redukcja boczków Beauty Skin

Boczki to jeden z najbardziej popularnych defektów estetycznych, jaki pojawić się może w wyniku nagromadzenia się nadmiernej tkanki tłuszczowej w obrębie brzucha. Zazwyczaj są to specyficzne fałdki, które widoczne są szczególnie na plecach. Pojawienie się boczków to zazwyczaj konsekwencja nieprawidłowej diety lub braku aktywności fizycznej, które przyczyniają się do odkładania się nadmiaru komórek tłuszczowych szczególnie w tej partii ciała.  Godziny ćwiczeń na siłowni, restrykcyjne diety – tak właśnie próbujemy sobie z nimi radzić. Jednak znacznie szybszym i bardziej efektywnym sposobem na pozbycie się boczków są zabiegi medycyny estetycznej. Poznaj kilka z nich!

Boczki – dlaczego powstają i jak można im zapobiec?

Boczki są konsekwencją występowania nadmiernej tkanki tłuszczowej w okolicach bioder. Widoczne są one także na plecach. Mogą występować na całym obwodzie pasa. Najczęściej przyczyną jest oczywiście nieodpowiednia dieta, w tym między innymi spożywanie nadmiernej ilości tłuszczów oraz cukrów prostych. Także nieregularne spożywanie posiłków przyczynić się może do odkładania tłuszczu. Dodatkowym czynnikiem, który sprzyja powstawaniu boczków, jest siedzący tryb życia i brak regularnej aktywności fizycznej. Przybieranie na wadze powodować mogą także zaburzenia w gospodarce hormonalnej, a także skłonności genetyczne. Aby uchronić się przed powstawaniem boczków, warto więc wprowadzić do swojego życia zdrową dietę oraz regularny wysiłek fizyczny.

Boczki – co robić, gdy się pojawiają?

Fałdki, zwane „boczkami” mogą stać się powodem wielu kompleksów. Redukcja boczków dietą oraz ćwiczeniami nie zawsze jest efektywna, a ponadto wymaga dużo czasu. Doskonałą alternatywą są zabiegi medycyny estetycznej, które pozwalają w bezinwazyjny i szybki sposób pozbyć się niechcianych tkanek. Poniżej zabiegi, które pomogą uporać Ci się z niechcianymi boczkami!

Redukcja boczków falą akustyczną

Jedną z metod walki z boczkami są zabiegi falą akustyczną. Wykorzystywana jest ona w redukcji miejscowo nagromadzonej nadmiernej tkanki tłuszczowej, a także w usuwaniu cellulitu i ujędrnianiu skóry. Stosując ją, tkanka tłuszczowa zostaje rozbita i z pomocą fizjologicznych procesów zostaje usunięta z organizmu. W naszej klinice można wykonać taki zabieg zarówno na boczki, jak i brzuch jednocześnie. Co ważne, zabieg falą akustyczną jest całkowicie bezpieczny i nie wymaga żadnej inwazyjności. Doskonale sprawdzi się u osób, które chcą w szybki sposób pozbyć się nadmiernych kilogramów z okolic bioder, a także chcących wymodelować swoje ciało.

Kriolipoliza w połączeniu z falą akustyczną – pogromca boczków

Specjalistą od usuwania boczków jest zabieg Kriolipolizy ZLipo. Ta innowacyjna metoda to połączenie wspomnianej fali akustycznej z mocą kriolipolizy. Zabieg pozwala na redukcję nawet do 30% nadmiaru tkanki tłuszczowej, a także pozwala ujędrnić skórę poprzez pobudzenie produkcji wiązań elastynowych i włókien kolagenowych, które są odpowiedzialne za utrzymanie jej sprężystości. Kriolipoliza sprawdza się też w walce z uciążliwą skórką pomarańczową. Jej działanie oparte jest na zamrażaniu komórek tłuszczowych, a następnie usuwaniu ich z organizmu w naturalny sposób. Metoda ta jest bezinwazyjna. Fala akustyczna, która stosowana jest do zabiegu, pozwala na osiągnięcie wyższej efektywności redukcji tkanki tłuszczowej. Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, ostateczny efekt osiąga się do 2 miesięcy po zabiegu. Jest to więc sposób polecany szczególnie osobom, którym zależy na czasie. Zależnie od predyspozycji i miejsca zabiegowego wykonuje się tylko 2-3 zabiegi. Warto zaznaczyć, że kriolipoliza jest niezwykle wszechstronnym zabiegiem. Wykonuje się ją nie tylko w redukcji boczków, ale także na modelowanie ciała w partiach takich jak: brzuch, ramiona, uda, podbródek, a nawet w leczeniu ginekomastii czy usuwaniu tzw. “pelikanów”.

Dowiedz się, jak można wykonać modelowanie ciała w naszej klinice i ciesz się idealnym ciałem bez niedoskonałości!