Wolumetria twarzy to zabieg, który umożliwia modelowanie twarzy i znaczne odmłodzenie skóry za pomocą kwasu hialuronowego. Zabieg jest mało inwazyjną alternatywą dla procedur medycyny estetycznej z użyciem skalpela. Kwas hialuronowy wykorzystywany w trakcie zabiegu to prawdziwy eliksir młodości, który potrafi zdziałać cuda. Wolumetria pozwala na osiągnięcie takich efektów jak modelowanie owalu twarzy, zwiększenie objętości i przywrócenie gęstości skórze, a także korektę kształtu nosa czy policzków.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy, znany również jako hialuronian, jest przejrzystą, lepką substancją naturalnie wytwarzaną przez organizm. Największe jego ilości znajdują się w skórze, tkance łącznej i oczach. Jego główną funkcją jest zatrzymywanie wody, aby twoje tkanki były dobrze nawilżone. Kwas hialuronowy ma różnorodne zastosowania. Wiele osób przyjmuje go jako suplement, ale stosuje się go również w serum do stosowania miejscowego, kroplach do oczu i zastrzykach. Lifting wolumetryczny pomaga zatrzymać oznaki starzenia.

Czy to naprawdę działa?

Suplementy kwasu hialuronowego mogą pomóc Twojej skórze wyglądać elastycznie. Mniej więcej połowa kwasu hialuronowego w twoim ciele jest obecna w twojej skórze, gdzie wiąże się z wodą, aby pomóc zatrzymać wilgoć. Jednak naturalny proces starzenia i narażenie na promieniowanie ultrafioletowe ze słońca, dym tytoniowy i zanieczyszczenia mogą zmniejszyć jego ilość w skórze. Przyjmowanie suplementów kwasu hialuronowego może zapobiec temu spadkowi, dając organizmowi dodatkowe ilości do wprowadzenia do skóry.

Lifting wolumetryczny jest stosowany na:

  • okolica jarzmowa
  • dolina łez
  • linia żuchwy
  • skronie
  • łuki brwiowe
  • modelowanie kształtu nosa

Główne zalety zabiegów kwasem hialuronowym

Po nałożeniu na powierzchnię skóry serum kwasu hialuronowego może redukować zmarszczki, zaczerwienienia i zapalenie skóry. Niektórzy dermatolodzy wstrzykują nawet wypełniacze kwasu hialuronowego, aby skóra wyglądała na jędrną i młodzieńczą. Wolumetria twarzy z wykorzystaniem kwasu hialuronowego to nieinwazyjna i bezpieczna metoda korekcji urody. Kwas hialuronowy występuje we wszystkich organizmach żywych i ma identyczną budowę chemiczną zarówno u bakterii, jak i u człowieka, dlatego może być stosowany bez konieczności wykonywania testów na skórze.

Zabieg wolumetrii jest więc procedurą całkowicie bezpieczną bez ryzyka powikłań i skutków ubocznych.

Dodatkowe zalety kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy odgrywa również kluczową rolę w gojeniu się ran. Jest naturalnie obecny w skórze, ale jego stężenie wzrasta, gdy pojawiają się uszkodzenia wymagające naprawy. Kwas hialuronowy pomaga w szybszym gojeniu się ran, regulując poziom stanu zapalnego i sygnalizując organizmowi budowanie większej liczby naczyń krwionośnych w uszkodzonym obszarze. Wykazano, że stosowanie go na rany skóry zmniejsza rozmiar ran i zmniejsza ból. Kwas hialuronowy ma również właściwości antybakteryjne, dzięki czemu może pomóc zmniejszyć ryzyko infekcji, gdy jest stosowany bezpośrednio na otwarte rany. Co więcej, jest skuteczny w zwalczaniu chorób dziąseł, przyspieszaniu gojenia po operacji zębów i usuwaniu owrzodzeń, gdy jest stosowany miejscowo w jamie ustnej.

Suplementy kwasu hialuronowego są bardzo pomocne dla osób cierpiących na chorobę zwyrodnieniową stawów, rodzaj choroby zwyrodnieniowej stawów spowodowanej zużyciem stawów w czasie.

Dlatego kwas hialuronowy jest wykorzystywany podczas liftingu wolumetrycznego. Według opinii specjalistów wolumetria twarzy ma wysoką skuteczność działania. Kwas hialuronowy wypełnia zmarszczki, ujędrnia skórę, dogłębnie nawilża i rewitalizuje. Od lat stosowany w kosmetyce i dermatologii kwas hialuronowy pobudza skórę do naturalnej regeneracji.

Poszukujesz liftingu wolumetrycznego? Sprawdź naszą ofertę: https://www.beautyskin.com.pl/