laserowe usuwanie włosów Beautyskin

Epilacja laserowa to jeden z najbardziej popularnych zabiegów, z którego korzystają pacjenci klinik medycyny estetycznej. Obecnie oferowanych jest wiele różnych zabiegów, za pomocą których wykonywana jest epilacja. Jednak jaki laser jest najskuteczniejszy, który wybrać? Sprawdź, na czym polega laserowe usuwanie włosów, kto może się mu poddać oraz jakie zabiegi epilacyjne dostępne są w naszej klinice.

Epilacja laserowa – co to takiego?

Epilacja laserowa to zabieg polegający na trwałym usuwaniu owłosienia z powierzchni ciała i twarzy. Opiera się on na potraktowaniu owłosionej partii ciała wiązkami światła emitowanymi przez laser. Docierają do mieszków włosowych, które pochłaniają energię, dochodzi do zniszczenia włosów. Aby osiągnąć odpowiednie efekty epilacją laserową, nie wystarcza wykonanie jednego zabiegu. Wymagane jest bowiem wykonanie całej serii w odstępie kilku tygodni. Warto jednak zauważyć, że epilacja to zabieg, którego po zakończeniu całej serii, nie trzeba już więcej powtarzać. Poza tym jedną z głównych zalet epilacji jest brak podrażnień (które wywołane są np. przez golenie). Epilacja laserowa stosowana może być na partie ciała takie jak:

  • twarz
  • nogi
  • okolice bikini
  • ramiona
  • pachy
  • plecy
  • pośladki

Epilacja laserowa może być wykonywana różnymi metodami. Jeśli zastanawiasz się jaki zabieg wybrać, poniżej przedstawiamy rodzaje epilacji laserowej dostępne w naszej klinice.

Laser GentleLase

Laser GentleLase jest laserem aleksandrytowym, który może być stosowany zarówno do trwałego usuwania owłosienia z powierzchni ciała i twarzy. To, co wyróżnia to urządzenie laserowe to podwójna długość fali i wysoka koncentracja energii. Energia lasera powoduje zniszczenie mieszków włosowych, co zapewnia jej trwałość. Redukcja bólu przy wykonywaniu zabiegu osiągana jest poprzez zaawansowany technologicznie system chłodzenia DCD (Dynamic Cooling Device). Poza system DCD system pozwala na dostosowanie parametrów zabiegu do wszystkich fototypów skóry.  Wykorzystywany jest do owłosienia z niemal wszystkich partii ciała, nawet tych najbardziej wrażliwych.

Laser Vectus

Laser Vectus charakteryzuje się przede wszystkim obecnością inteligentnego czujnika  poziomu melaniny w skórze – Skintel. Dzięki niemu możliwy jest odpowiedni dobór zabiegów. Vectus tak jak i GentleLase powoduje trwałe i całkowite usuwanie nawet jasnych i rudych włosków, lecz nie wystarczy jeden zabieg, aby osiągnąć ostateczny efekt. Najlepszy rezultat przyniesie powtórzenie zabiegów minimum 6 razy, zależnie od potrzeb indywidualnych skóry oraz obszaru ciała w odstępach czasowych od około 6 do 10 tygodni. Liczba zabiegów także jest uzależniona od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Laser Motus AX

Innym urządzeniem przeznaczonym do wykonywania epilacji laserowej jest Laser Motus AX. Jest to kolejny laser aleksandrytowy, który gwarantuje trwałe pozbycie się włosków. Wykorzystuje on wiązkę światła 755nm, która nagrzewa mieszki włosowe, pochłaniające energię. Prowadzi to do zniszczenia włosów. Laser przeznaczony jest do epilacji wszystkich partii ciała m.in. brzuch, bikini, plecy czy nogi. Zabieg laserem Motus charakteryzuje się wysoką skutecznością – wystarczą 4 zabiegi wykonane w około czterotygodniowych odstępach czasowych, aby osiągnąć całkowity, ostateczny efekt. Przy wykonywaniu zabiegu, specjalista dobiera indywidualnie dla pacjenta odpowiednie parametry w zależności od  fototypu skóry i charakterystyki włosów. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, co gwarantuje specjalna szafirowa głowica „Moveo” z mechanizmem chłodzenia.

Laser Thunder MT

Laser Thunder MT to kolejne urządzenie wykorzystywane w depilacji laserowej. Wyróżnia się innowacyjnym połączeniem dwóch źródeł światła o długościach 755nm (laser aleksandrytowy) i 1064 nm (Nd:YAG), które gwarantują najwyższą skuteczność w usuwaniu niechcianego owłosienia z niemal wszystkich partii ciała. Energia termiczna wydzielana przez laser powoduje niszczenie włosków. Ilość zabiegów, która da nam oczekiwany efekt, zależna jest od predyspozycji każdego pacjenta, jednak standardowo  wykonywanych jest od 4 do 6 sesji.

Jak widzimy, istnieje wiele zabiegów na laserowe usuwanie włosów. Najlepszym sposobem na wybór odpowiedniej metody jest konsultacja ze specjalistą, który po badaniu wstępnym dobierze indywidualny plan zabiegów adekwatny do predyspozycji każdego pacjenta.