stymuluje warstwę SMAS (mięśniowo-powięziową na głębokości około 4,5 mm) oraz głębiej położone partie skóry. Stosowany do wykonania zabiegu aplikator Ultra Deep 13 mm pozwala na usunięcie miejscowych złogów tkanki tłuszczowej. Dzięki temu dochodzi do przebudowy głębokich warstw skóry.

Zabieg Ultraskin może być wykonywany na każdej partii ciała. Stosowany jest zarówno do modelowania ciała, jak i korygowania twarzy oraz redukcji zmarszczek. Do wykonania zabiegu wykorzystywana jest specjalnie wyprofilowana głowica urządzenia. Szacuje się, że zastosowanie Ultraskin do ujędrniania skóry pozwala na uzyskanie o 70% więcej punktów koagulacyjnych w porównaniu z innymi technologiami HIFU. Co więcej, efekty zastosowania tej metody widoczne są już po pierwszym zabiegu. Standardowo wykonywanych jest do około 3 zabiegów w miesięcznych odstępach czasu. Efekty, które daje zabieg, są niezwykle długotrwałe – mogą utrzymywać się nawet do dwóch lat, dzięki czemu ilość koniecznych do wykonania zabiegów jest znacznie ograniczona. Przyjmuje się, że ujędrnianie ciała za pomocą Ultraskin można zastosować maksymalnie dwa razy w ciągu roku.

Zabieg Ultraskin II Absolute – dla kogo?

Ultraskin II Absolute jest zabiegiem, który może być stosowany tak naprawdę przez każdego. Jest bezinwazyjny i bezpieczny – co poświadcza certyfikat medyczny. Są jednak przypadki, w których wykonywanie zabiegu nie jest wskazane. Stosowanie Ultraskin nie jest odpowiednie między innymi dla kobiet w ciąży, a także tych karmiących piersią. Ponadto zabiegowi nie powinno poddawać się pacjentów, u których stwierdzono chorobę nowotworową lub którzy posiadają metalowe implanty. Przeciwwskazaniem do wykonania takiego zabiegu jest także przyjmowanie antybiotyków lub leków przeciwzapalnych oraz rozrzedzających krew. Ultraskin II Absolute nie jest polecany dla pacjentów, u których zaobserwowano stany zapalne lub opryszczki występujące w miejscach przeznaczenia zabiegu.

Więcej szczegółów o zabiegach na usuwanie nadmiernej tkanki tłuszczowej znajdziesz w naszej Klinice Beauty Skin, sprawdź możliwości i uporaj się ze zbędnymi kilogramami szybko oraz skutecznie!