Smukła i wyrzeźbiona sylwetka to nie tylko atut urody, ale także dobre samopoczucie i stan zdrowia. Odpowiednio dobrana dieta, regularna aktywność fizyczna i właściwie przeprowadzone zabiegi pielęgnacyjne mogą skutecznie wymodelować ciało i pomóc w pozbyciu się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej. Jakie zabiegi są pomocne w rzeźbieniu sylwetki, redukcji tkanki tłuszczowej i poprawianiu kondycji skóry? Sprawdźmy w jakim stopniu nowoczesna medycyna estetyczna może pomóc w osiągnięciu wymarzonej figury.

Modelowanie sylwetki – endermologia i inne rodzaje zabiegów

Zabiegi modelujące sylwetkę wykorzystują wiele technik. Najczęściej opierają się one na różnego rodzaju masażach przy wykorzystaniu najnowocześniejszych urządzeń, a także innych metod wpływających na stan skóry i jej zdolności regeneracyjne. Do najpopularniejszych metod modelowania sylwetki zaliczyć możemy takie zabiegi jak:

  • endermologia – unikalna technika modelowania sylwetki za pomocą stymulacji komórkowej. Delikatne ugniatanie i zasysanie wybranych obszarów skutkuje wyszczupleniem i ujędrnieniem skóry. Endermologia szczególnie przydatna jest w przypadku redukcji cellulitu, a jej działanie wykorzystywane jest zarówno na całym ciele jak i twarzy;
  • kriolipoliza – metoda pozwalająca pozbyć się nawet do 33% nadmiaru tkanki tłuszczowej. Polega na zamrażaniu złogów tłuszczu. Zabieg idealnie nadaje się do redukcji tkanki tłuszczowej w miejscach szczególnie opornych na spalanie;
  • karboksyterapia – zabieg wykorzystuje dwutlenek węgla, dzięki któremu skutecznie zwalcza cellulit, rozstępy, blizny i nadmiar tkanki tłuszczowej. Wprowadzenie odpowiedniej ilości gazu pod skórę skutkuje natychmiastowymi efektami widocznych w postaci odmłodzonej skóry i wyszczuplonej sylwetki.

W trosce o stan skóry – laserowe usuwanie rozstępów

W uzyskaniu pięknej i gładkiej skóry pomocne mogą okazać się zabiegi laserowe. Jeden z najnowocześniejszych zabiegów tego typu, iPixel, to według specjalistów z kliniki Beauty Skin jedna z lepszych metod na pozbycie się wielu problemów skórnych. Skuteczne działanie iPixel polega na delikatnym resurfacingu – dzięki niemu usunąć można wszystkie martwe komórki. Dzięki laserowi skutecznie usunąć można przede wszystkim uciążliwe rozstępy, ale także inne mankamenty skóry. Procedura dzieli się na trzy dziedziny: odmładzanie, odświeżanie i modelowanie. Fotoodmładzanie skutecznie eliminuje pierwsze oznaki starzenia się skóry i modeluje całą sylwetkę.

Dieta i sport a redukcja tkanki tłuszczowej

Zabiegi modelujące sylwetkę nie stanowią całkowitej metody na uzyskanie wymarzonej figury. Podstawę w powodzeniu terapii stanowi przede wszystkim odpowiednia dieta i regularna aktywność fizyczna. Z jadłospisu wykluczyć należy przede wszystkim słodycze, słodkie napoje, wysokoprzetworzoną żywność i dania typu fast-food. Ważne jest by dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu i zbilansowaną dietę dostarczającą wszystkich potrzebnych składników odżywczych. W kwestii aktywności fizycznej warto włączyć ją do codziennego planu dnia, nawet tylko w formie spacerów i marszów. W spalaniu tkanki tłuszczowej najbardziej efektywne są treningi wydolnościowe – na nich najlepiej się skupić zwłaszcza na początku terapii.

Więcej o zabiegach modelujących sylwetkę znajdziesz na stronie: www.beautyskin.com.pl