męska depilacja Beauty Skin

Golenie mężczyzn kojarzy nam się zwykle z usuwaniem zarostu brody oraz wąsa. Coraz bardziej popularne wśród mężczyzn staje się jednak również usuwanie owłosienia z innych miejsc niż twarz. Depilacja przestaje być już tylko zabiegiem dla kobiet. Coraz więcej mężczyzn zaczyna korzystać z oferty klinik medycyny estetycznej oferujących laserową depilację ciała, szczególnie w miejscach takich jak pachy, klatka piersiowa, plecy czy okolice miejsc intymnych.

Sprawdź, które partia ciała panowie poddają zabiegom depilacji oraz dlaczego usuwanie owłosienia staje się coraz bardziej popularne wśród mężczyzn. Poznaj zabiegi epilacji laserowej, które w szybki i długotrwały oraz bezbolesny  sposób pozbędą się nadmiaru owłosienia z wybranych partii ciała.

Skąd trend na męską depilację?

Męska depilacja staje się coraz bardziej popularna nie tylko ze względu na estetykę poszczególnych partii ciała, ale również ich higienę. Pozbywanie się owłosienia przyczynia się do redukcji nieprzyjemnej woni potu, większej higieny i czystości skóry. Do tej pory zdecydowanie najpopularniejszym sposobem na redukcję zarostu wśród mężczyzn była pozwalająca na krótkotrwałe pozbycie się niechcianego owłosienia golarka. W drogeriach dostępnych jest też wiele preparatów przeznaczonych do depilacji nóg. Są to różnego rodzaju kremy, pianki oraz plastry z woskiem. Jakie metody usuwania są najbardziej popularne wśród mężczyzn?

Metody na redukcję owłosienia u mężczyzn

Golenie jest stosunkowo tanią oraz szybką i bezbolesną metodą, jednak jej główną wadą  jest krótkotrwałość – szybkość odrastania włosków. Ponadto golenie bardzo często powoduje, że odrastające włoski są ciemniejsze i twardsze. Wiąże się ono też z licznymi zaczerwienieniami i podrażnieniami, które mogą wystąpić na skutek uszkodzeń naskórka. Golenie utrudnione jest również w przypadku zastosowania tej metody na partiach ciała takich jak plecy, klatka piersiowa czy miejsca intymne.

Inną metodą na redukcję owłosienia jest depilacja woskiem. Jest to dość szybka metoda na pozbycie się nadmiaru włosów. Metoda ta polega na usuwaniu owłosienia dzięki nakładaniu nagrzanego wosku w stanie półpłynnym na partie ciała, z których chcemy pozbyć się włosków. Gdy zastyganie wyrywany jest wraz z włoskami oraz ich cebulkami. Depilacja woskiem pozostawia gładką skórę nawet na kilka tygodni.

Epilacja laserowa u mężczyzn

Epilacja laserowa to trwałe usuwanie owłosienia. Kilka zabiegów pozwala na pozbycie się problemu niechcianego owłosienia. Lasery mogą być stosowane zarówno na ciele, jak i na twarzy. Przykładowo, epilacja laserowa twarzy Thunder MT wykonywana może być na brodę, baczki, lub obszar między brwiami, ale także na inne partie ciała. Thunder MT oferuje bowiem także epilację męskich bikini, do których zaliczamy pachwiny, wzgórek, jądra oraz szparę pośladkową. Jego działania opiera się na wykorzystaniu trzech technologii: laser aleksandrytowego (755nm), Nd:YAG (1064nm) oraz technologii mieszanej (755nm +1064nm). Taka kombinacja umożliwia pozbycie się każdego rodzaju włosów z każdego rodzaju fototypu skóry. W zabiegu stosowana może być zarówno pojedyncza, jak i podwójna wiązka lasera. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, bowiem zastosowane w laserze technologie pozwalają na zminimalizowanie prawdopodobieństwa poparzeń.  Wykonuje się go szybko i jest bezbolesny (do jego wykonania wykorzystuje się bowiem specjalny system chłodzenia Qool-Air).

Laserowa epilacja to metoda na pozbycie się włosków idealna zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Należy jednak pamiętać, że przeciwwskazaniami do jej wykonania mogą być świeża opalenizna, terapia retinoidami, choroby takie jak cukrzyca czy choroby skórne (np. łuszczyca lub bielactwo), a także obecne infekcje skórne czy też przerwana ciągłość naskórka w miejscu przeznaczenia depilacji.

Jeśli zainteresowała Cię męska depilacja, dowiedz się więcej na jej temat i poznaj lasery wykorzystywane do epilacji na stronie naszej kliniki.