zabiegi ujędrniające beautyskin

Skóra wokół oczu jest szczególnie wrażliwa, dlatego w codziennej pielęgnacji twarzy należy zwrócić na ten obszar szczególną uwagę. Jest to bardzo istotne również dlatego, że to właśnie tam pojawiają się pierwsze objawy starzenia się skóry i utraty elastyczności. Najczęstszym problemem są, chociażby opadające powieki, które są następstwem utraty elastyczności i napięcia skóry. Można jednak ten proces opóźnić, a nawet cofnąć – sprawdź, jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry wokół oczu.

Odpowiednie nawilżanie skóry

Podstawą codziennej pielęgnacji twarzy, a w szczególności pielęgnacji skóry wokół oczu powinno być odpowiednie nawilżanie. Przesuszenie cery to bowiem pierwszy krok do utraty sprężystości i elastyczności. Zależność między poziomem wody w organizmie a elastycznością skóry można łatwo zauważyć na podstawie wieku. Noworodki mają największy udział procentowy wody w organizmie – starsze osoby najmniejszy. Nie bez powodu zatem nawilżenie i nawodnienie organizmu ma bardzo duże znaczenie dla kondycji skóry.

Uwaga z makijażem

Mając na uwadze optymalną pielęgnację skóry wokół oczu, należy również pamiętać o rozsądnej aplikacji makijażu. Ważne jest, aby nie nakładać na górną powiekę zbyt wiele ciężkich kosmetyków. Zaleca się unikać aplikacji podkładu w tym obszarze. Dodatkowo należy pamiętać również o demakijażu, obowiązkowo przed położeniem się spać, a najlepiej zmywać makijaż od razu po powrocie do domu.

Sen a regeneracja skóry

W pielęgnacji skóry pod oczami, a także wokół nich ogromne znaczenie ma sen. Jego niedobór objawia się w pierwszej kolejności właśnie w tym obszarze. Siedzenie do późna przy niewystarczającym i sztucznym oświetleniu, a także brak odpoczynku prowadzi do opuchnięcia skóry wokół oczu, skutkuje również nieestetycznymi sińcami i znacznie przyspiesza proces starzenia się. Dodatkowo nocny sen (szczególnie między 2 a 4 nad ranem) to najlepszy czas na regenerację skóry, dlatego ważne jest, aby zapewnić odpoczynek organizmowi.

Krem pod oczy to podstawa

Oczywiście pielęgnacja skóry pod oczami nie może obejść się bez stosowania odpowiednich kremów pod oczy. Należy je dobrać w zależności od rodzaju cery, a także wieku. To ważne, aby na obszar wokół oczu stosować inne preparaty i aby jak najwcześniej zacząć stosować kosmetyki odpowiednie do ukończonego wieku – są one wzbogacone o kolagen, który wzmacnia skórę i zapobiega utracie jędrności.

Zabiegi ujędrniające

Utrata jędrności jest nieuchronnym następstwem procesu starzenia się skóry. Wówczas w obszarze oczu pogłębiają się zmarszczki mimiczne, a także pojawiają się nowe bruzdy. Wówczas sama pielęgnacja skóry wokół oczu za pomocą kremów i serów może okazać się niewystarczająca. Wtedy warto zdecydować się na różnego rodzaju zabiegi ujędrniające, które pobudzą skórę do produkcji kolagenu, tym samym poprawiając jej napięcie i elastyczność. Jest to również dobry sposób na spłycenie tych zmarszczek, które się już pojawiły na twarzy. Zabiegi ujędrniające warto stosować jeszcze przed pojawieniem się poważniejszych bruzd i zmarszczek – dzięki temu proces ich powstawania znacznie się opóźni.

Jak cofnąć czas, czyli plastyka powiek

O ile lekkie zmarszczki wokół oczu można cofnąć bądź zmniejszyć za pomocą zabiegów, tak problem opadających powiek można rozwiązać tylko za pomocą zabiegu plastyki powiek. Zabieg chirurgiczny pozwala na usunięcie nadmiaru skóry w obszarze oczu, a także widoczne “otwarcie oka” i napięcie skóry wokół oczu. Zabiegi plastyki powiek pozwalają na efekt cofnięcia czasu – po ich wykonaniu różnica jest bardzo duża.