zabieg na cellulit Beauty Skin

Cellulit wodny i tłuszczowy to główny temat wielu kobiet, które zmagają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Niejednokrotnie problem z cellulitem dotyczy również bardzo młodych, a nawet szczupłych Pań. Większość kobiet nie godzi się z nierównościami pojawiającymi się na udach, pośladkach i brzuchu. Poszukują więc one sposobów na skuteczne leczenie cellulitu. Niestety, każdy, kogo dotyczy ta przypadłość, wie jak trudno się jej pozbyć. Czy rzeczywiście? Doskonałym sposobem na cellulit jest zabieg VelaShape III, który nie tylko usuwa cellulit, ale także wyszczupla sylwetkę i ujędrnia skórę. Wyjaśniamy, czym jest cellulit, jak rozpoznać jego rodzaje i w jaki sposób VelaShape III uwalnia kobiety od wszystkich kompleksów związanych z tym defektem!

Cellulit – czym jest?

Cellulit to nierównomiernie rozłożone komórki tłuszczowe, które kumulują się w większe skupiska, określane jako złogi lub grudki. Warto jednak pamiętać, że problemem jest nie tylko nadmiar tłuszczu, ale także gromadząca się wokół niego woda oraz zbędne produkty przemiany materii. W związku z tym cellulit wygląda jak skóra z wgłębieniami (przestrzenie z płynem) oraz grudkami, którymi są bardzo zbite komórki tłuszczowe w zaawansowanej fazie powstawania cellulitu.

Im więcej toksyn gromadzi się w organizmie, tym bardziej pogłębia się nasz problem. Nierówne rozłożenie komórek tłuszczowych może pojawiać się także u osób, które nie mają problemu z nadwagą, ponieważ to nie ilość, ale wielkość komórek tłuszczowych jest głównym czynnikiem predysponującym do występowania cellulitu.

Cellulit wodny, tłuszczowy, cyrkulacyjny – czym różnią się rodzaje cellulitu?

Bardzo często można spotkać nazwy określające rodzaje cellulitu. Warto zaznaczyć, że różnica między nimi to czynniki, które wywołały cellulit:

  • Cellulit wodny – przyczyny cellulitu wodnego to przede wszystkim zaburzenia funkcji układu limfatycznego oraz krwionośnego. Do gromadzenia się wody i toksyn często dochodzi u osób z niską aktywnością fizyczną. Są to często osoby prowadzące siedzący tryb życia. Pod wpływem nacisku przez gromadzące się płyny dochodzi kolejno do “zbijania się” komórek tłuszczowych.
  • Cellulit tłuszczowy – ten rodzaj cellulitu wynika z przerostu komórek tłuszczowych i zwykle dochodzi do niego w wyniku nadmiernego przybierania na wadze.
  • Cellulit cyrkulacyjny – jest to połączenie cellulitu tłuszczowego i wodnego. Najczęściej dotyczy osób z nadwagą, u których w wyniku przerostu tkanki tłuszczowej dochodzi także do zaburzeń mikrokrążenia.

VelaShape III – zabieg na cellulit

Cellulit jest przypadłością głównie kobiet, ponieważ na jego występowanie spory wpływ ma gospodarka hormonalna oraz predyspozycje genetyczne. Panie, które zauważyły u siebie pierwsze objawy cellulitu, powinny zadbać o kondycję skóry możliwie jak najszybciej. To w wielu przypadkach pozwala na zahamowanie rozwoju cellulitu. Nie jest to jednak proste i często dieta oraz ćwiczenia okazują się zawodzić. Zaawansowany cellulit bywa mało podatny na domowe sposoby i niezwykle ciężko jest samodzielnie cofnąć pojawiające się objawy.

Jednym z najbardziej efektywnych zabiegów pozwalających na wyszczuplanie sylwetki i usuwanie cellulitu jest VelaShape III. Urządzenie łączy w sobie trzy technologie działania, a każda z nich uzupełnia się, pogłębiając skuteczność VelaShape III:

  • promieniowanie podczerwone IR – rozgrzewa płytkie warstwy skóry, rozpoczynając intensyfikację procesów metabolicznych;
  • bipolarna fala radiowa (RF) – rozgrzewa głębszą warstwę skóry do 43-45°C, co uszkadza komórki tłuszczowe;
  • masaż próżniowy – usprawnia krążenie limfy, dzięki czemu zniszczone i rozbite komórki tłuszczowe zostają naturalnie usunięte z organizmu.

Warto zaznaczyć, że w trakcie zabiegu masaż próżniowy wykonywany jest jednocześnie z emisją prądu i światła. Rozgrzane tkanki zostają naturalnie pobudzone do wytwarzania kolagenu oraz elastyny, dzięki czemu skóra zostaje wygładzona i gęsta. Natomiast masaż wspomaga usuwanie nie tylko komórek tłuszczowych, ale także toksyn i zgromadzonej wody, co jest bardzo ważne w przypadku redukcji cellulitu.

Sprawdź zabiegi modelujące ciało w BeautySkin! Umów się na konsultację i poznaj możliwe sposoby leczenia cellulitu!