Większość ludzi tylko czeka na ten moment w roku, gdy na zewnątrz zrobi się ciepło i pora wyciągnąć z szafy ulubione ubrania. Kobiety chcą czuć się pięknie i ponętnie w krótkich spodenkach, sukienkach i spódniczkach, czy pokazać się na plaży w nowym kostiumie kąpielowym. Ale jak zachować dobry humor, kiedy na udach dostrzegasz nagle “skórkę pomarańczową”… Najwyższy czas pozbyć się nieestetycznego cellulitu i wygrać z nim ostateczną walkę. Na szczęście istnieje oryginalna metoda wyeliminowania tego uciążliwego wroga. Redukcja tkanki tłuszczowej z wykorzystaniem fali akustycznej skutecznie rozwiązuje problem.

Na czym polega AWT?

Acoustic Wave Therapy to innowacyjna metoda “leczenia falami akustycznymi”. Zabieg stosuje się po to, by pozbyć się tkanki tłuszczowej z wybranej partii ciała oraz przy modelowaniu sylwetki. Metoda ta należy do jednej z najskuteczniejszych, jeśli chodzi o efektywne usuwanie cellulitu, co wyraźnie zaznaczają eksperci z klinki medycyny estetycznej Beauty Skin, która oferuje swoje usługi na dużą skalę w Warszawie i Radomiu. Zabieg należy do bezpiecznych. Polega na rozbijaniu tłuszczu przez fale akustyczne o odpowiedniej mocy, dostosowanej do potrzeb pacjenta. Co ciekawe, zabieg można również stosować profilaktycznie, w celu uniknięcia powstawania cellulitu w przyszłości. Fale powstałe w specjalnym urządzeniu nie podrażniają skóry i nie pozostawiają żadnych śladów na ciele. Stosuje się go głównie na okolice ud, pośladków, brzucha i ramion, ponieważ są to obszary szczególnie sprzyjające gromadzeniu się niechcianego tłuszczu. Cały zabieg przeprowadza się łatwo i szybko (w ok. 30 minut). Dla uzyskania jak najlepszych rezultatów stosuje się dodatkowy krem, który wpływa na lepsze przenikanie fal przez organizm. Kurację zaleca się powtarzać w odstępach 3-4 dni w 6-12 sesjach.

Efekty

Dzięki niepozornemu zabiegowi fala uderzeniową możemy naprawdę dużo zyskać. Lista realnych korzyści jest imponująca:

  • zniwelowanie cellulitu (różnego stopnia) i tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała,
  • poprawa jędrności, gładkości, miękkości, napięcia i elastyczności skóry oraz jej wyraźne odmłodzenie,
  • wyszczuplenie wybranej części ciała,
  • zmniejszenie obwodu talii,
  • zredukowanie miejscowej otyłości,
  • zlikwidowanie rozstępów powstałych po ciąży,
  • zregenerowanie miejsc, w których występowały obrzęki.

Efekty są widoczne natychmiast po zabiegu i praktycznie nie niosą za sobą ryzyka powikłań.

Przeciwwskazania

Z zabiegu nie mogą korzystać kobiety w ciąży i okresie karmienia piersią oraz osoby z nowotworem, który znajduje się w miejscu, gdzie planowane jest przeprowadzenie kuracji. Acoustic Wave Therapy nie jest także wskazana dla ludzi, którzy zmagają się z chorobami neurologicznymi oraz tych, którzy mają problem z właściwą krzepliwością krwi (hemofilia). Przyjmowanie niektórych leków również uniemożliwia zabieg. Przed zabiegiem należy skonsultować się ze specjalistami i zdecydować o indywidualnym toku kuracji.

Już nie trzeba martwić się cellulitem, który szpeci nasze ciało. Czas pożegnać się z tym, co nie wpływa korzystnie na nasz wygląd i przeszkadza w pełni cieszyć się życiem. Wykorzystanie fal akustycznych zapewnia niemal stuprocentową satysfakcję, dlatego warto wziąć pod uwagę tę metodę szczególnie wtedy, gdy myślimy o noszeniu strojów, które odsłaniają nieco więcej ciała.