laserowe usuwanie blizn potrądzikowych beautyskin

Trądzik sam w sobie jest ogromnym problemem, a jest także dolegliwością bardzo częstą, zarówno wśród nastolatków, jak i osób dorosłych. Kiedy uda się już wygrać z samym zaburzeniem cery, wciąż jeszcze pozostaje problem blizn potrądzikowych. Są one przyczyną obniżonej samooceny i kompleksów, szczególnie wśród kobiet. Istnieją domowe sposoby na blizny potrądzikowe, które ułatwiają ich zatuszowanie, jednak najbardziej skuteczne jest laserowe usuwanie blizn.

Odpowiednia pielęgnacja cery trądzikowej

Jednym ze sposobów na to, aby w ogóle uniknąć pojawienia się blizn potrądzikowych,  jest odpowiednia pielęgnacja cery podczas kuracji trądziku. Unikanie rozdrapywania i zaogniania, a przede wszystkim wyciskania wyprysków jest w tej kwestii najważniejsze. Dodatkowo najlepiej unikać leczenia tego problemu na własną rękę, a zamiast tego, skontaktować się jak najszybciej z dermatologiem i to właśnie jemu powierzyć dobranie odpowiednich preparatów, które pomogą zadbać o cerę. Wówczas ważnym aspektem jest również odpowiednia dieta i tryb życia, które wpływają na przebieg całej choroby.

Domowe sposoby na blizny potrądzikowe

Czasem jednak na zapobieganie jest już za późno bądź trądzik na tyle dał się we znaki, że blizny potrądzikowe są nieuniknione. Wówczas, w domowym zaciszu można wypróbować kilka metod, których celem jest rozjaśnianie blizn. Do takich sposobów należy stosowanie maseczek z cytryny i świeżego ogórka. Innym środkiem, który można zastosować, są kwasy na twarz o działaniu rozjaśniającym, a także olejki z awokado oraz lawendy. Można zastosować również mieszankę śmietany, miodu i brązowego cukru. Każdy z tych produktów ma na celu rozjaśnienie blizn, dzięki czemu będą mniej widoczne i o wiele łatwiejsze do ukrycia pod makijażem. Stosowanie takich metod nie pozwoli jednak na całkowite pozbycie się problemu blizn.

Dermatolog na pomoc, czyli krem na blizny potrądzikowe

Domowe metody mają to do siebie, że ich działanie jest bardzo subtelne i trzeba stosować je przez dłuższy czas, aby zaobserwować efekty. Jeśli zmiany po trądziku są naprawdę wyraźne i problematyczne, najlepiej udać się do dermatologa, który pomoże dobrać odpowiedni krem na blizny potrądzikowe. Za pomocą mocnych specyfików proces rozjaśniania blizn będzie znacznie szybszy i intensywniejszy, co pozwoli choć częściowo uporać się z tym problemem.

Koniec z bliznami potrądzikowymi – raz na zawsze!

Zarówno metody domowe, jak i środki zapisane przez dermatologa, to jedynie sposób na to, aby uczynić blizny mniej widocznymi, nie pozwoli to jednak na ich redukcję. Aby pozbyć się ich raz na zawsze, najlepiej zdecydować się na zabieg laserowego usuwania blizn. W profesjonalnej klinice, z dobrym sprzętem i wykwalifikowanym personelem można przeprowadzić precyzyjną redukcję blizn, oddziałując na nie wiązką światła lasera.

Przykładem takiego zabiegu jest ten wykonywany z pomocą lasera iPixel Alma Harmony XL Pro. To krótki proces, podczas którego w tkance skórnej powstają niewielkie mikrouszkodzenia, podczas których niszczone są uszkodzone komórki, a w czasie regeneracji zastąpione są nowymi – zdrowymi komórkami. Jest to zabieg zupełnie bezpieczny i bezbolesny, a do tego krótki – czas zabiegu to mniej więcej 30 minut. Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu skóra może być zaczerwieniona i podrażniona, jest również wrażliwa, dlatego wymaga specjalnej ochrony przed promieniami UV. Stan ten może utrzymywać się do tygodnia, jednak po tym czasie dolegliwości ustępują i można cieszyć się gładką cerą i zapomnieć o bliznach potrądzikowych raz na zawsze. W zależności od intensywności blizn, może być wskazane wykonanie serii zabiegów.