zabiegi na usuwanie cellulitu beautyskin

Rozstępy  oraz cellulit to defekty estetyczne, które mogą spędzić sen z powiek niejednej kobiecie. Wrzecionowate pasma (rozstępy), a także cellulit wystąpić mogą niemal na całym ciele. Partiami szczególnie narażonymi są między innymi brzuch, pośladki, uda oraz piersi.

Zarówno rozstępy, jak i cellulit powstają najczęściej na skutek zmian hormonalnych w organizmie, dlatego na ich wystąpienie narażone są najbardziej: kobiety w ciąży oraz osoby w okresie dojrzewania. Bardzo często pojawiają się one także na skutek gwałtownej utraty masy ciała. Szczególnie uciążliwy dla kobiet, u których wystąpiły rozstępy czy tzw. pomarańczowa skórka jest okres lata. Kompleksy nie pozwalają nam wówczas na odkrycie całego ciała i korzystanie  z uroków okresu wakacyjnego. Jak więc zredukować te nieestetyczne zmiany skórne? Poniżej przedstawiamy sposoby, które sprawdzą się w walce z rozstępami i cellulitem!

Rozstępy – dlaczego powstają i jak je leczyć?

Rozstępy są następstwem nadmiernego osłabienia skóry lub jej  rozciągnięcia. Powstają na skutek uszkodzenia ciągłości struktury skóry – jej sieci włókien kolagenowych i elastynowych. Zazwyczaj jest to spowodowane dużym przyrostem masy ciała w stosunkowo krótkim czasie, zmianami w gospodarce hormonalnej organizmu lub czynnikami genetycznymi (np. budową włókien sprężystych), które wpływają na stan struktury skóry. Pierwszy etap powstawania rozstępów to faza zapalna. Charakteryzuje się ona pojawieniem się na skórze wrzecionowatych pasm w kolorze sinoczerwonym. Wraz z upływem czasu faza zapalna przechodzi w fazę zanikową – bliznowacenia, wówczas rozstępy stają się coraz jaśniejsze.

Leczenie rozstępów jest niezwykle trudne. Na rynku farmaceutycznym dostępnych jest wiele kosmetyków, które pozwalają jedynie zmniejszyć ich widoczność. Aby efektywnie walczyć z rozstępami, można skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej, która oferuje gamę zabiegów pomagających się z nimi uporać. Przykładem zabiegu, który odpowiada za redukcję rozstępów, jest karboksyterapia Julie. Zabieg ten w redukcji rozstępów, a także cellulitu wykorzystuje dwutlenek węgla. Za pomocą cienkich igieł wprowadzany jest on do skóry. Aby osiągnąć oczekiwany efekt, zazwyczaj potrzebnych jest kilka zabiegów – dokładna ich ilość zależy od stopnia zmian.

Redukcja cellulitu – VelaShape III

Cellulit to jedna z najczęstszych przypadłości estetycznych, która dotyczy wielu kobiet, ale także mężczyzn. Pomarańczowa skórka bardzo często okazuje się wstydliwa dla pań. Powstawanie cellulitu wiąże się z nadmiarem tkanki tłuszczowej, a przede wszystkim jej niewłaściwym rozmieszczeniem. Zazwyczaj dzieje się tak na skutek zmian hormonalnych lub zaburzeń procesów metabolicznych w organizmie. Jak więc poradzić sobie z tym problemem? W walce z cellulitem ważne jest dobranie odpowiedniego zabiegu do czynnika etiologicznego oraz rodzaju cellulitu. Po konsultacji ze specjalistą dobierana jest odpowiednia metoda redukcji oraz ilość zabiegów.

Przykładem zabiegu redukującego cellulit jest VelaShape III. W redukcji cellulitu wykorzystuje on połączenie działania bipolarnej fali radiowej, promieniowania podczerwonego IR oraz masażu próżniowego, które gwarantują rozbicie komórek tłuszczowych i pobudzenie skóry do produkcji nowych włókien kolagenowych. Ponadto zastosowanie masażu próżniowego, wspomagającego drenaż limfatyczny przyspiesza procesy metaboliczne w organizmie. Zabieg VelaShape III nie jest bolesny, a efekty widoczne są już po wykonaniu serii 3-6 zabiegów. Dzięki zastosowaniu tej metody redukcja obwodu ciała może wynieść aż od 2 do 7 cm. Warto wspomnieć, że VelaShape III wykorzystywany jest też do leczenia innych przypadłości takich jak redukcja i lifting podbródka.

Marzysz o pięknym ciele na lato bez rozstępów i cellulitu oraz innych niedoskonałości? Odwiedź naszą klinikę i skorzystaj z zabiegów.