wyszczuplanie brzucha Beauty Skin

Wyszczuplanie brzucha to jeden z największych dylematów kobiet w każdym wieku. Dieta i ćwiczenia, nawet te ukierunkowane na tkankę tłuszczową gromadzącą się w pasie, często nie przynoszą pożądanych rezultatów. Fałdki na brzuchu i boczkach bywają niezwykle problematyczne i często towarzyszą także kobietom, które pozbyły się nadwagi z innych partii ciała. Kriolipoliza ZLipo to natomiast zabieg wyszczuplający brzuch, który poza usuwaniem nadmiaru tłuszczu jednocześnie ujędrnia skórę i poprawia jej kondycję. Poznaj szczegóły dotyczące usuwania zbędnych kilogramów za pomocą zimna!

Co to jest kriolipoliza ZLipo?

Kriolipoliza ZLipo to zabieg stosowany m.in. jako metoda wyszczuplająca brzuch. Połączenie efektu termicznego z uderzeniową falą akustyczną Z Wave PRO pozwala na skuteczną i jednocześnie bezinwazyjną redukcję tkanki tłuszczowej z obwodu talii, brzucha oraz boczków.

Podczas zabiegu kriolipolizy dochodzi do kontrolowanego schładzania komórek tkanki tłuszczowej. Zabieg wyszczuplający brzuch przebiega w sposób precyzyjnie dobrany do potrzeb pacjenta:

  • w pierwszej kolejności przeprowadza się pomiar grubości tkanki tłuszczowej na obszarze ciała wymagającym poprawy;
  • kolejno fałdy tłuszczowe zostają zassane przez głowicę o odpowiednim rozmiarze, dostosowanym do obszaru zabiegowego;
  • zassana tkanka tłuszczowa ulega kontrolowanemu schłodzeniu;
  • pod wpływem niskiej temperatury komórki tłuszczowe ulegają zniszczeniu;
  • wybiórcze działanie urządzenia do kriolipolizy ZLipo omija pozostałe tkanki, dzięki czemu zabieg jest bezpieczny;
  • pod wpływem zamrażania komórki tłuszczowe ulegają destrukcji i są stopniowo eliminowane przez układ limfatyczny.

Kriolipoliza ZLipo z falą akustyczną – na czym polega takie połączenie?

Niska temperatura doprowadza do zniszczenia komórek tłuszczowych, które są przekształcane w energię oraz całkowicie eliminowane z organizmu. Aby wyszczuplanie brzucha było jak najbardziej efektywne, zabieg kriolipolizy łączy się z falą uderzeniową.

Akustyczna fala uderzeniowa zastosowana na tkanki po zamrożeniu komórek tłuszczowych znacznie przyśpiesza ich rozpad. Pod wpływem fali uderzeniowej dochodzi do wzmożenia naturalnego drenażu, dzięki czemu zamrożone komórki tłuszczowe są sprawniej usuwane z brzucha, czy innego obszaru ciała poddanego kriolipolizie. Jednoczesne schładzanie tkanki tłuszczowej oraz pobudzanie układu limfatycznego poprzez zastosowanie powtarzalnego w kilku seriach działania fali akustycznej daje najskuteczniejsze rezultaty. Są one widoczne jako wyszczuplanie brzucha, boczków, czy innych partii ciała.

Co ważne, kriolipoliza ZLipo działając na oporną tkankę tłuszczową, redukuje także cellulit oraz ujędrnia skórę. Pobudzenia naturalnych procesów metabolicznych wspomaga zastępowanie komórek kolagenu nowymi. Przez to skóra staje się napięta i młodsza.

Kriolipoliza ZLipo – ile zabiegów należy wykonać?

Każdy zabieg medycyny estetycznej dobierany jest indywidualnie do potrzeb pacjenta. Szczegółowy pomiar tkanki tłuszczowej przeprowadzany przed wyszczuplaniem kriolipolizą pozwala na spersonalizowany dobór parametrów urządzenia, dzięki czemu zabieg jest jeszcze bardziej skuteczny.

W przypadku redukcji tkanki tłuszczowej z brzucha często mamy do czynienia nie tylko z nadmiarem fałdu tłuszczowego, ale także obwisłej skóry. Brzuch jest partią, którą jako jedyna ulega stałej zmianie objętości nawet kilka razy w ciągu dnia. Tkanki na brzuchu są bardzo elastyczne, jednak ich intensywne rozciąganie, np. po utracie kilogramów, czy po ciąży znacznie osłabia ich strukturę. Przez to stają się mniej skłonne do powrotu do naturalnej objętości.

Jeśli interesuje nas intensywne wyszczuplanie brzucha, kriolipoliza zLipo powinna być powtarzana w kilku seriach ustalanych indywidualnie. Najczęściej zabieg wykonuje się przynajmniej 2-3 razy. Jednak już jeden zabieg kriolipolizy zastosowany na brzuch pozwala na zaobserwowanie pierwszych rezultatów. Z kolei po 1-2 miesiącach wyraźnie zauważalna jest redukcja obwodu talii. Tyle czasu potrzebuje organizm do wyeliminowania zamrażanych komórek tłuszczowych.

Jeśli marzysz o płaskim, szczupłym i napiętym brzuchu, kriolipoliza zLipo z pewnością sprosta Twoim wymaganiom! Sprawdź na naszej stronie, jak szybko, skutecznie i co ważne, bezboleśnie wyszczuplić brzuch!