trening ems beautyskin

Wykonywanie ciężkich ćwiczeń i trzymanie diety to nie lada wyzwanie, a w dodatku zazwyczaj trzeba być bardzo wytrwałym, aby zobaczyć efekty swojej ciężkiej pracy. Kiedy wszystkie plany treningowe zawodzą, a perfekcyjna sylwetka potrzebna jest od zaraz, warto zdecydować się na trening EMS. Urządzenia i specjalny program pomogą w skutecznym i szybkim pozbyciu się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Na czym polega trening EMS?

Pod tym tajemniczym skrótem kryje się rozwinięcie Electrical Muscle Stimulation, które oznacza po prostu elektrostymulację mięśni. Ta innowacyjna metoda wykonywania treningu ma swoje początki w Stanach Zjednoczonych. Uważana jest za najbardziej efektywny sposób nie tylko na szybką redukcję tkanki tłuszczowej, ale również na przyrost mięśni czy zabiegi rehabilitacyjne, mające na celu pobudzenie odpowiednich grup mięśni do prawidłowej pracy. Technikę elektrostymulacji mięśni stosują przede wszystkim sportowcy, dla których zbudowanie odpowiedniej masy mięśniowej jest priorytetem.

Jak działa EMS?

Podczas treningu do mięśni wysyłany jest impuls, który powoduje skurcz, dzięki temu wykonywana jest dodatkowa praca, której efektem jest dostarczenie dodatkowej energii do włókien głębokich.
Do poboru dodatkowej energii użytkowane są cukry proste oraz fosfokreatyna. Po kilkunastu minutach treningu, zasoby energetyczne pobierane są z tkanki tłuszczowej, co prowadzi do jej redukcji.

Zalety treningu EMS

Ta innowacyjna metoda trenowania posiada wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi programami treningowymi. Do najważniejszych należą:

  1. Krótszy czas treningu przy większej intensywności – trening trwa około 30 minut. W tym czasie pobudzane są do pracy wszystkie pożądane grupy mięśni.
  2. Trzy fazy treningu – podobnie jak przy tradycyjnych ćwiczeniach, trening EMS również posiada trzy podstawowe fazy treningu: cardio, siłowa oraz rozluźniająca.
  3. Szybkie efekty – rezultaty widoczne są już po kilku sesjach. Wystarczy od 4 do 6 treningów, aby zobaczyć pierwsze efekty szybkiego spalania tkanki tłuszczowej.
  4. Bezpieczeństwo – stosowane przy elektrostymulacji mięśni urządzenia zapewniają bezpieczeństwo i nie niosą za sobą ryzyka kontuzji, uszkodzenia ciała oraz obciążeń mięśni.

Trening EMS Warszawa

Wykonywanie tego innowacyjnego programu treningowego dostępne jest w naszej klinice.

Pierwszym etapem jego wykonania jest wywiad z trenerem, określenie celu i możliwości pacjenta. Wśród dostępnych w naszej ofercie programów znajduje się redukcja tkanki tłuszczowej oraz przyrost masy mięśniowej, spośród których można wybrać ten, który najbardziej odpowiada naszym potrzebom.

Następnie dobierane są odpowiednie elektrody i kamizelka, które będą pobudzały mięśnie do pracy. Zakłada się je na gołe ciało, a elektrody mogą stymulować podczas treningu nawet 12 partii mięśni jednocześnie.

W zależności od postawionego celu trener dobiera odpowiedni program treningowy, a podczas treningu wydolność organizmu jest cały czas monitorowana.

Trening EMS dla każdego

Ten program treningowy dedykowany jest nie tylko osobom wysportowanym, które regularnie ćwiczą, ale również tym, które na co dzień nie uprawiają aktywności fizycznej. Jest to metoda polecana również cierpiącym z powodu otyłości lub nadwagi, a także osobom starszym, które, mimo wieku, pragną pozostać w dobrej kondycji. Dodatkowo wykonywanie treningów EMS ma zbawienny wpływ na kondycję skóry, przywraca jej elastyczność i jędrność, a także pomaga zwalczyć cellulit.