usuwanie owłosienia laserem

Laserowe usuwanie owłosienia to coraz bardziej popularny zabieg medycyny estetycznej. Dzięki wysokiej skuteczności oraz trwałości efektów coraz więcej kobiet wybiera właśnie tę metodę usuwania włosków, odkładając tym samym na bok tradycyjne metody depilacji oraz golenia za pomocą wosku, golarki czy też depilatora.

Trwałe usunięcie owłosienia gwarantowane przez zastosowanie najnowszych technologii laserowych możliwe jest po wykonaniu serii zabiegów, która obejmuje około 4-6 sesji. Co ważne, zastosowanie lasera możliwe jest zarówno w przypadku jasnych i delikatnych włosków, jak i ciemnych i twardych. Laserowa epilacja sprawdzi się więc zarówno u blondynek jak u brunetek. Ogromną zaletą usuwania owłosienia laserem jest także to, iż likwiduje ono prawdopodobieństwo wystąpienia efektu wrastających włosków, niechcianych podrażnień na skórze oraz jej zaczerwienienia. Epilacja laserowa dzięki wykorzystaniu przy zabiegu systemów chłodzących może być całkowicie bezbolesna nawet dla pacjentów  z bardzo niskim progiem bólu. Jest to najbardziej skuteczny oraz najbezpieczniejszy sposób na redukcję niechcianego owłosienia.

Epilacja laserowa Laserem Vectus

Jednym z laserów wykorzystywanych do epilacji nadmiaru owłosienia jest Laser Vectus. Jest to laser diodowy, który charakteryzuje się emisją wiązki światła o długości fali 810 nm. Może on być wykorzystywany do usuwania włosków z różnych partii ciała. Stosuje się go na: nogi (łydki, uda, stopy), pośladki, ręce (ramiona, przedramiona, dłonie), bikini, pachy, plecy, kark czy klatka piersiowa. Wykorzystuje się go także do redukcji owłosienia na twarzy.

Przed wykonaniem zabiegu specjalista sprawdza poziom melaniny w skórze za pomocą inteligentnego czujnika Skintel. Po wstępnej ocenie fototypu skóry, dobierane są odpowiednie parametry do wykonania zabiegu. Technologia wykorzystywana w laserze umożliwia więc specjaliście ustawienie mocy lasera indywidualnie do potrzeb skóry każdego pacjenta. Gwarantuje to najwyższy poziom skuteczności  oraz bezpieczeństwa. Aby usuwanie owłosienia laserem przyniosło spodziewany efekt, zabieg Vectus wykonany powinien zostać około 4-6 razy w kilkutygodniowych odstępach czasu. Dobranie odpowiednich parametrów oraz ilości zabiegów zależy od indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. W przypadku wykonywania zabiegu latem niezwykle ważne jest niewystawianie miejsc poddanych działaniu lasera na słońce oraz stosowanie wysokich filtrów UV – z filtrem SPF 45 lub wyższym.

Usuwanie owłosienia laserem – jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Zabieg laserem Vectus jest całkowicie bezpieczny, jednak należy pamiętać, że istnieją pewne przeciwwskazania, które uniemożliwiają jego wykonanie. Są to między innymi różnego rodzaju infekcje skórne, łuszczyca, bielactwo, terapia retinoidami. Przeciwskazaniem jest także przerwanie ciągłości naskórka, choroby takie jak cukrzyca, a także karmienie piersią i ciąża.

Laser Vectus – metoda pozbycia się owłosienia dla blondynek

Laser Vectus to jeden z laserów, który dzięki swojej innowacyjnej technologii gwarantuje wysoką skuteczność również w przypadku jasnych, blond i rudych włosków. Zabieg tym laserem sprawdzi się więc nie tylko u brunetek, ale także u osób z włosami w kolorze blond. Specjalny czujnik wykorzystywany do dobierania parametrów epilacji pozwala na zastosowanie najwyższych parametrów zabiegowych, jednocześnie maksymalizując stopień bezpieczeństwa.

Bezbolesne usuwanie włosków laserem Vectus ze Skin Cooling System

Obawy przed wykonaniem zabiegu usuwania owłosienia laserem mają przede wszystkim pacjentki z niskim progiem bólu. Niepotrzebnie, bowiem głowica Lasera Vectus zakończona grubą warstwą szkła szafirowego posiada  właściwości chłodzące. Ponadto, usuwanie włosków laserem może być bezbolesne nawet dla najbardziej wrażliwych osób ze względu na stosowanie w klinikach specjalnych technologii chłodzących. W celu łagodzeniu bólu stosowany jest między innymi system Skin Cooling System. Pozwala on na redukowanie bólu za pomocą wykorzystania specjalnych chłodziarek. Dzięki takiemu kompleksowemu podejściu do zabiegu jest on przeprowadzony nie tylko szybko i efektywnie, ale również bezpiecznie i niemalże bezboleśnie.