poprawa jędrności skóry BeautySkin

Gładka, napięta i elastyczna skóra to marzenie każdej kobiety. Przed przekroczeniem pewnego wieku, nie jest trudno utrzymać skórę w dobrym stanie, jednak wraz z upływającymi latami staje się to coraz trudniejsze. Mimo to nie tylko naturalny proces starzenia się organizmu może być przyczyną utraty jędrności skóry. Poznaj przyczyny obniżenia elastyczności skóry oraz metody na poprawę jędrności skóry.

Dlaczego skóra jest elastyczna?

Zaraz po urodzeniu skóra niemowlęcia jest gładka i napięta. Przez pierwszych kilkanaście lat utrzymuje się w takim stanie. Elastyczność skóry polega na jej zdolności do samodzielnego powracania do pierwotnego kształtu po ewentualnych odkształceniach. Za jej napięcie odpowiada kolagen – białko tworzące włókna kolagenowe – skórę właściwą. Optymalny poziom kolagenu pozwala skórze na utrzymanie odpowiedniego napięcia i jędrności. Utrata jędrności skóry następuje wówczas, gdy osłabione zostają naturalne włókna zbudowane właśnie z tego białka.

Przyczyny utraty jędrności skóry

Trudno powiedzieć, kiedy dokładnie skóra traci swoją naturalną elastyczność. Każdy starzeje się inaczej, dla jednych czas jest bardziej łaskawy, dla innych mniej, nie wszystko jest jednak kwestią loterii, a stan skóry oraz poziom jej elastyczności może zależeć od wielu czynników.

Do najczęstszych przyczyn problemów ze skórą oraz obniżenia jej napięcia należą:

  • Proces starzenia się, w wyniku którego fibroblasty zaczynają wytwarzać mniejsze ilości kolagenu.
  • Nieodpowiednia dieta – brak niezbędnych składników odżywczych, które powinny być dostarczane razem z pokarmem, może zaważyć nie tylko na grubości tkanki tłuszczowej, ale również na jakości włókien kolagenowych i ogólnego stanu skóry.
  • Przesuszenie skóry – fakt, że poziom elastyczności skóry zależy od jej nawilżenia łatwo zauważyć chociażby zimą. Zmarznięte i wysuszone ręce wyglądają nieestetycznie – nie tylko są zaczerwienione, ale również zaczynają się marszczyć, Tak samo dzieje się ze skórą na całym ciele, kiedy nie jest odpowiednio nawilżona. Narażanie jej na częste przesuszenie przyspiesza zatem znacznie proces jej starzenia się, a zatem utraty jędrności.
  • Poparzenia słoneczne i nadmierna ekspozycja na słońce – nadmierne narażenie skóry na szkodliwe działanie promieni słonecznych, a szczególnie wysyłanych wraz z nimi promieni UV to czynnik, który znacznie pogarsza poziom jędrności skóry.
  • Zanieczyszczenie powietrza – niestety to przyczyna, na którą trudno zaradzić, jednak przebywanie w dużych miastach, gdzie ilość spalin jest ogromna, niekorzystnie wpływa na stan skóry.
  • Gwałtowne wahania wagi – zarówno szybkie przybranie, jak i zrzucenie kilogramów nie służy skórze, analogicznie, procesem dla niej niebezpiecznym jest również ciąża.
  • Uwarunkowania genetyczne i zaburzenia hormonalne – utrata jędrności skóry może być jednym z objawów choroby związanej z gospodarką hormonalną, a także może być zapisana w genach odziedziczonych po przodkach.

Skuteczne metody na poprawę jędrności skóry

Mimo tego, że utrata jędrności jest wpisana w naturalny proces, któremu podlega organizm, nie oznacza, że należy się jej biernie poddać, szczególnie kiedy skóra straciła swoją elastyczność zdecydowanie za wcześnie. Specjalne zabiegi na ciało, odpowiednia dieta, masaże, sport – to wszystko z pewnością poprawi jej kondycję i pozwoli dłużej cieszyć się jej zdrowym i dobrym wyglądem.

Do najskuteczniejszych metod należą zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej. Jednym z nich jest ten z wykorzystaniem metody HiFu, czyli Ultraskin II Absolute. Zabieg ten pozwala skutecznie poprawić napięcie oraz elastyczność skóry. Podczas jego wykonywania następuje przebudowa głębokich warstw skóry, a także jej wygładzanie i ujędrnianie. Zabieg Ultraskin II Absolute bazujący na metodzie HiFu wykorzystuje najbardziej skoncentrowane ultradźwięki. Zabieg ten można wykonać na różne obszary ciała, między innymi uda, brzuch, piersi czy pośladki.