podniesienie policzków Beauty skin

Podniesienie policzków, czyli poprawa owalu twarzy i korekcja wiotkości, to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej nie tylko u osób starszych. Opadające policzki mają różne przyczyny, do których zaliczamy m.in. utratę tkanki podskórnej w wyniku odchudzania lub jako skutek procesów starzenia. Zanim zdecydujemy się na operację plastyczną, warto poznać skuteczne i jednocześnie nieinwazyjne sposoby na podniesienie policzków – zabieg Ultraskin II Absolute jest jednym z nich.

Opadające policzki – przyczyny utraty jędrności twarzy

Zewnętrzna bariera ochronna naszego ciała, która jednocześnie stanowi wizytówkę naszej atrakcyjności, często ulega osłabieniu pod wpływem wielu czynników. Często mówi się o niekorzystnym wpływie grawitacji na piersi i pośladki. Niestety również partie ciała, których nie sposób zasłonić odzieżą, opadają coraz bardziej wraz z mijającymi latami.

Budowa ludzkiego ciała bazuje na poszczególnych warstwach. Jej najbardziej wysunięta na zewnątrz część, czyli skóra, opiera się kolejno na podskórnej tkance tłuszczowej, mięśniach i ścięgnach. Gdy w wyniku naturalnych procesów starzenia dochodzi do spadku stężenia m.in. włókien kolagenowych i elastyny, nasza skóra traci napięcie. Z kolei utrata tkanki tłuszczowej również osłabia “bazę” dla skóry.

Mniejsza ilość tkanki tłuszczowej nie jest jednak problemem wyłącznie osób w starszym wieku. Jeśli stosujemy restrykcyjne diety odchudzające, wówczas problem opadających policzków może dotyczyć nas pomimo młodego wieku. Warto zaznaczyć, że opadające policzki w młodym wieku mogą być następstwem również wyniszczającego stylu życia. Używki, nieodpowiednia dieta czy przewlekły stres również odzwierciedlają się na naszej twarzy. Niestety nie tylko zmarszczki skutecznie nas postarzają. Gdy opadają policzki, określane powszechnie jako “chomiki”, żaden domowy sposób nie poprawi wyglądu i nie “przeniesie” skóry na odpowiednie miejsce.

Zabiegi na podniesienie policzków – jakie mamy możliwości?

Podniesienie policzków można wykonać na kilka sposobów. Utrata jędrności skóry na twarzy może zostać zredukowana m.in. przez chirurgiczne usunięcie nadmiaru obwisłej skóry. Taki zabieg medycyny estetycznej jest wybierany najczęściej w przypadku zaawansowanej wiotkości u osób, które obserwują intensywne oznaki starzenia. Zdarza się również, że podniesienie policzków wskazane jest u osób w młodym wieku, u których po procesie odchudzania pozostał nadmiar wiotkiej skóry. Nieco mniej inwazyjną metodą stosowaną do podnoszenia policzków są nici chirurgiczne, które “naciągają”” skórę poprawiając kontury twarzy.

Natomiast osoby, które nie wymagają aż tak intensywnych działań lub stronią od operacji, mają do dyspozycji zabieg określany jako najskuteczniejsza metoda umożliwiająca poprawę napięcia twarzy bez skalpela. Fale HIFU Ultraskin II Absolute, bo o nich mowa, zyskały opinie najskuteczniejszej metody ujędrniającej skórę bez jakiejkolwiek ingerencji chirurgicznej!

Podniesienie policzków – jaki zabieg wybrać?

Zabiegi na podniesienie policzków zawsze dobiera się indywidualnie, w zależności od potrzeb Pacjenta. Jeśli wiotka skóra dotyczy policzków, zwykle wypełniacze i zabiegi na zmarszczki okazują się niewystarczające. Nie oznacza to jednak, że musimy od razu poddawać się operacji plastycznej.

Skuteczny sposób na podniesienie policzków to m.in. Ultraskin II Absolute, którego działanie wiąże się z zastosowaną technologią wykorzystującą skoncentrowane fale ultradźwiękowe. Energia urządzenia wywołuje kontrolowane zwiększanie temperatury na wybranych warstwach tkanek. Dzięki temu dochodzi do miejscowej koagulacji białek, co wywołuje niemal natychmiastowy efekt kurczenia się tkanek.

Zabieg Ultraskin II Absolute wykorzystuje działanie fal HIFU, czyli energii o  skoncentrowanym działaniu skierowanej w wybraną warstwę skóry. W efekcie możemy napiąć, ujędrnić lub wyraźnie podnieść określoną część twarzy. Ultraskin II Absolute pozwala więc na uzyskanie efektu zbliżonego do liftingu twarzy, jednak w sposób naturalny, niewymagający zastosowania narzędzi chirurgicznych.

Jeśli w wyniku różnych czynników Twoje policzki utraciły naturalne położenie, a Ty marzysz o powrocie do napięcia skóry sprzed lat – umów się na zabieg podniesienia policzków  – Ultraskin II Absolute w naszej Klinice!