zabieg emerge na przebarwienia beautyskin

Przebarwienia na powierzchni skóry mogą mieć bardzo różne przyczyny. Zaburzenie właściwej pigmentacji często jest przyczyną dyskomfortu i kompleksów, w szczególności u kobiet, dlatego nieustannie szukają sposobów na to, aby je ukryć czy nawet się ich pozbyć. Jednym ze skutecznych sposobów jest laserowe usuwanie przebarwień za pomocą zabiegu Emerge. Poznaj działanie lasera Emerge oraz przebieg i efekty zabiegu.

Przebarwienia na twarzy, jaka jest ich przyczyna?

Bezpośrednią przyczyną wszystkim zmian barwnikowych na powierzchni skóry jest zaburzona praca melanocytów – komórek pigmentowych, które odpowiedzialne są za wytwarzanie barwnika – melaniny. Kiedy są zbyt aktywne, na skórze pojawiają się przebarwienia w postaci piegów, pieprzyków czy znamion, a także ciemniejszych plamek. Najczęstsze przyczyny powstawania przebarwień na skórze to:

 • uwarunkowania genetyczne
 • nadmierna ekspozycja skóry na działanie promieni UV
 • zaburzenia w gospodarce hormonalnej
 • stosowanie substancji fotouczulających
 • niedoczynność nadnerczy
 • nadczynność tarczycy
 • starzenie się organizmu

Przyczyn przebarwień jest zatem całkiem dużo, choć najczęściej jednak wiążą się z nadmiernymi kąpielami słonecznymi, a także z procesem starzenia. W powstawaniu przebarwień swój niemały udział może mieć także trądzik, który nawet po zagojeniu stanów zapalnych może pozostawić skórę z nierównym kolorytem i przebarwieniami.

Sposoby na wyrównanie kolorytu skóry

Najprostszym, aczkolwiek doraźnym sposobem na wyrównanie kolorytu skóry jest stosowanie fluidów o wysokim stopniu krycia. Nie jest to jednak rozwiązanie na dłuższą metę. Aby ukryć i zmniejszyć widoczność przebarwień kobiety często stosują zabiegi rozjaśniające i peelingi chemiczne. Jednak najbardziej skuteczną metodą w tej nierównej walce jest laserowe usuwanie przebarwień. Z pomocą lasera frakcyjnego Emerge można skutecznie pozbyć się przebarwień.

Laser Emerge – jak wygląda zabieg?

Zabieg Emerge wykonywany jest na poszczególnych obszarach skóry, na których znajdują się nieestetyczne przebarwienia. Dzięki dokładnemu zawężeniu oddziaływania lasera jedynie do miejsca, w którym występuje przebarwienie, zabieg jest w pełni bezpieczny dla skóry. Wraz z wyrównaniem kolorytu, obszar skóry, na którym wykonuje się zabieg, dodatkowo jest pobudzany do wytwarzania kolagenu, a zatem zabieg ten skutecznie oddziałuje również na poprawę jędrności i napięcia skóry. Może być stosowany zarówno na twarz, jak i na wybrane obszary ciała. Zabieg ten wykazuje wysoką skuteczność również w redukcji blizn oraz rozstępów na skórze. Z tego względu Emerge nazywane jest zabiegiem wielofunkcyjnym.

Efekty zabiegu laserem Emerge

Pierwsze efekty osłabienia widoczności przebarwień można zaobserwować już po pierwszym zabiegu, jednak aby całkowicie pozbyć się niechcianych przebarwień, konieczne jest powtórzenie całego procesu od 3 do 6 razy, w zależności od zmiany oraz jej wielkości. Aby zabiegi były bezpieczne dla skóry i przyniosły pożądane efekty, powinny być wykonywane w odstępie około 21 dni.

Przeciwwskazania do zabiegu

Emerge, jak każdy zabieg, mimo iż jest w pełni bezpieczny, wymaga wcześniejszego wywiadu z pacjentem, aby wykluczyć obecność przeciwwskazań do jego wykonania. Zabieg powinien być odłożony w przypadku wystąpienia:

 • spadku odporności
 • infekcji bakteryjnej lub wirusowej
 • opryszczki
 • urazów skóry powodujących przerwanie jej ciągłości (w miejscu zabiegu)
 • opalenizny (od opalania powinno minąć około 30 dni)
 • stanu zapalnego skóry

Z zabiegu powinny zrezygnować również kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, osoby świeżo po zabiegach takich jak peelingi chemiczne czy wypełnianie zmarszczek, oraz pacjenci przyjmujący leki ziołowe, antydepresyjne oraz antybiotyki.