usuwanie owłosienia z uszu Beauty Skin

Nadmierne owłosienie zaobserwować możemy na różnych partiach ciała m.in. w uszach. Jest to niezwykle uciążliwy problem natury estetycznej, który może spowodować wiele kompleksów i stać się źródłem gorszego samopoczucia. Usunięcie włosków obecnie wykorzystywanymi technologiami laserowymi jest jednak bardzo łatwe, niemalże bezbolesne i  co najważniejsze daje długotrwałe efekty. Epilacja laserowa wykonywana w naszej klinice z zastosowaniem specjalnych chłodziarek jest bardzo bezpieczna i mogą się jej poddać nawet osoby o niskim progu bólu. Sprawdź, jak za pomocą lasera raz na zawsze pozbędziesz się niechcianych włosków z uszu!

Epilacja laserowa – co to takiego?

Epilacja laserowa to nic innego jak metoda pozbywania się niechcianego owłosienia właśnie za pomocą lasera. Dzięki technologii laserowej można w bardzo łatwy sposób pozbyć się włosków z niemal wszystkich partii ciała. W ostatnim czasie laserowe usuwanie włosów cieszy się dużą popularnością. Ze wszystkich metod depilacji jest ona najbardziej skuteczna i jako jedyna pozwala osiągnąć długotrwały efekt. Epilacja dzięki temu, że wykorzystuje światło lasera, trwale niszczy struktury włosa, które są odpowiedzialne za wzrost i odbudowę włosów. Destrukcja mieszków włosowych jest możliwa dzięki pochłanianiu światła przez melaninę – naturalny barwnik znajdujący się we włoskach. Taka technologia pozwala pozbyć się problemu raz na zawsze. Wiązki światła wykorzystywane do zabiegu usuwają zarówno ciemne, jak i jasne włoski.

Usuwanie włosów z uszu, twarzy i szyi

Laserowa epilacja pomoże pozbyć się włosów nie tylko z najbardziej charakterystycznych do golenia partii ciała, takich jak nogi czy pachy, ale także z okolic twarzy. Epilacja stosowana może być np. na problematyczny obszar między brwiami, na baczki czy brodę, ale także wspomniane uszy. Usuwanie włosków odbywa się za pomocą specjalnego urządzenia laserowego emitującego wiązki światła. Jednym z laserów wykorzystywanych do usuwania włosów z uszu przez naszych specjalistów jest laser Vectus. Co wyróżnia go na tle innych laserów to zaopatrzenie w specjalny, inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – Skintel. Dzięki niemu, specjaliści mogą ustalić poziom melaniny i ustalić indywidualne, idealne parametry zabiegowe dla każdego pacjenta. Zabieg charakteryzuje się tym samym większą skutecznością i całkowitym bezpieczeństwem.

Epilacja laserowa – liczba zabiegów i przeciwwskazania

Zabieg epilacji laserowej jest bardzo krótki, trwa on bowiem jedynie kilka minut. Zazwyczaj, aby osiągnąć kompleksowy efekt potrzebne jest wykonanie kilku zabiegów, których ilość waha się przeważnie od 4 do 6. Jest to uzależnione od predyspozycji pacjenta.

Epilacja laserowa to idealny zabieg dla każdego. Może być ona wykonywana również u osób z wrażliwą skórą i podatnością na ból. Warto jednak pamiętać, że są przypadki, w których nie powinno wykonywać się zabiegów laserowych. Wśród przeciwwskazań do zabiegu epilacji laserowej znajdziemy, chociażby: świeżą opalenizną, a także używanie samoopalacza. Zabiegów nie powinno się wykonywać w trakcie ciąży. Laserowe usuwanie włosków nie jest też wskazane w okolicach aktywnych infekcji skórnych. Uniemożliwić ich wykonanie mogą także choroby skórne, nowotwory czy przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi.

Dowiedz się więcej na temat usuwania włosów z uszu metodą laserową i pozbądź się uciążliwego problemu raz na zawsze!