obwisłe ramiona Beauty Skin

Obwisłe ramiona, określane również jako “motylki”, to częsty problem kobiet po 40. roku życia, których skóra traci jędrność w wyniku naturalnie zachodzących zmian. Często również odchudzanie, nieprawidłowa pielęgnacja skóry, czy osłabienie mięśni wpływa niekorzystnie na wygląd naszych rąk. Wiotka skóra na ramionach, choć możemy zakryć ją dłuższym rękawem, często bywa przyczyną wielu kompleksów. Z pomocą przychodzą zabiegi na obwisłe ramiona, a w wśród nich jest VelaShape III. Idealny, bezinwazyjny sposób na odzyskanie utraconej jędrności! 

Obwisłe ramiona – dlaczego skóra na ramionach dosłownie opada?

Stopniowa utrata jędrności rozpoczyna się już po ok. 25. roku życia. Zwykle największą uwagę przykładamy do prezencji twarzy i szyi, jednak ramiona są jedną z tych partii ciała, które najszybciej ulegają procesom starzenia.

Skóra na wewnętrznej części ramion jest bardzo cienka, co więcej ulega stałemu drażnieniu podczas wykonywania ruchów oraz jest poddana wpływom grawitacji. Wraz ze spadkiem poziomu kolagenu i elastyny dochodzi do zmniejszenia gęstości tkanki skórnej. W pewnym wieku następuje również utrata masy mięśniowej, dlatego skóra traci swoją naturalną podporę i wiotczeje. Również wahania wagi mają diametralny wpływ na kondycję naszych ramion. Intensywne odchudzanie sprawia, że naturalne “wypełnienie” w postaci tłuszczu pozostawia luźną przestrzeń. Skóra natomiast nie powraca do prawidłowego rozmiaru, jeśli nie jest wystarczająco elastyczna, by obkurczać się wraz z redukowanymi kilogramami.

Na czym polega zabieg VelaShape III?

Vela Shape III to nowatorski zabieg ujędrniający, który swoją skuteczność zawdzięcza połączeniu aż trzech metod działania. Zaledwie jedno urządzenie VelaShape III zastosowane na obwisłe ramiona sprawia, że nasza skóra zostaje poddana działaniom takim jak:

  • Bipolarna fala radiowa (RF) o mocy 150 W – przenika do głębokich tkanek skóry, inicjując ich rozgrzanie do temperatury ok. 43-45°C. Wysoka temperatura wywołuje kontrolowane mikrouszkodzenia na głębokości do 1,5 cm, które kolejno są regenerowane przez naturalne procesy układu odpornościowego. Pobudzony organizm wzmaga produkcję kolagenu i elastyny, co widoczne jest jako gęsta i jędrna skóra. Co więcej, działanie termiczne wywołuje obkurczenie tkanek, co jest wyraźnie zauważalne w postaci napięcia skóry.
  • Masaż próżniowy – w wyniku jednocześnie zastosowanego masażu próżniowego przez głowicę VelaShape III dochodzi do pobudzenia mikrokrążenia. Efektem tego działania jest odżywienie i dotlenienie komórek skóry, co jest podstawą do zachowania zdrowego i pięknego wyglądu. Ponadto, masaż próżniowy usprawnia także krążenie limfatyczne, dlatego w przypadku ujędrniania ramion z jednoczesną redukcją tkanki tłuszczowej efekty są widoczne znacznie szybciej. Dzieje się tak, ponieważ komórki tłuszczowe zniszczone przez wysoką temperaturę są sprawniej usuwane wraz z limfą.
  • Promieniowanie podczerwone (IR) – działa na wierzchnią warstwę skóry, co w połączeniu z falą bipolarną oraz masażem próżniowym zapewnia kompleksowe ujędrnianie tkanek na każdym poziomie. Jednoczesne wzmocnienie tkanek podskórnych oraz zewnętrznej warstwy skóry gwarantuje uzyskanie najlepszych efektów.

VelaShape – ile zabiegów i jak często należy wykonać na ramiona?

To, ile zabiegów ujędrniających VelaShape III należy wykonać, zależy od naszych oczekiwań oraz od kondycji skóry. Pierwsze efekty w postaci napiętej skóry ramion zwykle pojawiają się już po pierwszym zabiegu. Redukcja obwisłych ramion może jednak wymagać przeprowadzenia całej serii zabiegowej.

Ilość zabiegów oraz ich częstotliwość zawsze ustalana jest indywidualnie. Zwykle zaleca się od 4 do 6 zabiegów wykonywanych co 1-2 tygodnie.

Jeśli obwisłe ramiona to również Twój problem – umów się na konsultację w naszej Klinice. Pomożemy Ci w wyborze najlepszej metody leczenia!