zabiegi regenerujące beautyskin

Nadejście Nowego Roku to czas tworzenia podsumowań oraz tworzenia postanowień noworocznych. Warto pomyśleć o tym, aby na liście postanowień noworocznych znalazło się również trochę miejsca na poprawę kondycji skóry. Dogłębna regeneracja skóry i poprawa jej pielęgnacji to z pewnością postanowienie, które w przyszłości odpłaci się dobrym i atrakcyjnym wyglądem oraz lepszym samopoczuciem. Jak skutecznie oczyścić cerę i przywrócić jej dobry stan i wygląd? Oto kilka propozycji.

Dogłębne oczyszczenie cery

Raz na jakiś czas cera wymaga solidnego oczyszczenia. Oczywiście na co dzień warto stosować produkty o działaniu oczyszczającym, jednak nie będa one tak skuteczne, jak specjalistyczne zabiegi w klinice. W ramach postanowienia noworocznego, dotyczącego regeneracji skóry, warto wybrać się chociaż raz na zabiegi mezoterapii i zmniejszania porów, w których gromadzą się zanieczyszczenia. Dokładne oczyszczenie cery z toksyn, zanieczyszczeń i nadmiaru sebum to najlepsza podstawa do dalszej pielęgnacji skóry i zabiegów mających na celu jej regenerację.

Przywracanie skórze dawnej elastyczności

Zaniedbanie odpowiedniej pielęgnacji skóry może odbijać się także na jej napięciu i elastyczności, efektem czego może być jej przedwczesne starzenie się, a także wzmożone objawy tego procesu – głębokie zmarszczki, luźna skóra czy cellulit. Aby przywrócić skórze dawną jędrność, warto wprowadzić domową pielęgnację, która nastawiona będzie na ujędrnianie skóry, niezbędne będą również odpowiednie ćwiczenia. W przypadku większych problemów z utratą elastyczności, warto skorzystać ze specjalnych zabiegów laserowych na ujędrnianie skóry, do takich należy, chociażby zabieg wykorzystujący laser Emerge. Przywrócenie cerze dawnej jędrności jest ważnym krokiem w kierunku regeneracji skóry.

Regularne złuszczanie naskórka

Ważnym elementem odpowiedniej pielęgnacji skóry jest również troska o regularne złuszczanie naskórka. Zabiegi te, wykonywane w domu regularnie pozwalają poprawić kondycję skóry, sprawiają, że jest ona gładka i łatwiej przyjmuje cenne składniki odżywcze ze stosowanych kremów i serum. Złuszczanie naskórka poprawia również poziom elastyczności skóry i zapobiega zapychaniu się porów. Postanowienie dotyczące regularnego wykonywania peelingów twarzy oraz całego ciała jest niezbędne dla właściwej regeneracji skóry.

Redukcja tkanki tłuszczowej

Poprawa kondycji skóry to nie tylko działanie bezpośrednio na tkankę skórną, ale również na inne czynniki, które pośrednio wpływają na jej kondycję. Takim czynnikiem jest, chociażby nadmiar tkanki tłuszczowej, który może być przyczyną rozstępów, a przede wszystkim cellulitu. Aby pozbyć się tego problemu, należy spalić zbędną tkankę tłuszczową. Pomocny w tym zadaniu może być zabieg UltraSkin II Absolute, który działa w oparciu o działanie ultradźwięków, nazywanych metodą HiFu.

Nawodnienie organizmu

Podobnie jak spalanie tłuszczu nie jest działaniem bezpośrednim na skórę, tak samo troska o odpowiedni poziom nawodnienia organizmu jest raczej pojęciem ogólnym, jednak nie pozostaje ono bez znaczenia również dla skóry. Dostarczanie organizmowi optymalnej ilości wody pozwala między innymi na zachowanie odpowiedniego nawilżenia skóry. Postanowienie na Nowy Rok, którym będzie pilnowanie dziennego spożycia wody koniec końców wpłynie również na regenerację skóry.

Troska o dietę

Równie ważne, co nawadnianie organizmu, jest dostarczanie skórze niezbędnych witamin i składników aktywnych. Należy to robić nie tylko “od zewnątrz” za pomocą kremów i kosmetyków, ale również “od środka”, przyjmując niezbędną dawkę mikroskładników i witamin razem z pożywieniem. Z tego względu ważne jest, aby wprowadzić dietę bogatą w witaminy i minerały, a także zastosować odpowiednią suplementację, jeśli jest taka potrzeba.