Tradycyjne metody depilacji stosujemy we własnych domach. Maszynka jednorazowa lub elektryczna, plastry z woskiem, kremy do depilacji bądź depilatory elektryczne to najpowszechniejsze metody usuwania niechcianego owłosienia. Pytanie brzmi – czy takie metody są w pełni skuteczne? Wiele z nich pozwala zapomnieć o dokuczliwych włoskach nawet na kilka tygodni, inne niestety działają zaledwie kilka dni. A gdyby tak pozbyć się nadmiernego owłosienia na zawsze? Jest to możliwe dzięki zabiegowi epilacji laserowej.

Epilacja laserowa, co to takiego?

Epilacja laserowa to zabieg polegający na usuwaniu owłosienia wraz z cebulkami bez możliwości ich odrośnięcia. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod depilacji, epilacja laserowa usuwa owłosienie na zawsze. Zabieg jest realizowany w salonach urody i medycyny estetycznej. Na jego korzyść przemawiają: wysoka skuteczność, bezpieczeństwo i nieinwazyjność.

Rodzaje laserów stosowanych podczas epilacji

  • Laser rubinowy – pierwszy laser używany do eliminacji wyłącznie ciemnych włosków z twarzy.
  • Laser aleksandrytowy – efektywnie usuwa owłosienie ciemne i nieco jaśniejsze.
  • Laser diodowy – niszczy strukturę włosa, uszkadzając mieszki włosowe. Zabieg epilacji może odbywać się w znieczuleniu.
  • Laser neodymowojagowy (Nd:YAG) – usuwa włosy nawet ze skóry o ciemnej karnacji.
  • Laser IPL Harmony – to połączenie wiązki światła lasera z UV oraz IPL (pulsującej technologii świetlnej), likwidujące włoski ze skóry o dowolnej karnacji.
  • Laser diodowy z radiacją (w technologii ELOS) – połączenie działania lasera z energią prądu RF. Przepływ prądu przez skórę wykorzystuje różnicę w oporze tkanki i podgrzewa mieszki, trwale usuwając włosy. Stosowany do każdego rodzaju skóry. Dzięki systemowi monitorowania temperatury skóry działanie lasera zostaje przerwane, gdy bezpieczny poziom zostanie przekroczony.
  • Laser Light Sheer ™ Diode Laser System – epilacja laserem diodowym, którego powierzchniowe działanie na skórę zwiększa bezpieczeństwo pacjenta. Stosowany jest on także na skórze opalonej i polega na uszkodzeniu cebulki. Zabieg jest krótki, a system mrożenia ChillTip chroni skórę przed oparzeniami.
  • Dealight Laser – laser uzupełniony o Pulsującą Technologię Świetlną (IPL) – trwale usuwa włoski bez względu na ich kolor i umiejscowienie.

Laser Vectus – co odróżnia go od innych?

Laser Vectus jest wykorzystywany w wielu klinikach medycyny estetycznej, m.in. także w warszawskiej klinice Beauty Skin. Jest popularny ze względu na bezpieczeństwo, komfort pacjentów podczas zabiegu i zwiększoną efektywność pracy dzięki zastosowaniu systemu powtórnego wykorzystania odbitych od skóry promieni laserowych. Skintel, czytnik poziomu melaniny sprawia, że zabieg jest procedurą dokładną i odbywa się indywidualnie dla każdego pacjenta. Nasza skóra jest chroniona przed poparzeniami za sprawą systemu chłodzącego.

Od czego zależy skuteczność epilacji laserem?

Kluczową rolę podczas zabiegu odgrywa zawarty we włosie barwnik – melanina. Ciemniejsze włosy są usuwane efektywniej niż jasne, gdyż większa zawartość melaniny wpływa na absorpcję większej porcji energii lasera. Najlepsze rezultaty osiąga się przy włosach czarnych lub brązowych, choć laser Vectus równie dobrze radzi sobie z włosami jasnymi i rudymi. Nie bez znaczenia pozostaje również obszar poddawany leczeniu. Ma on związek z grubością włosów w określonym miejscu. Im grubszy włos, tym więcej w nim barwnika i tym skuteczniejszy będzie zabieg. Ledwo dostrzegalny meszek na twarzy trudniej będzie usunąć, niż grube włosy pod pachami, na łydkach czy w okolicach bikini.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu laserowego usuwania owłosienia

Zabieg epilacji powinno się wykonywać co najmniej miesiąc od momentu zażycia kąpieli słonecznej. Opalona, brązowa skóra może pochłonąć niebezpiecznie dużą dawkę energii laserowej, stąd ryzyko poparzenia jest wysokie, zaś rozjaśnione wskutek opalania włosy nie zostaną usunięte. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest przyjmowanie leków światłoczułych (preparaty na nadciśnienie, serce, antybiotyki, leki ziołowe, psychiatryczne bądź neurologiczne). Zabiegowi nie powinny się poddawać panie będące przy nadziei, a także osoby ze skłonnościami do bliznowców lub będące w stanach przednowotworowych.
Laser Vectus pomoże Ci pozbyć się niechcianego owłosienia na stałe. Koniec ze żmudnym, powtarzalnym procesem depilacji nóg maszynką, koniec z bólem towarzyszącym odrywaniu plastrów z woskiem!