Szyja i dekolt to obszary często pomijane w codziennej pielęgnacji. A przecież każdy fragment ciała starzeje się w ten sam sposób. Czas, słońce, hormony, czynniki środowiskowe destrukcyjnie oddziałują na skórę, czyniąc ją wiotką, pomarszczoną i miejscowo przebarwioną. Można skutecznie temu przeciwdziałać, ale do tego niezbędna jest świadoma profilaktyka anti-age. Sprawdź, jakie zabiegi odmładzające na szyję polecamy w Beauty Skin!

Laserowe odmładzanie szyi i dekoltu

Świetny sposobem na to, jak odmłodzić szyję i dekolt są zabiegi laserowe. Ich główną zaletą jest mała inwazyjność i wysoka skuteczność. Nowoczesne urządzenia laserowe są bardzo precyzyjne, pozwalają oddziaływać na źródło problemu, szybko poprawiając wygląd skóry i pobudzając ją do fizjologicznej rewitalizacji. W ten sposób działają na przykład lasery frakcyjne, w tym dostępny w naszych Klinikach Q-Switch stosowany do zabiegów na szyję ClearLift. Rekomendujemy je przede wszystkim oczekującym błyskawicznych efektów, którym zależy na szybkim liftingu szyi oraz poprawieniu kondycji skóry szyi i dekoltu.

  • Q-Switch – błyskawiczne efekty bez okresu rekonwalescencji. Wskazania: skóra cienka i wrażliwa z niedoskonałościami, wymagająca dogłębnej regeneracji i ujędrnienia.

Podobne zastosowanie ma laser frakcyjny Emerge, który tak, jak Q-Switch wywołuje kontrolowane mikrouszkodzenia w skórze, poprawiając jej napięcie i zagęszczenie. Lasery frakcyjne sprawiają, że przyspiesza produkcja nowego kolagenu – białka budującego strukturę tkankową skóry, odpowiedzialnego za jej jędrność i elastyczność.

  • Laser Emerge – efekty widoczne już po pierwszym zabiegu, dla pełnej poprawy zaleca się serię 4-6 powtórzeń co dwa  tygodnie. Wskazania: skóra dojrzała i wiotka z przebarwieniami.

Odmładzanie szyi techniką mezoterapii

Innym zabiegiem odmładzającym szyję i dekolt jest mezoterapia. Mezoterapia polega na nakłuwaniu skóry przy jednoczesnym podawaniu specjalnie przygotowanych preparatów leczniczych lub kosmetycznych. Oddziałuje na skórę na dwa sposoby. Po pierwsze, tworzy na odpowiedniej głębokości skóry mikrokanaliki, które są bodźcem do aktywowania naturalnych procesów regeneracyjnych. Po drugie, pozwala pokonać konkretne mankamenty skóry poprzez zastosowanie odpowiednich substancji aktywnych.

Do zabiegów na szyję przeprowadzanych metodą mezoterapii stosuje się różne preparaty. Neauvia Hydro Deluxe z kwasem hialuronowym i hydroksyapatytem wapnia sprawdzi się dla osób poszukujących zabiegów na szyję i podbródek, którym zależy na jednoczesnym odmłodzeniu i wymodelowaniu danej okolicy. Natomiast mezoterapia z osoczem bogatopłytkowym to doskonały sposób prewencji przeciwzmarszczkowej.

  • Mezoterapia – ujędrnienie, zrewitalizowanie, odżywienie i nawilżenie skóry. Efekt narastający i długotrwały. Zabieg “weekendowy”, wymagający krótkiej rekonwalescencji, ale niezwykle skuteczny i atrakcyjny cenowo. Wskazania: sucha, odwodniona skóra z widocznymi zmarszczkami oraz wymagająca profilaktyki anti-age.

Termolifting Zaffiro Z200 – natychmiastowe odmłodzenie szyi

Termolifting Zaffiro Z200 to zabieg odmładzający szyję, dekolt i inne obszary ciała z pomocą promieniowania podczerwonego (IR). Fala o długości 750-1800 nm wywołuje ciepło, pod wpływem którego włókna kolagenowe kurczą się do pierwotnych rozmiarów, a powierzchnia skóry napina. Chociaż zabieg wykorzystuje wysokie temperatury, nie trzeba obawiać się poparzenia ani nieprzyjemnego uczucia gorąca. Przed zastosowaniem urządzenia na skórę nakłada się żel chłodzący. Wcześniej też przygotowuje się ją do termoliftingu, oczyszczając ją silnym strumieniem wody. Cała procedura zabiegowa pozwala uzyskać spektakularne efekty. Po termoliftingu skóra jest odświeżona i napięta, a z biegiem czasu obserwuje się stopniową poprawę jej gęstości i grubości.

  • Termolifting Zaffiro – redukcja oznak starzenia w zakresie jędrności i elastyczności skóry. Natychmiastowa poprawa bez okresu rekonwalescencji. Wskazania: profilaktycznie dla osób dwudziesto-, trzydziestoletnich, odmładzająco po 35. roku życia.

Jakie zabiegi odmładzające szyję wybrać dla siebie?

W Klinikach Beauty Skin dysponujemy sporym zasobem narzędzi do walki z oznakami starzenia. Oprócz wyżej opisanych do zabiegów odmładzających szyję stosujemy także nici PDO, toksynę botulinową, peelingi peptydowe biomimetyczne, karboksyterapię. Staramy się zawsze dobierać metody do indywidualnych potrzeb i oczekiwań naszych Gości, dlatego zapraszamy na konsultacje, podczas których wspólnie wybierzemy najlepszy zabieg na szyję i dekolt, który przyniesie oczekiwane efekty! Zachęcamy do kontaktu: https://www.beautyskin.com.pl/kontakt/