modelowanie ciala

Nadwaga, cellulit i utrata jędrności ciała to główne problemy nie tylko kobiet. Niestety zdarza się, że albo nie mamy czasu, albo ochoty na pielęgnację ciała w sezonie zimowym. Dopiero pierwsze ciepłe dni zwykle przypominają nam, że już wkrótce nadejdzie czas na bardziej skąpą odzież. Jędrne i smukłe ciało jest jednak w zasięgu każdego, również tych, którzy zimą zapomnieli o ćwiczeniach i diecie. Poznaj skuteczne sposoby oferowane przez medycynę estetyczną, które pozwalają na szybkie modelowanie sylwetki jeszcze przed latem!

Modelowanie ciała – wyszczuplanie, ujędrnianie, czy lifting?

Zanim wybierzemy zabieg, który powoli cieszyć się pięknym ciałem w letnie dni, warto zastanowić się, na czym polega modelowanie sylwetki. Wiele osób utożsamia zabiegi modelujące z efektem wyszczuplającym. Redukcja tkanki tłuszczowej nie jest jednak jedynym rezultatem korzystania z pomocy nieinwazyjnej medycyny estetycznej.

Modelując ciało możemy niemal w dowolny sposób kreować wymarzoną sylwetkę. Oznacza to, że poza odchudzaniem całego ciała, jak to ma miejsce podczas stosowania diety i ćwiczeń, możemy zdecydować, którą partię wyszczuplimy bardziej, a którą pozostawimy bez zmian.

Zabiegi na modelowanie ciała skupiają się także na poprawie napięcia skóry. Dzięki temu miejsca poddane działaniu specjalnych urządzeń są mogą być nie tylko smukłe, ale także jędrne i pozbawione niedoskonałości, takich jak cellulit, rozstępy, blizny, czy zmarszczki.

Potrójna siła w walce z niedoskonałościami – VelaShape III

Jednym z zabiegów pozwalających na uzyskanie wielowymiarowych efektów jest VelaShape III, który łączy w sobie trzy sposoby działania. Metoda wykorzystuje bipolarne fale radiowe, promieniowanie podczerwone oraz masaż próżniowy.

Efekty, jakie możemy uzyskać po serii zabiegów VelaShape III, to m.in.:

 • redukcja miejscowej tkanki tłuszczowej,
 • eliminacja wiotkości,
 • poprawa gęstości skóry,
 • poprawa kolorytu,
 • pobudzenie układu limfatycznego.

Endermologia Alliance jako sposób na modelowanie ciała

Kolejnym zabiegiem, który również wykorzystuje moc masażu w podciśnieniu, jest Endermologia Alliance. Zabieg jest ceniony przede wszystkim za doskonałą skuteczność, ponieważ efekty są widoczne już po 3 powtórzeniach.

Co ważne, modelowanie sylwetki za pomocą endermologii jest wręcz przyjemne – mechaniczna stymulacja jest intensywna, ale relaksująca. Walka z nadwagą, cellulitem, a także obrzękami i wiotką skórą staje się dzięki endermologii przyjemnością.

Wymodeluj sylwetkę leczniczym dwutlenkiem węgla – karboksyterapia

Karboksyterapia w porównaniu do endermologii nie należy do zabiegów przyjemnych, nie wymaga jednak znieczulenia. Metoda wykorzystuje korzystny wpływ dwutlenku węgla, który po podaniu doskórnym:

 • poprawia krążenie,
 • zwiększa odżywienie tkanek,
 • pobudza skórę do remodelingu,
 • redukuje blizny i rozstępy,
 • niszczy nadmiar komórek tłuszczowych,
 • ujędrnia i wygładza.

Modelowanie sylwetki – jaki zabieg wybrać?

Medycyna estetyczna dysponuje wieloma sposobami na poprawę sylwetki. Niektóre zabiegi skupiają się na redukcji tkanki tłuszczowej, inne sprawdzają się jako naturalny lifting, czy eliminują zmarszczki i wygładzają skórę.

Część metod pozwalających na szybkie modelowanie sylwetki przed latem skupia się niemal na wszystkich problemach ze skórą i nadwagą, a wymienione zabiegi to zaledwie kilka propozycji.

Jaki więc zabieg wybrać, czym się kierować podczas podejmowania decyzji? Podstawowym kryterium są nasze oczekiwania oraz kondycja skóry. Jeśli redukujemy wagę, istotna jest indywidualna grubość tkanki tłuszczowej na danej partii ciała.

Jeśli chcesz mieć pewność, że dany zabieg modelujący sprawdzi się w Twoim przypadku – zapisz się na konsultację ze specjalistą, z którym wspólnie wybierzesz idealną metodę poprawy wyglądu!