Lifting twarzy to zabieg, o którym słyszała już z pewnością każda z nas. Doskonale poradzi sobie z utratą jędrności skóry, wygładzi zmarszczki i poprawi owal twarzy. Ten klasyczny jest zabiegiem dość mocno inwazyjnym, obecnie jednak istnieje wiele metod, które pozwolą na znacznie łagodniejsze odmładzanie twarzy, w tym nawet bez przerywania ciągłości tkanki. Brzmi ciekawie? Poznaj najnowsze metody na poprawę wyglądu i osiągnij wymarzony rezultat!

Zabiegi na twarz z użyciem ultradźwięków

Lifting twarzy za pomocą ultradźwięków uznawany jest za jeden z najmniej inwazyjnych, w większości przypadków nie wymaga on bowiem nawet naruszania ciągłości tkanki. Za jego sprawą możemy w naturalny sposób napiąć i zagęścić skórę. Do najczęściej stosowanych zalicza się przede wszystkim procedury HIFU – ang. high-intensity focused ultrasound, co tłumaczy się jako skupioną wiązkę fal dźwiękowych o dużym zasięgu. Do najsilniejszych zabiegów tego typu zaliczyć można Ultraskin II. Specjalnie dobrana głowica rozgrzewa tkanki do temperatury 65-70℃, dzięki czemu skraca włókna kolagenowe oraz stymuluje fibroblasty do zwiększonej produkcji tego białka. Niweluje również nadmiar tkanki tłuszczowej, dzięki czemu jest to doskonały sposób na pozbycie się podwójnego podbródka. Technologia ta jest też na tyle delikatna, że sprawdzi się również jako sposób na lifting powiek, w tym uniesienie opadających brwi.

Lifting twarzy podczerwienią

Lifting twarzy przeprowadzany za pomocą podczerwieni działa na podobnej zasadzie, co ultradźwięki. Jako że sam schemat, a nawet rezultaty są do siebie mocno zbliżone, najczęściej to specjalista wybiera najlepszy zabieg na podstawie oceny stanu miejsca zabiegowego oraz wywiadu z pacjentem.

Do najchętniej wybieranych typów liftingu twarzy za pomocą IR należy Zaffiro. Emitowane przez urządzenie światło podczerwone ma długość fali 750-1800 nm o dużym natężeniu. To dzięki niemu kurczą się włókna kolagenowe i powstają nowe. Efekty pojawiają się stopniowo, są jednak trwałe i niezwykle naturalne.

Laserowy lifting twarzy

Ostatnie lata to prawdziwy szał na zabiegi laserowe. Za ich sprawą możemy pozbyć się blizn, widocznych naczynek, przebarwień, a także zmarszczek i wiotkości skóry. Do jednych z najskuteczniejszych zalicza się lasery pikosekundowe – w naszej klinice oferujemy urządzenia PicoClear i iPixel. Każde z nich jest bezpieczne, a konkretny zabieg z ich użyciem powinien być dobrany przez profesjonalistę.

Na czym polega laserowy lifting twarzy? Niezwykle precyzyjna wiązka światła ma za zadanie dotrzeć do problematycznego miejsca i za sprawą kontrolowanych mikrouszkodzeń sprawić, by tkanka zaczęła się regenerować. Brzmi prosto? Z punktu widzenia pacjenta takie właśnie jest! Zabieg wymaga jedynie kilku dni rekonwalescencji, jednak biorąc pod uwagę spektakularne efekty, jakie można dzięki niemu osiągnąć, warto zdecydować się na to niewielkie poświęcenie.

Wampirzy lifting

Choć nazwa tego zabiegu może odstraszać co niektórych, w rzeczywistości tzw. wampirzy lifting to naturalny sposób na odzyskanie młodego wyglądu. Ta terapia osoczem bogatopłytkowym polega na pobraniu krwi od pacjenta, a następnie odwirowaniu jej w specjalnym urządzeniu i ponownym wstrzyknięciu, tym razem w miejsce zabiegowe. Dzięki temu w tkance zaczyna dochodzić do naturalnych procesów odbudowy, w tym zwiększenia jej napięcia, a także zagęszczenia oraz wygładzenia. Cera staje się promienna i zdecydowanie młodsza.

Zabiegi na twarz z użyciem nici

Kolejnym, ostatnim już na naszej liście typem liftingu twarzy jest ten z zastosowaniem specjalnych nici. Dzięki nim skóra stanie się znacznie lepiej napięta na około 24 miesiące. Zabieg wykonywać można na różnych partiach ciała, jednak najczęściej wybieranym miejscem jest twarz. Rolą nici PDO jest zarówno mechaniczne naciągnięcie tkanki, jak i stymulacja budowy nowych włókien kolagenowych. Druga funkcja możliwa jest dzięki specjalnym składnikom zawartym w tych rozpuszczalnych strunach. Specjalista umieszcza je w skórze za pomocą sterylnej igły, co możliwe jest się dzięki zamieszczonym na produkcie haczykom. Choć pierwsze efekty zauważysz właściwie natychmiast po przeprowadzeniu procedury, na głębsze zmiany w tkance będziesz musiała poczekać ok. 10-14 dni.

Któryś z zabiegów liftingu twarzy Cię zainteresował? Koniecznie umów się na wizytę w naszej klinice, a postaramy się spełnić Twoje marzenia o idealnym wyglądzie!