endermologia Alliance Beauty Skin

Cellulit, czyli tak zwana skórka pomarańczowa to dolegliwość, z którą przychodzi zmierzyć się większości kobiet. Partie ciała szczególnie narażone na jego wystąpienie to uda, brzuch, pośladki, kolana oraz ręce. Cellulit pojawia się na skutek złego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej, gdy pod skórą zgromadzona zostaje zbyt duża ilość tłuszczu. Zazwyczaj pierwsze objawy cellulitu pojawiają się na etapie dojrzewania oraz w okresie intensywnych zmian hormonalnych np. w trakcie ciąży. Cellulit może także pojawić się w czasie pokwitania. Nadmiar tkanki tłuszczowej bardzo często przyczynia się do powstawania cellulitu. Przyjmuje się, że problem ten dotyka osób, u których poziom tkanki tłuszczowej przekracza około 15-20% masy ciała u mężczyzn i 20-25% masy ciała u kobiet.

Jak zwalczyć uciążliwy cellulit?

W zwalczaniu tkanki tłuszczowej i redukcji cellulitu pomocne są ćwiczenia oraz odpowiednia dieta. Niezwykle ważna jest także odpowiednia pielęgnacja ciała. Należy jednak zauważyć, że metody te nie zawsze są wystarczające. Obecnie, aby skutecznie i szybko pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz cellulitu, gabinety medycyny estetycznej oferują szeroką gamę zabiegów, które pomogą uporać się z niepożądanymi zmianami tkanki skórnej. Jedną z metod redukcji jest między innymi najnowsza endermologia Alliance. Sprawdź, co to za zabieg oraz jakie skutki pozwala osiągnąć jego wykonanie!

Nowa endermologia Alliance

Najnowsza endermologia Alliance to zabieg, który pozwala na naturalne pobudzenie metabolizmu komórkowego poprzez bezinwazyjną, mechaniczną stymulację. Dzięki technikom stosowanym do wykonania endermologii pobudzona zostaje produkcja kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Zastosowanie tego zabiegu obejmuje między innymi:

Endermologia Alliance wyróżnia się przede wszystkim swoim kompleksowym oraz wszechstronnym działaniem. Jeden zabieg łączy w sobie wiele możliwości: redukuje nadmiar tłuszczu, ujędrnia oraz wygładza skórę. Szacuje się, że metoda ta pozwala na redukcję cellulitu na poziomie 67% oraz jej ujędrnienie aż w 71%. Co więcej, głowica używana do wykonania zabiegu pozwala na dobór indywidualnego programu dla każdego pacjenta, który dzięki temu, iż eliminuje konkretne źródła problemu (takie jak: zwłóknienia czy zastoje wodne lub nadmierna tkanka tłuszczowa), pozwala na zwiększenie skuteczności terapii.

Jak przebiega zabieg endermologii?

Zabieg endermologii trwa około 40 minut,  wykonywany jest specjalnie do tego przeznaczoną głowicą. Zastosowane podciśnienie powoduje “falowanie” skóry i jej ugniatanie w różnych kierunkach. Pozwala to na wywołanie stymulacji skóry do intensyfikacji procesów regeneracyjnych (w tym produkcji elastyny i kolagenu). Zabieg pozwala również na usuwanie z organizmu toksyn, a w czasie zabiegu poza metabolizmem pobudzone zostaje także krążenie. Aby osiągnąć oczekiwany, całościowy efekt zazwyczaj nie wystarcza wykonanie jednego zabiegu endermologii. Pierwsze efekty widoczne są już po 3 zabiegach (pojawia się wówczas zmniejszenie obwodu w talii, a także wygładzenie cellulitu – skórki pomarańczowej, dochodzi też do ogólnej poprawy kondycji skóry), ale zalecane jest wykonanie serii 10-15 zabiegów, które powinny odbywać się 2-3 razy w tygodniu.

Dowiedz się więcej na temat najnowszej endermologii Alliance. Sprawdź, jak zabieg ten przeprowadzany jest w naszej klinice i umów się na wizytę konsultacyjną ze specjalistą, która pozwoli Ci zapoznać się z jego szczegółami.