jak zmniejszyć sutki beautyskin

Podobnie jak każda inna część ciała człowieka, sutki mają różne kształty i rozmiary. Niewielki procent kobiet i mężczyzn ma zbyt płaskie, wklęsłe sutki, duże brodawki sutkowe albo sutki niesymetrycznie ustawione. Plastyka brodawek sutkowych w BeautySkin w Warszawie może rozwiązać te problemy.

Wklęsłe, wystające albo duże sutki – problem, który można rozwiązać

Sutki i otaczający je ciemny obszar, znany jako otoczka, są podstawowymi cechami piersi. Rozmiar i kształt sutków i otoczek w znacznym stopniu przyczyniają się do ogólnego wyglądu Twojego biustu. Czy to z powodu genetyki, starzenia się czy karmienia piersią, wygląd brodawek sutkowych może odbiegać od normy. Na szczęście chirurgia plastyczna może pomóc Ci uporać się z tym problemem. Plastykę brodawek sutkowych stosuje się przy takich niedoskonałościach jak:

  • wklęsłe sutki
  • wystające sutki
  • powiększone otoczki brodawek
  • asymetryczne sutki

Korekcja sutków dla lepszego wyglądu piersi

Wklęsłe sutki to najczęstszy powód przeprowadzania zabiegu plastyki brodawek sutkowych.
Istnieją 3 stopnie inwersji brodawki, w zależności od jej nasilenia:

  • Stopień 1: sutek jest wklęsły, można nim manipulować tak, aby wystawał, jednak po kilku minutach powraca do stanu odwróconego. Stopień 1 zazwyczaj nie wymaga operacji korekcyjnej, o ile nie wpływa to na pewność siebie i poczucie własnej wartości. Karmienie piersią jest zazwyczaj możliwe.
  • Stopień 2: brodawka jest widocznie wklęsła, można ją jedynie zmusić do chwilowego wystawania poza otoczkę sutkową. Możliwe jest karmienie piersią, a korekta obejmuje operację na kanalikach mlekowych.
  • Stopień 3 polega na tym, że nawet przy energicznej stymulacji sutek pozostaje wklęsły. W tym przypadku konieczna jest operacja, aby przywrócić równowagę siły mięśniowej.

Istnieje kilka różnych metod wykonania zabiegu, w zależności od konkretnych problemów dotyczących sutków. W przypadku płaskich lub wklęsłych sutków chirurg wykonuje małe nacięcie i wyciąga zagłębioną część brodawki, zabezpieczając ją szwem, aby nie schowała się z powrotem. W przypadku zbyt wyciągniętych sutków usuwa się obrączkowaty (pierścieniowaty) fragmentu skóry brodawek u ich podstawy bez naruszania ciągłości przewodów mlecznych. Pierwsze nacięcie skóry brodawek wykonuje się okrężnie w miejscu ich połączenia z otoczką, a drugie kilka milimetrów powyżej na skórze samej brodawki. Następnie usuwa się skórę pomiędzy nacięciami. Jeżeli celem operacji ma być również zmniejszenie średnicy brodawki, konieczne jest ponadto wycięcie klinowatego fragmentu brodawki.

Najczęściej zadawane pytania:

  • Jak wygląda rekonwalescencja?

Plastyka brodawek sutkowych jest procedurą ambulatoryjną wykonywaną w znieczuleniu miejscowym, trwa ok. 60 minut. Klinikę możesz już opuścić tego samego dnia. Czas rekonwalescencji jest stosunkowo krótki, do codziennej aktywności możesz wrócić w ciągu 2-3 dni po zabiegu. Zdjęcie szwów następuje zazwyczaj po 7-10 dniach od operacji. Blizny po operacji mogą być opalane dopiero po upływie kilku miesięcy. Przez kilka tygodni wokół sutków może pojawiać się krótkotrwały obrzęk, drętwienie i mrowienie. Większość pacjentów zgłasza niewielki dyskomfort, który można łatwo kontrolować za pomocą leków przeciwbólowych.

  • Czy nadal będę w stanie karmić piersią?

Korekcja sutków nie powinna wpływać na możliwość karmienia piersią. Jeśli operacja sutków została wykonana w połączeniu z redukcją piersi, zdolność do karmienia piersią zależy od ilości usuniętej tkanki.

  • Czy pozostanie mi blizna?

Cięcia podczas plastyki brodawek i otoczek sutkowych przebiegają w granicach otoczki, dlatego blizny po operacji są praktycznie niewidoczne.

Plastyka brodawek sutkowych to prosty zabieg, dzięki któremu możesz uzyskać większą pewność siebie na co dzień, jak i podczas intymnych zbliżeń.