Usuwanie cellulitu to jeden z najtrudniejszych procesów w dbaniu o urodę. Bezskutecznie próbujesz pozbyć się pomarańczowej skórki i nie wiesz, co robić? Z pomocą przyjdzie Ci medycyna estetyczna! Dowiedz się, jakie zabiegi na cellulit masz do wyboru i zawalcz o piękniejszą skórę!

Usuwanie cellulitu – z czym właściwie walczymy?

Zanim zaczniesz zastanawiać się, jaki sposób na usuwanie cellulitu będzie dla Ciebie najlepszy, warto lepiej “poznać wroga”. Cellulit, nazywany również pomarańczową skórką, jest problemem przede wszystkim estetycznym, który dotyka wyłącznie kobiet. Jego źródeł upatruje się w żeńskich hormonach płciowych, a konkretnie w zaburzeniach ich równowagi. Bardzo często mówi się również o czynniku genetycznym. Nie oznacza to, że powstanie tego problemu jest nieuniknione. Można zmniejszyć ryzyko jego powstania, należy tylko wystrzegać się:

 • siedzącego trybu życia;
 • niezdrowej diety, szczególnie tej obfitującej w produkty wysokoprzetworzone;
 • częstego noszenia wysokich obcasów;
 • noszenia zbyt ciasnych ubrań.

Do czynników zwiększających ryzyko wystąpienia tego problemu należą również:

 • zły stan skóry;
 • nadwaga;
 • nadmiar stresu;
 • przepracowanie;
 • antykoncepcja hormonalna.

Dlatego, chociaż części z wywołujących cellulit czynników możemy uniknąć, niektóre mogą być trudne do wyeliminowania. Dlatego specjaliści medycyny estetycznej stanęli na wysokości zadania, opracowując skuteczne metody usuwania cellulitu.

Jak się pozbyć cellulitu za pomocą masażu?

Z pewnością już nie raz słyszałaś o metodzie usuwania cellulitu za pomocą masażu. Zwykłe zabiegi w salonie kosmetycznym nie przyniosły spodziewanego rezultatu? Zawsze możesz spróbować endermologii, czyli inaczej masażu próżniowego. W naszej klinice wykorzystujemy zaawansowane urządzenie Alliance. W przebiegu procedury tkanka jest zasysana przez głowice oraz masowana przez specjalne, umieszczone w ich wnętrzu wałeczki. Pomaga to rozbić złogi tłuszczowe, dzięki czemu skóra na powrót staje się gładka, a dodatkowo znacznie lepiej napięta. W tym procesie dodatkowo stymulowana jest produkcja kolagenu i elastyny, dzięki czemu tkanka jest zagęszczana, a efekty trwalsze.

Jak zwalczyć cellulit? Za pomocą kriolipolizy!

Innym bezinwazyjnym sposobem na cellulit jest jego… wymrożenie! Oczywiście, cały proces jest nieco bardziej skomplikowany, chłód musi bowiem dotrzeć do komórek tłuszczowych bez uszkodzenia okolicznych tkanek. Taki efekt można osiągnąć za pomocą zabiegu ZLipo. Łączy on w sobie cudowną moc kriolipolizy, która prowadzi do zniszczenia komórek tłuszczowych z falą akustyczną Z–Wave. Nie tylko sprawia to, że sam proces przebiega znacznie sprawniej, lecz także pomaga wyraźnie ujędrnić, napiąć i odmłodzić skórę, zapewniając doskonały efekt wyszczuplający i odmładzający. Zabieg jest właściwie bezbolesny, a jego efekty spektakularne. Zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej nawet do 30% z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

Usuwanie cellulitu za pomocą fali

Jako że cellulit tworzą grudki tłuszczu, dobry sposobem na ich pozbycie się mogą być również generowane przez specjalne urządzenie fale. Możliwości jest wiele, w tym:

 • mikrofale – zalecane również w przypadku wiotkości skóry w różnych obszarach ciała. Takim zabiegiem jest na przykład Onda;
 • ultradźwięki – szczególnie tzw. HIFU, czyli high intensity focused ultrasound, a więc precyzyjna wysokoenergetyczna fala ultradźwiękowa. Wyjątkowo cenione także w zabiegach ujędrniających, w tym Ultraskin II Absolute;
 • fala akustyczna – procedura wyjątkowo szybka, a jednocześnie skuteczna, gdyż potrafi poradzić sobie nawet  z usuwaniem cellulitu w jego zaawansowanych stadiach. W naszej klinice oferujemy zabieg Acoustic Wave Therapy.

Za wyjątkowo skuteczne uważane są również procedury łączące fale, np. RF z innymi metodami, jak Velashape III, która zawiera również elementy podczerwieni i masażu próżniowego. To kompleksowa metoda dbania o figurę i piękno skóry, oferujące zarówno usuwanie cellulitu, jak i ujędrnianie skóry czy modelowanie sylwetki.

Metod usuwania cellulitu jest wiele, a każda wyjątkowo szybka i skuteczna. Dzięki temu każda z nas znajdzie coś dla siebie i wreszcie pozbędzie się problemu, który tak trudno zwalczyć domowymi metodami. Pamiętaj jednak, że aby efekt był trwały, musisz przestrzegać zasad wymienionych w pierwszym akapicie. Tylko w ten sposób masz szansę uchronić się przed jego nawrotem.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o usuwaniu cellulitu nowoczesnymi metodami, skontaktuj się z nami lub umów się na pierwszą wizytę w jednym z naszych gabinetów.