usuwanie tatuażu beautyskin

Zabiegi laserowe to często jedyne rozwiązanie w przypadku nieestetycznych zmian skórnych. Są bowiem takie przebarwienia, które trudno jest samodzielnie zredukować czy rozjaśnić. Jeszcze większym problemem jest nieudany tatuaż bądź taki, który zupełnie przestał się podobać. Mogłoby się wydawać, że są to przypadki beznadziejne, jednak na ratunek zjawia się laser Q Switch, który doskonale radzi sobie z nadmiernym barwnikiem w skórze.

Redukcja przebarwień

Niektóre przebarwienia skóry postrzegane są jako estetyczny element dodający urody – na przykład mały pieprzyk w charakterystycznym miejscu czy piegi na nosie. Są jednak takie zmiany barwnikowe, które nie wyglądają dobrze, są przyczyną kompleksów i obniżonej pewności siebie. Ich powstawanie wynika z nieprawidłowego działania komórek produkujących melaninę – naturalny barwnik. Jego nadmierne nagromadzenie skutkuje powstawaniem znamion i widocznych zmian w kolorycie skóry. Dodatkowym czynnikiem, który nasila powstawanie przebarwień, są promienie ultrafioletowe. Z tego powodu zmiany barwnikowe powstają w miejscach najczęściej eksponowanych na słońce, a zatem w miejscach widocznych. Są to zmiany, które trudno jest samodzielnie zatrzymać czy usunąć. Niekiedy działają środki i preparaty rozjaśniające miejsca przebarwień, jednak w znakomitej większości przypadków konieczna jest laserowa redukcja przebarwień. Jedną z najskuteczniejszych metod jest zastosowanie lasera Q Switch.

Tatuaż do usunięcia

Nikt nie robi sobie tatuażu z zamiarem jego usuwania, jednak wbrew powszechnej opinii, nie musi być to decyzja na resztę życia – na całe szczęście! Są bowiem dobrze znane przypadki, kiedy tatuaż nie wyszedł, nie spełniał oczekiwań czy po prostu się znudził. Zamiast chować go pod ubraniem czy popadać we frustrację z jego powodu, można usunąć go z powierzchni skóry za pomocą lasera Q Switch.

Jak działa laser Q Switch

Nie bez powodu działanie tego lasera jest równie skuteczne w przypadku przebarwień i tatuaży. Wiązka wysyłanego światła oddziałuje bowiem jedynie na barwniki. Laser dociera do głębokich warstw skórnych i rozbija cząsteczki barwnika. Jest to technologia niezwykle precyzyjna, dzięki czemu działanie lasera jest bezpieczne dla skóry, a usunięte z laserem Q Switch przebarwienia stają się niewidoczne. Dzięki tak dokładnemu i skutecznemu działaniu, laser z łatwością usunie nieudany tatuaż, przebarwienia, a także permanentny makijaż. W zależności od przeznaczenia zabiegu, dobierane są odpowiednie wiązki światła – mocniejsze na ciemne kolory, takie jak czarny, granatowy, zielony – oraz słabsze na jaśniejsze odcienie. Podczas wykonywania zabiegu tworzone są mikrouszkodzenia, poprzez które tusz bądź nadmiar barwnika są usuwane z organizmu.

Jak się przygotować do zabiegu

Przed zdecydowaniem się na zabieg warto skonsultować się z lekarzem i upewnić się, że nie ma żadnych przeciwwskazań. Do takich należą między innymi infekcje i stany zapalne skóry, bielactwo, opalenizna czy nadwrażliwość na światło. Jak w przypadku każdego innego zabiegu laserowego, przeciwwskazaniem do jego wykonania jest również ciąża oraz karmienie piersią, a także kilka schorzeń ogólnoustrojowych. Przed zabiegiem stosowane jest również znieczulenie miejscowe, dzięki któremu cały proces przebiega w pełni komfortowo. Usuwane przez laser Q Switch przebarwienia czy tatuaż mogą nie zostać całkowicie usunięte już za pierwszym razem. W zależności od barwnika i głębokości, na jakiej został ulokowany, ilość koniecznych do wykonania sesji może być różna. Zwykle wynosi ona od 6 do 8 zabiegów.