lifting twarzy Beautyskin

HIFU czyli High Intensity Focused Ultrasound to metoda zwalczania zmarszczek polegająca na wykorzystaniu fal ultradźwiękowych o wysokim natężeniu. Zabiegi z wykorzystaniem HIFU pozwalają zarówno na wielowymiarowe ujędrnienie, jak i napięcie skóry. Zabiegi z wykorzystaniem tej technologii pozwalają na redukcję zmarszczek oraz zredukowanie objawów procesów starzenia się, które pojawiają się wraz z wiekiem. Metoda HIFU swoje zastosowanie znajduje też w wyszczuplaniu ciała, walce z podwójnym podbródkiem czy rozświetleniu skóry.

HIFU – co to takiego?

Technologia HIFU w medycynie estetycznej wykorzystywana jest do liftingu twarzy, a także ciała. Wykorzystuje ona wysoce zogniskowaną falę ultradźwiękową, która powoduje powstawanie drobnych punktów koagulacji i pobudza naturalne procesy naprawcze. Dzięki zastosowaniu fal dochodzi do obkurczenia tkanek oraz pobudzenia produkcji elastyny, oraz włókien kolagenowych. Nie bez powodu zabieg uznawany jest za jeden ze skuteczniejszych. Celem wykorzystania HIFU jest poprawienie elastyczności skóry oraz jej napięcie i wygładzenie, a także zredukowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zastosowanie tej metody pozwala także na opóźnienie procesu starzenia się skóry. Dzięki wykorzystaniu ultradźwięków, zabiegi metodą HIFU są bezinwazyjne i całkowicie bezpieczne, nie wymagają także okresu rekonwalescencji. Zazwyczaj metodę HIFU stosuje się w okolicach twarzy oraz szyi, jednak swoje zastosowanie znajduje ona także przy innych partiach ciała.

Zabiegi z wykorzystaniem HIFU

Zabiegi wykorzystujące technologię Hifu są niezwykle popularne ze względu na swoją skuteczność i szybkie efekty, które można zaobserwować już po pierwszym zabiegu. Marzysz o pięknej skórze bez zmarszczek? Zapoznaj się z zabiegami wykorzystującymi metodę HIFU w naszej klinice.

Ultraskin II Absolute – lifting bez skalpela

Zabieg Ultraskin II Absolute wykorzystuje najsilniejszą technologię HIFU i pozwala na lifting twarzy bez wykorzystania skalpela i inwazyjnych metod. Aplikatory urządzenia o różnej głębokości koncentracji ultradźwięków, pozwalają na działanie w warstwie SMAS, skórze właściwej, oraz tkance podskórnej. Stosowany jest w przywracaniu skórze napięcia oraz do poprawy elastyczności i ujędrniania skóry. Pozwala on uwydatnić linię żuchwy, odmłodzić dekolt, a także pozbyć się podwójnego podbródka, zmarszczek, opadających brwi oraz zaburzeń konturu twarzy. Co ważne, Ultraskin II Absolute nie wymaga rekonwalescencji – po zabiegu można bezpośrednio wrócić do normalnego trybu życia. Jeden zabieg metodą HIFU pozwala na osiągnięcie długotrwałego efektu. Ewentualny kolejny zabieg wykonać można dopiero po 6 miesiącach od pierwszej serii. Może być on stosowany na skórę w okolicach oczu, na policzkach, linii żuchwy, podbródku, szyi, dekolcie, a także całościowo na twarz.

SonoQueen HiFu – ujędrnianie i uelastycznienie skóry

Innym zabiegiem, który wykorzystuje metodę ultradźwięków HIFU, jest SonoQueen HiFu. Dzięki pobudzaniu procesów kolagenogenezy, regeneracji zwiotczałych włókien kolagenowych oraz obkurczeniu tkanek, SonoQueen ujędrnia skórę oraz poprawia jej napięcie i elastyczność. Pierwsze efekty zabiegu są widoczne bezpośrednio po zabiegu. SonoQueen wykorzystywany jest w liftingu twarzy oraz szyi i okolic oczu. Ponadto pozwala na wykorzystanie metody HIFU do rozświetlania skóry, a także wyszczuplania ciała i ujędrniania skóry na pośladkach czy brzuchu. Zabieg jest szybki, komfortowy i bezinwazyjny, nie wymaga także procesu rekonwalescencji po jego wykonaniu. Wykorzystywane technologie pozwalają na osiągnięcie długotrwałego efektu, który utrzymuje się do roku lub dłużej.