leczenie pajączków beautyskin

Często słyszy się o problemie pajączków naczyniowych. Mówią o nim najczęściej kobiety i jest to dla nich spory problem, ponieważ w dużej mierze wpływa on na wygląd, szczególnie w przypadku rozszerzonych naczynek na twarzy. Rozszerzone naczynka można jednak leczyć i doprowadzić do ich zwężenia i zamknięcia. Poznaj specyfikę i sposoby leczenia tego problemu.

Przyczyny pajączków na nogach i innych obszarach ciała

Pęknięte i rozszerzone naczynka to problem, który może pojawić się bez względu na płeć czy wiek. Dochodzi do niego na skutek powiększenia, rozszerzenia bądź pęknięcia niewielkich naczynek krwionośnych, które w efekcie powodują powstawanie na skórze pajączków w odcieniu czerwieni (w przypadku tętniczej części układu krwionośnego) bądź są fioletowo – niebieskie (gdy rozszerzone są naczynka z żylnej części układu krwionośnego). Jeśli chodzi o bezpośrednie przyczyny pajączków na nogach czy innych obszarach ciała, można wymienić między innymi:

  • zaburzenia hormonalne;
  • uwarunkowania genetyczne;
  • nadmierna ekspozycja na słońce;
  • przewlekła niewydolność żylna;
  • ciąża;
  • choroby ogólnoustrojowe.

Zwykle, bardziej podatne na występowanie rozszerzonych naczynek są również osoby, które posiadają bardzo jasny odcień skóry, a także jasne oczy i włosy. Jest tak przede wszystkim ze względu na to, że przy jasnej karnacji powstałe pajączki są również bardziej widoczne, ale również taki fototyp często wiąże się z cerą naczynkową. Osoby, które mają skłonności do rumienienia się czy stają się czerwone po wysiłku fizycznym, zazwyczaj borykają się również z problemem rozszerzonych naczynek na twarzy i nogach.

Jak sobie radzić z pajączkami

Zarówno rozszerzone naczynka na nogach, jak i na twarzy są bardzo problematyczne. Kobiety, które borykają się z tym problemem, bardzo często próbują go ukryć pod kryjącymi rajstopami czy warstwą makijażu. Na rozszerzone naczynka na twarzy stosuje się bowiem specjalne korektory w odcieniu zieleni, które skutecznie przykrywają zaczerwienienia. Nie jest to jednak metoda na dłużej. Aby pozbyć się problemu, konieczna jest konsultacja z lekarzem i wykonanie specjalnych zabiegów na rozszerzone naczynka.

Leczenie pajączków na nogach i twarzy

Rozszerzone naczynka na nogach czy twarzy są bardzo kłopotliwe, nie ma również sposobu na to, aby pozbyć się ich na własną rękę. Kwestia ta zawsze wymaga konsultacji ze specjalistą, a jedynym sposobem na to, aby zredukować widoczne pajączki, jest wykonanie zabiegu ich zwężania. Niegdyś takie zabiegi mogły odbywać się jedynie w formie operacyjnej, obecnie nowe technologie i rozwój medycyny estetycznej pozwala na wykonanie procesu zamykania rozszerzonych naczynek bezinwazyjnie. Jest to możliwe dzięki połączeniu działania lasera aleksandrytowego oraz technologii Nd:YAG. Obie te technologie zostały połączone w jednym urządzeniu – laserze Thunder MT.

Precyzyjne i bezpieczne działanie

Ogromną zaletą laserowego leczenia pajączków na nogach i innych partiach ciała jest pełne bezpieczeństwo i komfort zabiegu. Niezwykle precyzyjne światło lasera działa jedynie na rozszerzone naczynka, dzięki czemu ryzyko wystąpienia jakichkolwiek skutków ubocznych jest zredukowane do minimum. Dzięki temu bardzo skrócony jest również okres rekonwalescencji po zabiegu. Bezpośrednio po jego wykonaniu należy jednak stosować zimne kompresy oraz maści, które pomogą skórze jak najszybciej powrócić do dobrej kondycji, co w efekcie pozwoli cieszyć się gładką skórą bez pajączków. Urządzenie Thunder MT pozwala na redukcję rozszerzonych naczynek zarówno z obszaru nóg, twarzy, jak również innych części ciała.