kriolipoliza ZLipo Beautyskin

Podwójny podbródek to jedna z często występujących przypadłości estetycznych. Zazwyczaj pojawia się on u osób z nadwagą, jednak może wystąpić także u osób szczupłych, niemających problemów z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Najczęściej wystąpienie “drugiej brody” wywołane jest uwarunkowaniami genetycznymi, nadwagą oraz utratą jędrności skóry i jej wiotczeniem. Aby pozbyć się tego defektu, zalecane zazwyczaj są regularne ćwiczenia, które pozwalają na redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej.  Pomocne jest także poddawanie się profesjonalnym masażom. Niezbędna jest też odpowiednia pielęgnacja skóry. Jednak co w sytuacji, gdy powyższe metody nie działają? Poznaj zabiegi medycyny estetycznej, które pomagają zwalczyć drugi podbródek!

Podwójny podbródek – przyczyny

Podwójny podbródek występuje zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jest to defekt estetyczny, który zmienia kształt twarzy oraz wizualnie “dodaje lat”. Bezpośrednią przyczyną pojawienia się podwójnego podbródka jest gromadzenie się nadmiaru tkanki tłuszczowej w rejonach brody oraz zwiotczenie skóry szyi. Wywoływane są one najczęściej na skutek nadwagi lub otyłości, która pojawia się jako efekt siedzącego trybu życia oraz nieodpowiedniej diety. Jednak warto pamiętać, że podwójny podbródek może wystąpić też ze względu na inne  czynniki.  Należą do nich uwarunkowania genetyczne, nieprawidłowa postawa (np. garbienie się czy chodzenie z opuszczoną głową powodują osłabienie mięśni szyi i ich zwiotczenie). Pojawienie się drugiego podbródka może być także wynikiem naturalnych, biologicznych procesów starzenia się zachodzących w naszym ciele. Wiotczenie skóry wywoływane przez nie przyspieszane są także na skutek niewłaściwej pielęgnacji skóry twarzy. Dlatego tak niezwykle ważne jest stałe odżywianie oraz ochrona skóry.

Pozbądź się podwójnego podbródka dzięki kriolipolizie

W leczeniu podwójnego podbródka najbardziej sprawdzonym sposobem są zabiegi wykonywane przez specjalistów w klinikach medycyny estetycznej. Gwarantują one skuteczne oraz względnie trwałe pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej, także z okolic podbródka. Jedną z technik stosowanych w redukowaniu podwójnego podbródka jest inwazyjna liposukcja podbródka.

Możliwe są jednak też metody bezinwazyjne takie jak: wolumetria twarzy, lifting twarzy z użyciem fal ultradźwiękowych metodą HIFU czy SonoQeen. Wszechstronnym zabiegiem, który doskonale sprawdza się w zwalczaniu podwójnego podbródka jest kriolipoliza. Polega ona na wykorzystaniu fali akustycznej, która pozwala dokonać redukcji tkanki tłuszczowej. Zabieg kriolipolizy LZipo, który dostępny jest w ofercie naszej kliniki, wykonywany jest poprzez zamrażanie złogów tłuszczu. Zamrożone komórki obumierają i są fizjologicznie usuwane z organizmu. Powoduje to redukcję tkanki tłuszczowej oraz stymulację produkcji włókien kolagenowych i wiązań elastynowych. Przed każdym zabiegiem dokonywany jest pomiaru tkanki tłuszczowej przy pomocy USG, dzięki któremu możliwe jest indywidualne dostosowanie odpowiedniej terapii zabiegowej przez specjalistę. Gwarantuje to efektywność zabiegu. Ilość sesji zależna jest od ilości niechcianej tkanki tłuszczowej. Pierwsze efekty widoczne są już po wykonaniu pierwszego zabiegu, a najlepsze efekty osiągane są po 2-3.

Kriolipoliza – wszechstronny zabieg

Dzięki swojemu wszechstronnemu zastosowaniu kriolipoliza stosowana może być nie tylko do redukcji podwójnego podbródka, ale także do liftingu twarzy i usuwania cellulitu. Stosować można tę technikę również w redukcji tkanki tłuszczowej na innych partiach ciała takich jak: brzuch, pośladki, boczki, ramiona, plecy czy uda lub kolana. Dzięki wykorzystywanym procesom zabieg gwarantuje trwałą redukcję tkanki tłuszczowej w bezpieczny sposób.