Piękna, szczupła sylwetka to ideał, do jakiego nieustannie dążymy. Z telewizji i kolorowych gazet patrzą na nas smukłe modelki, na których wszystkie ubrania wyglądają dobrze, nic więc dziwnego, że motywuje to nas do zadbania o swoją figurę. Bywa jednak, że proces odchudzania trwa długo, nie widać efektów lub po prostu mamy problem ze zrzuceniem nadprogramowych kilogramów. Świetnym sposobem wydają się być w takiej sytuacji tabletki przyspieszające odchudzanie, jednak w większości wypadków, o ile nie składają się z dobrych dla zdrowia ziół oraz witamin, nie mają szans dać dobrych efektów. Najlepszymi sposobami na zgubienie wagi są dieta oraz ćwiczenia, jednak można sobie pomóc także dzięki medycynie estetycznej i zabiegom modelowania sylwetki. Na czym to polega i dla kogo będzie najlepszym wyborem?

Endermologia

Jeśli prowadzisz walkę z niechcianym tłuszczem, jednak nie przynosi ona pożądanych rezultatów, możesz poddać się zabiegowi endermologii. Jest to technika modelowania sylwetki z użyciem stymulacji komórkowej. Za pomocą zabiegu Lipimassage Inegral 2 można wyszczuplić oraz ujędrnić ciało. Odbywa się to poprzez delikatne ugniatanie skóry oraz zasysaniu wybranych jej obszarów. Dzięki temu tłuszcz może zostać rozbity, a następnie usunięty z organizmu. Metoda ta może być stosowana zarówno na twarz, jak i na ciało. W obu przypadkach możliwe jest uzyskanie zadowalających i widocznych efektów.

Zastosowanie endermologii

W jakich przypadkach endermologia sprawdzi się najlepiej?

  • wygładzanie cellulitu, zarówno wodnego, jak i tego powstałego z tłuszczu oraz zwłóknień,
  • modelowanie części ciała, które są niesymetryczne, aby nadać im odpowiednie proporcje,
  • redukcja tkanki tłuszczowej.

Efekty zabiegu modelowania sylwetki

Aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty, najlepiej wykonać kilka zabiegów, jednak nawet jeden da widoczne efekty. Po pierwszej sesji można zauważyć, że obszary poddane zabiegowi są mniej zbite, a stają się bardziej ukrwione. Nogi odzyskują lekkość, stają się odczuwalnie odciążone, a skóra wyraźnie wygładza się. Po kilku zabiegach efekty są jeszcze lepsze: cellulit zostaje zredukowany w znacznym stopniu, zaś skóra zyskuje jędrność i jeszcze większą gładkość.

Ujędrnianie skóry a ćwiczenia

Aby jeszcze bardziej wzmocnić efekty i poprawić wygląd swojego ciała, warto terapię z użyciem aparatu do endermologii połączyć z aktywnością fizyczną. Uprawianie sportu nie tylko pomoże wzmocnić mięśnie i spalić zbędną tkankę tłuszczową, ale także przyczyni się do zwiększenia jędrności skóry. A poza tym wpłynie pozytywnie na zdrowie. Łączenie endermologii z aktywnością fizyczną sprawi, że ciało będzie wyglądać atrakcyjnie i zdrowo.

Warto zaznaczyć, że zabieg z zakresu endermologii jest całkowicie bezbolesny, mimo faktu, że jest wysoko intensywny. Odczucia podczas sesji bliższe są odczuciom podczas relaksacyjnego, odprężającego masażu. Dzięki temu można jednocześnie wyciszyć się i zrelaksować oraz pracować nad świetnym wyglądem swojej sylwetki.

Serdecznie zapraszamy do naszej kliniki! Umów się na zabieg już dzisiaj!