plastyka powiek beautyskin

Opadanie brwi to jeden z objawów procesu starzenia się skóry, w wyniku czego traci ona swoją naturalną elastyczność i sprężystość. Opadające brwi to zjawisko, które bardzo często występuje razem z opadającą powieką i wpływa na jej wystąpienie. Możliwe są natomiast sposoby na unoszenie brwi, dzięki którym można optycznie otworzyć oko i przywrócić twarzy jej naturalne rysy i zdrowy wygląd.

Dlaczego brew opada – skąd bierze się ten problem?

Opadająca brew to problem, który najczęściej dotyka osób w wieku dojrzałym. Istnieją różne czynniki, które nasilają to zjawisko, jednak podstawowym jest bez wątpienia utrata jędrności i elastyczności skóry twarzy, a także osłabienie mięśni. Jest to efekt naturalnego procesu starzenia się organizmu, a także osłabienia włókien kolagenowych. Jednostronne opadanie brwi może być objawem większych problemów z nerwami i mięśniami twarzy. Do tego zjawiska przyczyniają się również takie czynniki jak:

  • problemy ze wzrokiem (wymaga to ciągłego mrużenia oczu);
  • uwarunkowania genetyczne;
  • fotostarzenie się skóry;
  • niedobór snu, częste przebywanie w niedoświetlonych miejscach.

Opadanie brwi, a ogólne rysy twarzy

Opadanie brwi zwykle jest przyczyną zmartwień i trosk, ponieważ ma to ogromny wpływ na ogólny wygląd twarzy. Wraz z obniżeniem się poziomu brwi, dochodzi do zjawiska opadającej powieki, a w efekcie do optycznego zmniejszenia oka, co powoduje zmianę rysów twarzy. Osoba z takim problemem wydaje się starsza, niż jest w rzeczywistości. Z tego względu warto zastanowić się nad zabiegami unoszenia brwi, które pomogą przywrócić twarzy młody i naturalny wygląd.

Domowe sposoby na opadające brwi

Jak wszystkie inne zjawiska i zaburzenia, tak również opadająca brew doczekała się domowych sposób zapobiegania i radzenia sobie z problemem. Do takich należy oczywiście profilaktyka, a zatem wzmacnianie skóry za pomocą odpowiednich składników aktywnych, jeszcze zanim problem wystąpi. Ważne są również ćwiczenia mięśni twarzy, które należy wykonywać przez kilka minut każdego dnia, a także delikatny masaż skóry w okolicy oczu – wszystkie te zabiegi pozwolą powstrzymać proces opadania brwi bądź mu zapobiec.

Unoszenie brwi z wykorzystaniem technologii HiFu

W przypadku opadającej brwi można również uciec się do medycyny estetycznej, co pozwoli na cofnięcie się procesu opadania i znaczne odmłodzenie twarzy. Jest to możliwe, dzięki technologii HiFu UltraSkin II Absolute. Zabieg ten działa na podstawie fal akustycznych o bardzo wysokich częstotliwościach – tak zwanych ultradźwięków. Podczas zabiegu stymulowane są głębokie warstwy skóry, pobudza się również komórki do szybszego dzielenia się, a także wydzielania kolagenu – odpowiedzialnego za napięcie i sprężystość skóry. Już po pierwszym zabiegu brwi będą widocznie uniesione, pozwoli to również na redukcję zmarszczek mimicznych z obszaru czoła. Wpłynie to korzystnie na ogólny wygląd twarzy i sprawi, że będzie ona wyglądała znacznie młodziej.

Opadające brwi i opadające powieki – plastyka powiek

W leczeniu opadających brwi również ważne jest zadbanie o opadające powieki. Z pewnością po uniesieniu brwi, powieki również się podniosą, jednak warto poświęcić uwagę również im. Opadająca powieka jest bowiem zjawiskiem, które również występuje w efekcie naturalnego procesu starzenia się organizmu i utraty jędrności skóry. W przypadku jego wystąpienia warto rozważyć plastykę powiek – zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, który pozwala na pozbycie się nadmiaru skóry z opadającej powieki i widoczne odmłodzenie twarzy. Plastyka powiek połączona z zabiegiem unoszenia brwi z pewnością zagwarantuje  widoczne i zadowalające efekty.