, ,

Laser Alma Harmony XL PRO-ACNE – tajna broń na trądzik u dorosłych

Obecnie trądzik jest przypadłością która dotyka osoby po 25. roku życia. Zła dieta, stres, nieadekwatna ilość snu – wszystkie te czynniki mają wpływ na gospodarkę hormonalną i w efekcie na stan skóry. Brzydka cera nie jest tylko defektem kosmetycznym, osoby chorujące na trądzik częściej zapadają na depresję, mają też większe trudności w relacjach interpersonalnych z powodu kompleksów. Na forach internetowych można znaleźć mnóstwo, często sprzecznych informacji na temat leczenia trądziku, jednak, to co pomaga jednej osobie, szkodzi innej – dobór terapii jest kwestią indywidualnych potrzeb skóry.  My polecamy nowość na rynku – laser działający przez platformę Alma Harmony XL PRO o udokumentowanym korzystnym wpływie na leczenie trądziku.

Jak działa laser Alma Harmony XL PRO-ACNE?

W przeciwieństwie do kremów przeciwtrądzikowych, wiązka lasera Alma Harmony XL PRO działa na głębokie warstwy skóry. Emitowane pulsacyjnie światło zabija bakterie bytujące w porach skóry, dzięki czemu powstawanie i rozsiew stanów zapalnych jest zahamowany. Leczenie przy pomocy platformy jest całkowicie bezpieczne, gdyż nie uszkadza sąsiadujących z leczonym obszarem tkanek.

Dla kogo przeznaczony jest laser?

Zabieg jest przeznaczony dla osób zarówno z trądzikiem młodzieńczym, jak i z trądzikiem dorosłych pochodzenia hormonalnego, niezależnie od typu cery. Ze względu na bezpieczeństwo i brak skutków ubocznych, leczenie jest zalecane nawet u osób z cerą wrażliwą. Szczególnie dobrych rezultatów mogą się spodziewać osoby z głębokimi podskórnymi “gulami”, ponieważ powstają one w tych partiach skóry, gdzie działa laser. W odróżnieniu od peelingu kwasami owocowymi, czy mikrodermabrazji, zabieg laserem może być przeprowadzony nawet latem, ponieważ nie ma on działania fotouczulającego.

Laserowe leczenie trądziku różowatego

Laseroterapia może być również z powodzeniem stosowana przy leczeniu postaci teleangiektatyczno-rumieniowatej trądziku różowatego. W tym wypadku laser działa przez platformę Harmony XL Dye-VL – emitowana przez głowicę wiązka światła działa powierzchownie na wybrane partie skóry. Skupiona wiązka światła nie uszkadza sąsiednich tkanek. Dzięki zastosowaniu głowicy chłodzącej, podczas zabiegu odczuwa się jedynie ciepło, nie ma wrażenia pieczenia i parzenia. Sam zabieg trwa około 20 minut, można go stosować na okolice twarzy i szyi. Do 4 tygodni po zabiegu należy bezwzględnie unikać wizyt na basenie i w saunie, a także ekspozycji na światło słoneczne.

Wszelkich informacji udzielimy telefonicznie lub mailowo. Zapraszamy na wizytę!