zabieg resurfacingu beautyskin

Zmarszczki palacza to pionowe linie od górnych ust do nosa. Również osoba niepaląca może mieć te linie wokół ust. Z biegiem lat dynamiczne zmarszczki palacza, które są spowodowane paleniem i pocałunkami, stają się głębokimi zmarszczkami na górnej wardze. Gdy zaciągasz się papierosem, skóra wokół ust nieustannie się porusza. Powoduje to uszkodzenie skóry, co przyspiesza jej starzenie. Dlatego palacze są bardziej podatni na zmarszczki warg niż osoby niepalące. W każdym razie istnieje kilka różnych sposobów na pozbycie się zmarszczek palących lub przynajmniej ich zmniejszenie.

Jak usunąć zmarszczki palacza?

Możesz zredukować zmarszczki palacza i usunąć zmarszczki na górnej wardze za pomocą zabiegów estetycznych stymulujących kolagen z własnej skóry w tym obszarze. Kwas hialuronowy jest jednym z najczęściej wybieranych środków zmniejszających widoczność pionowych zmarszczek palacza.

Dzięki wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w górną wargę poprawi się jakość skóry, a zmarszczki palacza zostaną wypełnione i wyprostowane. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego zawsze stymuluje odrodzenie włókien kolagenowych, dzięki czemu unikalna kuracja może przynieść znacznie dłuższy sukces.

Co powoduje zmarszczki palacza?

Zmarszczki w okolicach ust nie zawsze powstają w wyniku palenia papierosów. Oczywiście palenie przyczynia się do powstawania zmarszczek wokół warg, ponieważ substancje chemiczne i ciepło z palącego się papierosa przyczyniają się do starzenia się skóry. Tlenek węgla i nikotyna z papierosów uszkadzają elastynę i kolagen, powodując wysuszenie skóry.

Jednak to nie jedyny problem. Palenie pozbawia również ważnych witamin z organizmu. Niektóre wcześniejsze badania wykazały, że poziom witaminy C jest wyższy u osób niepalących. Innymi słowy, palenie papierosów pozbawia organizm witaminy C, która jest niezbędna do ochrony skóry i pomaga w naprawie uszkodzeń skóry.

Jak zredukować zmarszczki palacza?

Jedną z metod stosowanych przez naszych specjalistów jest botoks. Metoda odmładzania toksyną botulinową to skuteczny sposób na pozbycie się nawet głębokich zmarszczek mimicznych. Po zabiegu botoksem skóra staje się wyraźnie odmłodzona i wygładzona o kilka, a nawet o kilkanaście lat. Metoda jest bezpieczna i przynosi spektakularne efekty, które utrzymują się około roku. Botoks można stosować z powodzeniem na różne partie twarzy. Mechanizm działania toksyny botulinowej został najpierw wykorzystany w neurologii i okulistyce.

Alternatywą dla botoksu jest wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym. Skóra z wiekiem traci zdolność wiązania wody, co w konsekwencji prowadzi do powstawania zmarszczek, utraty jędrności i elastyczności, a także do deformacji owalu twarzy. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to zabieg, który zagwarantuje powrót do młodzieńczego i promiennego wyglądu. Efektem zastosowania takiego wypełniacza, jakim jest kwas hialuronowy jest wygładzenie zmarszczek, poprawa jędrności i dogłębne nawilżenie skóry.

A może osocze wysokobiałkowe? Zabieg z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego polega na ostrzyknięciu danej partii skóry, która w efekcie zostaje kompleksowo zregenerowana. Zyskuje zdolność do samoregeneracji włókien kolagenowych i elastynowych oraz jest gładka i promienna. Odmładzanie twarzy osoczem bogatopłytkowym to jeden z najbardziej skutecznych zabiegów na twarz, o czym świadczy 100% biokompatybilności i immunologiczna neutralność.

W naszych klinikach wykorzystujemy też nici. Nici PDO wykorzystywane są do liftingu twarzy. Metoda ta pozwala na wygładzenie skóry bez konieczności wykonywania nacięć, dzięki czemu na cerze nie będzie blizn i innych pozabiegowych śladów. Zastosowanie nici liftingujących PDO pozwala nie tylko usunąć zmarszczki (lwie, palacza, kurze łapki, wokół ust), ale dodatkowo odmładza całą twarz, poprawia jej kontur i owal (podnosi brwi, policzki, powieki), umożliwia eliminację drugiego podbródka, a nawet wygładza skórę na szyi, dekolcie, piersiach, brzuchu czy pośladkach. Zapraszamy do naszych klinik w Warszawie i w Radomiu!