zabiegi na wiotka skore

Utrata napięcia skóry zwykle w pierwszej kolejności widoczna jest na twarzy. Z tego powodu często zapominamy o fakcie, że na stopniowe wiotczenie narażone jest całe ciało. Poza twarzą, to nasze ręce są najbardziej widoczne, dlatego ujędrnianie skóry na ramionach warto potraktować jako rutynowy zabieg kosmetyczny. Jeśli sucha i obwisła skóra na ramionach jest również Twoim problemem – sprawdź jak się go pozbyć za pomocą zabiegów ujędrniających!

Wiotkie ramiona – kiedy pojawia się ten problem?

Wisząca skóra na ramionach, czyli tzw. pelikany, to problem wielu kobiet, nawet tych młodych. Za utratę napięcia odpowiada spadek poziomu kolagenu i elastyny w skórze. Niestety kolagenu zaczyna ubywać już przed 30. rokiem życia, a tempo utraty jędrności w dużej mierze zależy od uwarunkowań genetycznych, a także stylu życia.

Brak aktywności fizycznej, nieodpowiednia dieta z niską zawartością związków poprawiających kondycję skóry, czy nawet wahania wagi wpływają niekorzystnie na wygląd ramion. Gdy skóra staje się luźna i pomarszczona, często ukrywamy ramiona pod rękawami. Tymczasem istnieją skuteczne sposoby i zabiegi pozwalające na ujędrnianie skóry na ramionach.

Ćwiczenia, dieta, czy zabiegi na ujędrnianie ramion? A może wszystko jednocześnie!

Jeśli zależy nam na ujędrnianiu skóry na ramionach, warto zdecydować się na ćwiczenia wzmacniające tę partię ciała. Wykonując systematycznie serię ćwiczeń dedykowanych ramionom wzmacniamy mięśnie, a tym samym zapewniamy skórze odpowiednią podporę. Warto regularnie wykonywać pompki, podnosić ciężarki, czy robić tzw. deskę.

Intensywne ćwiczenia wspomagają krążenie, dzięki czemu skóra na ramionach staje się lepiej odżywiona. By jednak mogło tak być, warto połączyć ćwiczenia na obwisłe ramiona z odpowiednią, zdrową dietą, a także wybierać kosmetyki ujędrniające.

Zdarza się jednak, że pomimo starań wiotkość ramion jest wciąż dokuczliwa. Jeśli z różnych powodów ćwiczenia okazują się niewystarczające lub gdy zależy nam na przyspieszeniu efektów, warto zdecydować się na nieinwazyjne zabiegi.

Skuteczne zabiegi pozwalające na ujędrnianie skóry ramion

Wisząca skóra na ramionach nie zawsze wymaga usunięcia za pomocą skalpela. Istnieją bezinwazyjne zabiegi, które jednocześnie ujędrniają skórę ramion, redukują nadmiar tkanki tłuszczowej, a nawet usuwają przebarwienia i pobudzają skórę do regeneracji.

Pomocne w redukcji nadmiernej wiotkości skóry na ramionach okazują się zabiegi medycyny estetycznej, takie jak np.:

  • Ultraskin II Absolute,
  • Kriolipoliza ZLipo.

Ujędrnianie skóry na ramionach przy pomocy Kriolipolizy

Kriolipoliza ZLipo znana jest jako zabieg zamrażający tkankę tłuszczową. Poddanie wybranej partii ciała działaniu niskiej temperatury skutkuje jednak nie tylko zniszczeniem nadmiaru komórek tłuszczowych.

Kriolipoliza zastosowana na ramiona pobudza produkcję włókien kolagenowych i elastyny. Po serii bezbolesnych zabiegów organizm wzmacnia procesy regeneracyjne, dzięki czemu możemy liczyć jednocześnie na szczupłe, jędrne i gładkie ramiona.

Na pierwsze efekty nie trzeba długo czekać, ponieważ już po pierwszym zabiegu ramiona są bardziej napięte. Rezultaty pogłębiają się natomiast po każdym następnym zabiegu, by ostatecznie uzyskać piękne ramiona już po ok. 1-2 miesiącach.

Wykorzystaj HIFU do ujędrniania ramion – Ultraskin II Absolute

Kolejnym zabiegiem polecanym w przypadku problemu z pelikanami jest zabieg Ultraskin II Absolute, uznawany za najmocniejsze HIFU. Zabieg opiera się o skoncentrowane ultradźwięki, które wykazują zdolność penetracji nawet głębokiej warstwy skóry.

Energia urządzenia przenika nie naruszając naskórka do fragmentów odpowiedzialnych za zachowanie napięcia. W wyniku stymulacji skóry dochodzi do naturalnego remodelingu, w związku z czym skóra stopniowo się zagęszcza. Efektem jest obkurczenie i zwiększenie ilości włókien kolagenowych, czyli długotrwały lifting ramion.

Medycyna estetyczna zna wiele sposobów na poprawę napięcia skóry, a zabiegi warto dobierać w zależności od indywidualnych potrzeb. Umów się na konsultację, a dobierzemy zabieg idealny dla Ciebie!